Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Свята Трійця Андрія Рубльова

Свята Трійця Андрія Рубльова

Назва:
Свята Трійця Андрія Рубльова
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,49 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Свята Трійця Андрія Рубльова


У одному із залів Третьяковськой галереї висить одна з найвідоміших і прославлених в світі ікон — «Трійця», написана Андрієм Рублевим в першій чверті XV століття. Три ангели зібралися навколо столу, на якому коштує жертовна чаша, для тихої, неспішної бесіди. Крихкі і невагомі контури і складки їх одіяння, чиста гармонія блакитних, волошкових, ніжно-зелених, золотисто-жовтих фарб. Здається спочатку, що нескінченно далека ця ікона від реального життя XV сторіччя з її бурхливими пристрастями, політичними розбратами, набігами ворогів. Але чи так це?
Подробиці життєвого шляху Андрія Рубльова майже невідомі. Як і всякий середньовічний майстер, він не підписував свої твори, в літописах його ім'я згадувалося рідко. Все ж таки, ретельні дослідження істориків староруського мистецтва дозволяють припускати, що він був ченцем Троїце-сергиева монастиря, для Троїцкого собору якого він і написав свій шедевр. Пригадаємо, що і засновник монастиря, Сергий Радонежський, і його наступники підтримували об'єднувальну політику московських князів, їх боротьбу з монголо-татарским ярмом. Але не пройшло і півстоліття після Куліковськой битви, в якій сполучені російські сили розбили орду Мамая, як московська Русь опинилася на порозі кривавої феодальної усобиці. У «Трійці», згідно богословським уявленням, три ангели символізують єдність, згоду. Рубльов зримо, в досконалій художній формі утілює цю символіку непорушної єдності. Композиційно ангели вписані в круг, фарби їх одіяння доповнюють і перекликаються одна з іншою. Мир, згода, любов — ось до чого закликав сучасників Андрій Рубльов, і не було в ту епоху заклику важливішого, більш співзвучного часу.
Історія створення найбільшої ікони людства приблизно така. Ігумен Никон (що став після Сергия Радонежського настоятелем Троїце-сергиевого монастиря) дуже засмучувався, що знов споруджений білокам'яний собор Троїцкий не був прикрашений живописом. Передчуваючи швидку кончину свою і бажаючи завершити убрання собору за життя, Никон призвав для роботи Андрія Рубльова і Данила Чорного — прославлених живописців, «неабияких вельми, що всіх перевершують і в чесноті досконалих». Робота полягала не тільки в тому, щоб розписати храм фресками. Окрім цього, треба було написати велику кількість ікон для високого багатоярусного іконостасу. Ігумен Никон ще за життя своєю хотів не тільки бачити храм прикрашеним, але і написаною ікону, яка повинна була стати головним пам'ятником «в похвалу Сергию Радонежському».
Приступати до розпису соборних стенів можна було тільки через рік після його споруди, коли фрескам вже не загрожуватиме осідання будівлі. Але роботи по внутрішньому убранню храму можна було починати відразу після закінчення його будівництва. І першою турботою було створення головної ікони — «Трійці», яка повинна була стояти праворуч царських брам.
«Трійця» з моменту свого створення була улюбленішою іконою староруських художників, служила зразком для незліченних копій і відтворень. Але доля самого Андрія Рубльова і багатьох його творінь драматична і спочатку навіть нез'ясовна. Покірливий чернець, він все життя свою присвятив створенню фресок і ікон на релігійні сюжети. Шановний і широко відомий, ще за життя названий «преподобним», через якийсь час він був забутий нащадками, а багато творінь його виявилися втраченими. Навіть на початку XX століття деякі фахівці не могли достовірно назвати жодного його твори. Залишилося лише ім'я, да і то знали його тільки любителі староруського мистецтва. Навіть у знаменитій енциклопедії Брокгауза і Ефрона, що виходила в 1890—1907 роки, не знайшлося місця хоч би для простої згадки про Андрія Рубльове.
Тепер ми знаємо, що Андрій Рубльов жив в нелегкий, але знаменний період російської історії. Знекровлена і принижена чужоземним ярмом, Русь вставала з колін, розпрямляла плечі і почала готуватися до звільнення від гніту Золотої Орди. То був час радісне і одночасно гірке, пора блискучих перемог і жорстоких поразок. До останніх належать сумні події 1408 року, коли на землю російську вторгся хан Едігей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Свята Трійця Андрія Рубльова

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок