Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Сучасний розвиток музичної культури України

Сучасний розвиток музичної культури України

Назва:
Сучасний розвиток музичної культури України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,94 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Сучасний розвиток музичної культури України


Зміст
Вступ
Музична культура розуміється, як життєве і духовне середовище, у рамках якої тільки і може осмислено існувати власне музика. Якщо взяти, приміром, симфонію Шостаковича. Для її осмисленого існування необхідна таке середовище, у якому є симфонічні оркестри і концертні зали, професійне музичне утворення і нотовидавництво. Але поверх того, щоб зміст симфонії Шостаковича відкрився як можна повніше, потрібний визначений життєвий досвід виконавців і слухачів, без якого нелегко відчути трагічну образність його музики, і потрібний визначений художній досвід, у рамках якого, наприклад, тверді тембри малого барабана і високої флейти недвозначно виступають символами нелюдськості, тоді як монолог чи фагота скрипки викликає представлення про щиросердечний світ мислячої і страждаючої людини.
В цій роботі автором буде розглянуто два головних напрямки, в яких розвивається сучасна музична культура України: класична музика та молодіжна культура.


1. Сучасна класична музикальна культура
За роки незалежності України шлях розвитку класичної музикальної культури можна відзначити як позитивний. Відбулися і продовжують відбуватися визначні події в музичному житті. Є декілька стовпів, на яких розвивається сучасна класична музикальна культура.
По-перше, одним з ґрунтовних закладів України, який формує музичну культуру є Київська Філармонія. Відлік концертних сезонів Національна філармонія веде з 1863 року, коли було засновано Київське Відділення Імператорського Російського Музичного Товариства (IPMT). Вже на початку XIX ст. музичне життя України і Києва бурхливо розвивається. Вісімдесяті роки були найтяжчими в історії філармонії. У цей період сталося кілька важких аварій. Одна з них затопила підвали. Пропали архіви і одна з найкращих нотних бібліотек у Києві. Косметичні ремонти вже не допомагали. Філармонію треба було негайно рятувати. І, нарешті, дякуючи наполегливості директора філармонії Д.Остапенка, реставрація почалась. Роботи по реставрації і реконструкції доручили здійснити Міністерству культури і Київському міськвиконкому. Проектом було передбачено відновити історичну структуру пам'ятки архітектури, зберегти акустичні властивості Колонного залу, встановити сучасне інженерне устаткування, а саме: пульт режисерського управління, новітню звукозаписуючу апаратуру, службову телекомунікаційну систему, обладнання для постановчого освітлення та механізації сцени тощо. У грудні 1996 року відбудований Колонний зал ім. Лисенко був знов відкритий для публіки.
Враховуючи багатогранну творчу діяльність колективу, значний внесок у розвиток українського музичного мистецтва Київський державній філармонії у жовтні 1994 року Указом Президента України було надано статус Національної філармонії України.
Нового розквіту концертна діяльність філармонії набула після реставрації та реконструкції у 1996 році.
На її афішах з’явилися імена митців зі світовою славою: Олега Криси, Богодара Которовича, Дмитра Башкірова, Юрія Башмета, Елісо Вірсаладзе, Тетяни Грінденко, Наталії Гутман, Ліани Ісакадзе, Гідона Кремера, Володимира Крайнєва, Кшиштофа Пендерецького, Сергія Стадлера, Володимира Співакова та багатьох інших.
Нині у творчому складі філармонії нараховується 19 народних, 32 заслужених артистів, 6 заслужених діячів мистецтв, 5 заслужених працівників культури України, багато лауреатів міжнародних та національних конкурсів, 11 художніх колективів, які примножують славу української національної музичної культури.
В 1996 році було створено Симфонічний оркестр Національної філармонії України.
У 2000 році Національна філармонія України отримала культурний грант від Уряду Японії. Це був початок традиції вручення грантів закладам культури України. Завдяки цьому гранту філармонія одержала концертний рояль для сцени Колонного залу імені М.В. Лисенка, а також музичні інструменти симфонічного оркестру - духові та ударні інструменти, арфу.
Отримання високої якості музичних інструментів позитивно вплинуло на розвиток Симфонічного оркестру Національної філармонії України, надало новий творчий імпульс для створення різноманітних, цікавих програм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Сучасний розвиток музичної культури України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок