Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Мистецтво та традиції Казахстану

Мистецтво та традиції Казахстану

Назва:
Мистецтво та традиції Казахстану
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,59 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
Тема: “Мистецтво та традиції
Казахстану ”


План
1. Мистецтво Казахстану.
2. Традиції Казахстану.
1.


Мистецтво Казахстану
Мистецтво Казахстану надзвичайно різноманітне і дуже цікаве.
Цікавою є народна музична культура казахів. Адже, у дореволюційному Казахстані, краї дивовижної економічної й культурної відсталості, художня творчість народу бути представлено одноголосим співом, іноді супроводжуваним приглушеними звуками домбри. У зародковому стані перебували нечисленні види прикладного мистецтва, що обумовлювалося не стільки кочовим способом життя більшості населення, скільки пагубним впливом ісламу, що вважає гріховним зображення живих істот.
У піснях казахський народ виражав свої думки й почуття, свій протест проти жорстокої, безрадісної дійсності, свою споконвічну мрію про краще майбутнє. Пісня й вірш невіддільні. От чому багато хто, широко прославлені в народі акини були одночасно й поетами, і співаками, і композиторами, що виконували свого добутку під акомпанемент домбри. Століттями сольний спів і гра на домбрі, кобiзе й сiбiзге були в казахському степу основними видами музичного виконання. Для улюбленого, справді народного музичного інструмента – домбри – безіменні степові музiканти створили безліч чудесних кюєв. Багатство музичних образів, програмний характер багатьох добутків й, нарешті, їхній достаток – свідчення високого рівня народної музичної культури казахів.
Революція ж дала потужний поштовх розвитку в Казахстані професійного мистецтва. Природно, що основою його стала музична народна творчість, що досягла до початку нинішнього сторіччя свого найбільшого розквіту.Що ж до його подальшого розвитку, то органи Радянської влади в Казахстані з перших же своїх кроків стали приділяти велику увагу розвитку народної творчості. На безкраїх просторах республіки вже на початку двадцятих років розгорнулася робота зі збору й вивчення музичної культури народу.
У вивченні й пропаганді казахської музичної культури видатну роль зіграв композитор Олександр Вікторович Затаєвич. Невтомний збирач музичного фольклору, він записав й опублікував у двох збірниках більше 2300 народних пісень і кюєв. Ця праця має велику художню й наукову цінність. Зібрані А. В. Затаєвичем зразки не тільки стали основою для створення композиторами талановитих оригінальних здобутків, але й познайомили нас із самобутньою казахською музикою.
Конкурси й айтiсi, дуже популярні в народі, сприяли виявленню талановитих співаків і музикантів, організації численних хорових й інструментальних кружків. Це означало великий крок уперед у розвитку музичного мистецтва казахів – перехід від сольного співу й індивідуального виконання кюєв і народних пісень на домбрі, кобiзе, сiбiзге до нових, більше доконаних, невідомих раніше в казахському степу форм музичної творчості, що припускають обов’язкове знання нотної грамоти, тому сформувалось професійне мистецтво.
Справжнім тріумфом казахського музичного мистецтва з’явилися виступи в Парижу влітку 1925 року видатного народного співака Амре Кашаубаева, чиє ім’я зараз носить музична середня школа в Алма-Аті. На міжнародному конкурсі виконавців народних пісень талановитому співаку з далекого Казахстану була присуджена друга премія. Через два роки після тріумфальної поїздки в Париж Амре Кашаубаев був запрошений на гастролі в Німеччину. Казахська народна музика прокладала собі дорогу в світ. В один ряд з талановитим співаком А. Кашаубаєвим з повною підставою можна поставити ученицю народного композитора Казахстану Діну Нурпеїсову, чия творчість і виконавська майстерність досягли розквіту в 30-і роки. В 1939 році на Всесоюзному огляді кращих виконавців на народних інструментах Д. Нурпеїсова завоювала перше місце.
В 1932 році відкрився перший у Казахстані музично-драматичний технікум. Незабаром початку працювати музична акторська студія. В 1934 році були створені музична школа й Державний оркестр казахських народних інструментів, якому згодом було привласнене ім’я Курмангазi.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Мистецтво та традиції Казахстану

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок