Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Леонардо да Вінчі "Мона Ліза"

Леонардо да Вінчі "Мона Ліза"

Назва:
Леонардо да Вінчі "Мона Ліза"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,71 KB
Завантажень:
511
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.9


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Леонардо да Вінчі "Мона Ліза"


Леонардо да Вінчі "Мона Ліза"
1503-1506. Дерево. 77 x 53. Лувр, Париж.
Леонардо да Вінчі – найвидатніший вчений та живописець епохи Відродження, скульптор, інженер й архітектор, геній усіх епох.
Леонардо першим винайшов багато досягнень цивілізації, здійснити які вдалося тільки незадовго до наших днів. Йому належать перші креслення повітряно-літального апарату, рухомих механізмів, складна система подачі води у каналізації та багато іншого.
Великий учений за життя говорив загадками й сипав метафоричними пророцтвами, писав лівою рукою справа наліво, перевертаючи букви в дзеркальному відображенні. Леонардо не підписував своїх творів, але залишав на них пізнавальний знак – птах, що злітає. По ньому його твори несподівано виявляються через століття.
Окрім численних загадок і ребусів, Леонардо створив геніальний і неймовірно загадковий портрет – портрет Джоконди (Мони Лізи). Глядачі, дивлячись на нього, по-різному сприймають її відчуття, і неможливо однозначно охарактеризувати внутрішній стан зображеної жінки. Незрозумілим залишається те, що криється за незвичайною технікою, використаною в портреті – адже головна його загадка в загадковому виразі обличчя, в незрозумілій усмішці, яка ніби вислизає.
Думки дослідників стосовно портрета Джоконди та її загадкової усмішки розбігаються. Одні вважають її піднесеним ідеалом жіночності й чарівності, іншим вона здається неприємною. Біограф Леонардо да Вінчі Джорджіо Вазарі, захоплюючись глибокодумним змістом портрета, пише, що у зображеної Мони Лізи незвичайний й позитивний духовний стан: "Оскільки Мона Ліза була дуже красивою, то під час написання портрета він тримав людей, які грали на лірі або співали, і тут постійно були блазні, що підтримували в ній веселість та усували меланхолію".
У Леонардо ж у цьому творі усмішка подана такою приємною, що здається, нібито споглядаєш скоріше божественну, ніж людську істоту; сам же портрет цінувався як твір надзвичайний, бо й "саме життя не могло бути іншім".
А.Л. Волинський – літератор XIX століття й дослідник художньої діяльності Леонардо да Вінчі – характеризує портрет Мони Лізи зовсім інакше. Аналізуючи роботи Леонардо, дослідник схиляється до висновку, що живопис був для цього могутнього генія швидше науковим експериментом, ніж самим мистецтвом із його призначенням. А.Л. Волинський впевнений, що великий художник не прагнув додати своїм персонажам святість і піднесену духовність і не переслідував мету зачепити цим душу глядача.
І в портреті Джоконди, при всій неперевершеній техніці зображення людини й естетичної гармонії, відсутня душевна теплота, чиста моральність й високі устремління, що є головним у витворах мистецтва. А загадкову усмішку дослідник мистецтв охарактеризував як отруйну посмішку, разом із неприємним та глузливим поглядом вузьких очей.
Сучасні вчені також аналізують таємничий портрет. За допомогою комп'ютера спробували розшифрувати усмішку Джоконди – комп'ютерна програма Urbana-Сhampaign, створена ученими з Нідерландів та США, проаналізувала основні риси обличчя, вигин губ й зморшки навколо очей, а потім оцінила особу відповідно по шести головних групах емоцій. Якщо вірити програмному обчисленню, то можна сказати, що Мона Ліза на картині Леонардо да Вінчі на 83% щаслива, на 9% – переживає почуття огиди, на 6% – сповнена страху і на 2% – зла.
Припускається, що Леонардо використовував у своїй картині властивості людського зору, що створює дивовижні властивості виразу обличчя Джоконди. Зір у людини буває прямим та периферичним. Прямий – добре сприймає деталі, гірше – тіні. Професор Маргарет Лівінгстон із Гарвардського університету вважає, що усмішку Мони Лізи видно лише, якщо дивитися не на губи, а на інші деталі її обличчя: "Характер усмішки Мони Лізи, яка ніби вислизає, можна пояснити тим, що вона майже вся розташована в низькочастотному діапазоні світла і добре сприймається тільки периферичним зором".
Ось вже кілька сотень років дослідники сперечаються про таємничий портрет, секрет створення якого до цього часу залишається нерозгаданим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Леонардо да Вінчі "Мона Ліза"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок