Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Борис Миколайович Лятошинський

Борис Миколайович Лятошинський

Назва:
Борис Миколайович Лятошинський
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,19 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Ім'я Б. М. Лятошинського зв'язане з визначними творчими досягнен-нями українського радянського музичного мистецтва. Більш як за півстоліття своєї композиторської діяльності Лятошинський написав багато талановитих творів у різних жанрах. В його доробку дві опери, п'ять симфоній, чотири симфонічні поеми, три увертюри, чотири орке-строві сюїти, фортепіанний концерт, велика кількість камерних творів, дві кантати, музика до театральних постановок і кіно-фільмів.
Загально-інтернаціональні риси її органічно синтезуються з колоритом україн-ського мелосу, а згодом насичуються елементами загальнослов'янського музичного фольклору. Його думка сувора і стримана, коли композитор вдається до важли-вих філософських узагальнень. Його почуття палкі й безпосередні в моменти душевної відвертості. Музиці Лятошинського властиві героїка, піднесена патетика, емоційна насиченість відзначає високий професіональний рівень, глибока філософська зосередженість, могутнє симфонічне дихання. В узагальнених, але не-повторно-своєрідних формах в ній відбилися найбільш характерні риси мислення й почування народу. Ось чому творчість Лятошинсько-го, цього великого майстра нашого часу, є своєрідним показником рівня культури нашої республіки.
Борис Миколайович Лятошинський народився 3 січня 1895 року в м. Житомирі. Його батько Микола Леонтійович був вчителем історії. Крім педагогічної роботи, він займався нау-ковою діяльністю в галузі історичних наук. Мати добре грала на фортепіано й співала. Вчився юний Лятошинський у житомирській гімназії, яку закінчив у 1913 році. З ранніх років хлопчик виявив велику музичну обдарова-ність. Вчився грати на скрипці і фортепіано. В 14 років написав кілька музичних творів, серед яких — мазурка і вальс для фортепіано, фор-тепіанний квартет. Перші твори молодого композитора з успіхом ви-конувалися в Житомирі. У 1913 році Б.Лятошинський переїхав до Києва, де почав навчатися на юридичному факультеті Київського університету. Одночасно він го-тувався до вступу в консерваторію, беручи приватні уроки у Р.Глієра, а після запрошення останнього професором Київ-ської консерваторії став студентом його класу. З 1914 по 1920 рік Глієр був директором консерваторії і зробив чи-мало цінного у справі піднесення музичного життя на Україні. Серед учнів його класу в Києві були відомий український компо-зитор Л.Ревуцький, Юліан Скрябін, музикознавець А.Альшванг та інші. Для Лятошинського вчитель став справжнім другом на все життя. Після смерті Глієра Борис Миколайович закінчив та оркестрував кон-церт Глієра для скрипки, а в 1964 році присвятив його пам'яті симфо-нічну «Ліричну поему». У 1918 році Лятошинський закінчив юридичний факультет універ-ситету, а ще через рік — консерваторію по класу композиції. Після закінчення консерваторії у 1919 році Лятошинського зали-шили там викладачем музично-теоретичних дисциплін. З 1935 по 1937 рік він працював також професором Московської консерваторії, де вів курс спеціальної інструментовки. З того часу і до останніх днів життя Лятошинський не залишав педагогічної роботи, виховавши талановитих композиторів і музикознавців, серед яких проф. Г.Таранов, проф. І.Белза, І.Шамо, Ю.Щуровський, Л. Спасокукоцький, Р.Верещагін, О.Андрєєва, М.Фролов, М.Полоз, О.Канерштейн, В.Пономаренко, Ю.Майстренко, В.Кирпань, Л.Дичко, Л.Грабовський, В.Сільвестров, музикознавці Н.Матусевич, Т.Тер-Ованесова та ін. Разом з педагогічною і творчою роботою Борис Миколайович за-ймався й громадською діяльністю — у лютому 1939 року на Респуб-ліканському з'їзді композиторів його було обрано головою Спілки композиторів України. Під час Великої Вітчизняної війни Київську консерваторію було евакуйовано. Борис Миколайович працював у Саратові у складі про-фесорів Московської та Саратовської консерваторій, які на час війни об'єдналися в один заклад. У складних умовах евакуації - в холодній кімнаті, часто при каганці — Лятошинський працював для спеціально створеної в Саратові радіостанції ім. Т.Г.Шевченка, що транслювала свої передачі для партизан і мешканців тимчасово окупо-ваної України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Борис Миколайович Лятошинський

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок