Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Музей народної архітектури і побуту «Шевченківський гай»

Музей народної архітектури і побуту «Шевченківський гай»

Назва:
Музей народної архітектури і побуту «Шевченківський гай»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,76 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Музей народної архітектури і побуту «Шевченківський гай»


Малюнок відтвореної з нового матеріалу церкви святих Володимира та Ольги року з с. Котень (сьогодні — )
Сектор «Буковина». Садиба початку століття з с.
Сектор «Буковина». Вітряк початку століття з с.
План і перекрій церкви Св. Миколая із с. Кривка.
Сектор «Бойківщина». Вигляд на садибу середини століття з с.
Сектор «Бойківщина». Хата року з с.
Шевчемнківський гай  — етно-парк у . Офіційна назва — Музей народної архітектури і побуту «Шевченківський гай» (адреса музею — вул. Чернеча гора, 1, телефон +380 (32) 271-23-60).
Зміст
·
·
·
o
o
o
·
·
·
·
Розташування
Шевченківський гай розташований на лісистих горбах (продовження ) у північно-східній частині міста у місцевості на території близько 84 гектарів, поблизу , на території .
Музей вдало об'єднує горбистий ландшафт, відновлену рослинність Карпат і дбайливо перенесені історичні споруди з різних регіонів Західної України.
Історія створення
на Кайзервальді був відкритий у 1971 році. Ідея створення цього музею належить відомому українському вченому , який наприкінці 20-х років ХХ сторіччя започаткував роботу зі створення музею просто неба.
Коли у 1920-х роках громада села після побудови нової церкви вирішила розібрати стару (1761 р.) дерев'яну церкву Св. Миколая з трьома стрункими мальовничими вежами, український мистецтвознавець та дослідник стародавнього українського мистецтва зумів переконати селян у тому, щоб вони стрималися із її розбиранням. Завдяки наступним клопотанням на кошти митрополита в 1930 році церкву під наглядом та керівництвом М. Драгана було розібрано, перевезено й зібрано у Львові як церкву для потреб монастиря оо. . Так була врятована ця перлина бойківської церковної архітектури, якій судилося дати початок сучасному Музеєві народної архітектури і побуту "Шевченківський гай" і стати в майбутньому його окрасою.
У 1966 році за ініціативою працівників розпочалися конкретні роботи, було створено відділ народного будівництва, який у 1971 році й був реорганізований у Музей народної архітектури і побуту.
Експозиція музею
Експозиція музею налічує близько 120 пам’яток народної архітектури із західних регіонів України. Окрім того у постійній експозиції та сховищах музею знаходиться близько 20 тисяч предметів щоденного побуту і ужиткового мистецтва.
Територія музею площею 60 га умовно розділена на шість етнографічних зон. Кожна зона — це міні-село, що складається з 15 — 20 пам’яток народної архітектури. У житлових та господарчих приміщеннях розміщено предмети домашнього повсякденного вжитку, сільськогосподарський реманент, транспортні засоби та ремісничий інструмент. Шість таких міні-сіл мають назви: «Бойківщина», «Лемківщина», «Гуцульщина», «Буковина», «Поділля» і «Львівщина», причому останні три мало відвідуються туристами, адже є не вельми інформативними
З понад 120 пам'яток архітектури із західних областей України, 6 — дерев’яні церкви. Найстаріший експонат — селянська хата 1749 року. Є також , , лісопильня (), , та .
Цінними експонатами є сільська з будинком і 1903 року з села , хата 1909 року з села , . В цій частині експозиції є дві церкви. Шедевр народної архітектури — дерев'яна церква року з села , пам'ятник національного і європейського значення. Друга — церква з с. , ( року).
Тут головний експонат — селянське з с. , , , "довга хата" з супутніми господарськими будівлями: з , , та . Сама хата складається з житлового приміщення, , , та .
У 1992 році цей розділ зусиллями меценатів поповнився церквою Св. Ольги та Володимира, копією (1831 рік) з с. Котань ()
Центральний експонат - з с. , , .
Заходи
· Спалах різдвяної звізди —
· Гаївка —
· Фестиваль «Співоче Поле» —
· Свято Матері —
· Феcтиваль середньовічної культури «Львів Стародавній» - травень
· Фестиваль «Казка у гаю» —  —
· Святкування «Зелені свята» — червень
· «Свято хліба» —
· —
· «Свято меду» —
· «Ярмарок ремесел» — вересень
Література
· Данилюк А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Музей народної архітектури і побуту «Шевченківський гай»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок