Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> реферат: ГОЛЛАНДСЬКЕ МИСТЕЦТВО 17 СТ.РЕМБРАНТ ХАРМЕНС ВАН РЕЙН

Загрузка...

ГОЛЛАНДСЬКЕ МИСТЕЦТВО 17 СТ.РЕМБРАНТ ХАРМЕНС ВАН РЕЙН / сторінка 2

Назва:
ГОЛЛАНДСЬКЕ МИСТЕЦТВО 17 СТ.РЕМБРАНТ ХАРМЕНС ВАН РЕЙН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,76 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 

Наприкінці 1631 року Рембрандт переїжджає в Амстердам — головне місто Голландії. Як припускають, причиною його переїзду було велике замовлення гільдії амстердамських лікарів на груповий портрет, що одержав назву “Урок анатомії доктора Тульпа”.
У портреті лікарів молодий художник продовжує пошуки сюжетної дії. На великій полотнині глядач бачить групу людей, що слухають лекцію по анатомії. Розкривши руку небіжчика, професор відтягає пінцетом і демонструє своїм слухачам м'яз, що керує рухом пальців. Пальцями лівої руки він показує, як діє цей м'яз. У правому куті картини стоїть анатомічний атлас, розкритий на потрібній сторінці.
Картина вирішена в скупій чорно-білій гамі. Потік світла вливається в напівтемну аудиторію, вихоплюючи з темряви обличчя людей і мертве тіло, біля якого вони скупчилися. Художник прагне передати різну реакцію учасників сцени на те, що вони бачать і чують у даний момент. Як і в “Портреті вченого”, прагнучи створити ілюзію повної реальності, художник робить учасником події і самого глядача. Глядач як би входить в аудиторію під час лекції, і погляди двох слухачів Тульпа звертаються до нього.
І, однак, як і в “Портреті вченого”, Рембрандту не вдається остаточно домогтися мети. Уважно вдивившись в обличчя, ми без зусиль відчуємо, що їх вираз не цілком відповідає тому настрою, яке, здавалося б, повинні були переживати зображені люди.
Незважаючи на недоліки, “Урок анатомії” виявився кроком вперед у творчості Рембрандта, будучи його першим великим твором на тему сучасного життя. Картина виявилася новим і сміливим словом в області групового портрета.
Творчість Рембрандта 30-х років протікає під знаком опорної праці і поступового становлення. Досягнуті успіхи вселяють у нього впевненість і служать стимулом для подальших напружених пошуків. Він невпинно вбирає різноманітні враження навколишньої життя, глибоко осмислює їх, перевтілює у своєму мистецтві.
У 1634 році Рембрандт жениться на дівчині зі знатного сімейства — Саскії ван Ейленбург. Настає пора захопленої любові, великого щастя. Ввійшовши в життя Рембрандта, чарівна Саскія входить і в його мистецтво. Закохано слідкує за нею око художника. Одна за іншою з'являються з-під його руки численні замальовки. То він зображує її перед дзеркалом, то хворою, яка очікує народження дитини, то щасливою матір'ю із сином на руках. Кілька портретів своєї коханої створює Рембрандт в офорті і живопису.
Вічній темі любові, радісного пробудження чистого, великого почуття, що перетворює людину, присвячена ермітажна картина “Даная”, створена художником у 1636 році. Сюжетом картини послужив міф про дочку пануючого Акрісія, що стала дружиною Зевса і матір'ю Персея — одного з улюблених героїв древніх греків. Оракул пророчив Акрісію загибель від руки онука, і цар вирішив навічно заточити в темницю свою дочку Данаю. Але ніякі темниці не можуть встояти перед всеперемагаючою силою любові: володар Олімпу, всемогутній Зевс, у виді золотого дощу проникнув у підземелля прекрасної Данаї і став її коханим.
Радісне пробудження Данаї. Баба-служниця відсуває полог її ліжка, і золотаве світло широким, рівним потоком вливається в кімнату. Робко піднімається схвильована Даная назустріч світлу. Вона переживає радісне передчуття щастя, довірливо віддається великому почуттю, що опановує нею, зустрічає вхідного трепетною, боязкою посмішкою і поглядом покірним і одночасно вабливим. Світло чарує її, вириває з холоду зеленувато-маслинового оточення. Вона ласкаво ніжиться в теплих променях, довірливо протягає руку вперед, у той же час злегка захищаючись від сліпучого світла; у цьому жесті злилися воєдино і слабкий опір, і заклик.
Під впливом світла, що владно проникає в спальню, воно немов обновляється, стає радісним, одухотвореним. Поступово розпалюється червоний колір. Приглушений, стриманий тон оксамитної скатертини змінюється теплом рожевих тонів тіла, інтенсивним горінням стрічок на браслетах; прозоро просвічують кінчики пальців протягненої руки. Безшумно зісковзує покривало, почуттєво оголюючи жіноче тіло.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: ГОЛЛАНДСЬКЕ МИСТЕЦТВО 17 СТ.РЕМБРАНТ ХАРМЕНС ВАН РЕЙН

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок