Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Специфіка творчого процесу в мистецтв!

Специфіка творчого процесу в мистецтв!

Назва:
Специфіка творчого процесу в мистецтв!
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,21 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Специфіка творчого процесу в мистецтв!


Поняття «художня творчість» охоплює весь процес роботи митця незалежно від конкрет-ного виду мистецтва – літера-тури. музики, живопису.
Представники кожного конкретного виду мистецтва вирішують спільне завдання – художнє освоєння об'єктивної дійсності.
Процес роботи митця над твором можна схематично поділити на чотири етапи.
130
Мистецький твір завжди позначений рисами особистості його творця, який не тільки пізнає, спостерігає та переживає найрізнома-нітніші життєві явища, а й часто є їх безпосереднім учасником. З ро-ку в рік митець збагачує свої враження, знання, досвід, що так не-обхідні для творчості. Проте доти, доки митця глибоко не схвилює якесь життєве явище або людська доля, доки він не захопиться ними такою мірою, щоб втілити цей життєвий матеріал у художні образи, відтворення ним навколишнього світу має загальний характер. Ми-тець сприймає, відчуває, переживає певні життєві явища й начебто не зосереджує на них своєї уваги. Таке безпосереднє спостереження життя відбувається щохвилини, і враження від нього постійно відкла-даються у пам'яті. По суті, загальне пізнання і спостереження жит-тя – це поступова, іноді неусвідомлена підготовка до творчості, це своєрідний перший етап творчого процесу.
Нарешті, як результат глибокого пізнання життя у митця вини-кає задум художнього твору.
Виникнення задуму твору можна розглядати як другий етап творчого процесу. З моменту виникнення задуму твору припиняється підготовча робота і розпочинається безпосередній процес творчості. В цей час митця цікавить уже не життя взагалі та не людина в ціло-му, а окремі факти, події, психологічні риси, властиві певному загалу лю-дей. Спостереження й пізнання навколишньої дійсності мають у цей час вибірковий характер. Це вже є третім етапом творчого проце-су. Такі спостереження і пізнання значною мірою обмежені задумом твору. Коли ж у митця вже склався задум, тоді вони мають цілком усвідомлений, продуманий, цілеспрямований характер.
Вибіркове пізнання і спостереження навколишньої дійс-ності, глибоке опанування матеріалу дає митцеві змогу перейти до четвертого етапу творчого процесу – безпосереднього втілен-ня художнього задуму в мистецькому творі. Відбувається перехід від теоретичної до практичної роботи. Реалізація більш-менш сформованого й осмисленого задуму потребує ще багатьох творчих зусиль, справжньої мистецької вимогливості. Це поступове шліфу-вання твору, його вдосконалення. На цьому етапі творчості митець демонструє технічні грані свого таланту. Він стає майстром, який по-винен добре знати своєрідну виробничу сторону творчості.
Неможливо визначити, який етап творчості є провідним, який другорядним. Кожний з них – це внесок у складний процес худож-нього відтворення дійсності, що вимагає від митця максимальної людсь-кої та мистецької щедрості й вимогливості.
131
ФРАНКО ІВАН ЯКОВИЧ
(1856–1916) – видатний український письменник, вчений. Народився в с. Нагуєвичі (тепер с. Івана Франка) Львівської області. Навчався у Львівському університеті, завершив освіту в Чернівецькому. В 1893 р. у Відні захистив докторську дисертацію. У багатьох поетичних і драматичних творах переважають філософські та ліричні мотиви. Є автором досліджень з історії та теорії літератури.
Найчастіше художник може досить чітко простежити пере-хід від загального пізнання й спостереження навколишньої дійсності до виникнення задуму твору. Перші кроки у роботі над твором та становлення його образної будови відбуваються цілком усвідомле-но. З точки зору теоретичного вивчення саме такий шлях розвит-ку твору дає найбільше можливостей поповнити всі ланки процесу творчості. Якщо до того ж теоретику допомагає сам митець, то можна сподіватися на відновлення об'єктивної картини творчого процесу.
Оцінюючи специфіку творчості в різних видах мистецтва, Іван Якович Франко приділяв значну увагу такому специфічному питанню, як «малювання» поезією мертвої природи. Якщо маляр дає вра-ження кольорів, то «поет викликає тільки спомини кольорів; маляр апелює безпосередньо до змислу, поет до уяви.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Специфіка творчого процесу в мистецтв!

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок