Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Діловий етикет в практиці успішного приватного підприємства

Діловий етикет в практиці успішного приватного підприємства

Назва:
Діловий етикет в практиці успішного приватного підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,92 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
“Діловий етикет в практиці успішного приватного підприємства”
Сучасний розвиток суспільства, його економічного та культурного життя, освіта і виховання його членів поступово повертається в бік все більшої психологізації. В центр соціальних перетворень стає людина. Неймовірно, але дуже багато людей в Україні не знають, що означають слова “етика і етикет”. Прикро це чути, але ті, хто знає, що це означає, ще не застосовують основні принципи та поняття етики й етикету у спілкуванні, в манерах поведінці, в одязі.
Багато хто може заперечити, що в Україні не існує власної етики та етикету. Але це не так. Одні вчені стверджують, що етикет існував за часів первіснообщинного ладу і виріс з ритуалів.
Безумовно, що етикет – це результат узагальнення досвіду багатьох поколінь. Правила етикету є міжнародними. Особливості етикету окремих країн обумовлюються історичними, релігійними та національними традиціями і звичаями народу. Етикет поєднує формальні правила поведінки в типових ситуаціях і здоровий глузд та корисність вкладених в них змісту.
Практичне знання етикету дає можливість гідно використовувати готові форми поведінки.
При допомозі керівництва ВО Vatra-Shreder було проведено дослідження у відомому в Тернополі колективі.
Офіційна прийнятих норм, правил етикету, як таких в колективі не має. Існують лише загальноприйняті, як і на будь-якій фірмі, стандартні для всіх моральні норми. Випадки звільнення на ВО Vatra-Shreder мали місце, лише тоді, коли працівники приходили на роботу в нетверезому стані. Інших випадків звільнення поки що не було.
Фірми, як вважають, не відіграє значимої роль форма одягу працівників, особливо тих, які працюють в цехах і виконують найбруднішу роботу. Головне, щоб запланована робота була виконана вчасно. Тут спеціально не виділяється часу для спілкуванні з співробітниками з питань, не пов‘язаних з роботою.
Бесіди проводяться під час робочого дня, що відриває від роботи та зменшує продуктивність. Якби був визначений день і година наради, то кожен працівник заздалегіть готував би те запитання, яке його цікавить, і про це би всі знали.
На ВО Vatra-Shreder поки, що не сприймають етикет, як потрібний для підтримання корпоративного духу підприємства, для налагодження тісних контактів між підлеглим і керівником, для забезпечення подальшого процвітання організації.
Робітникам в цехах робота на ВО Vatra-Shreder подобається. Жодного поганого відгуку. 50% працюючих сумніваються у можливості змінити місце роботи, 25% - категорично – “ні”. Тобто робота їх цілком задовільняє.
Як відомо, крім матеріального задоволення (від відносно високої на даній фірмі заробітної плати), працівники потребують і задоволення цілого ряду соціальних потреб. Насамперед, мова йде про шанобливе ставлення до них керівництва. Очевидно у відносинах керівника – підлеглий роль ділового етикету є доволі значимою.
Ми провели аналіз відповідності поведінки керівництва стосовно ряду найбільш загальних етичних норм.
Нами використана анкета, що складається з двох блоків запитань. Перший блок виявив поведінку в типових ситуаціях, другий – домінуючі ділові якості керівника. 66% опитаних керівників, одержавши запрошення на ділову зустріч, відповідають на нього протягом тижня; 16,65% - не відповідають і стільки ж відсотків відповідають на запрошення інколи. Під час роботи 83,3% керівників не вживають грубих слів, і лише 16,7% можуть собі дозволити на роботі і вдома використати нелітературні слова. Якщо ви позвонили б на фірму залишили повідомлення тому, що керівника не застали на робочому місці, то лише 66,6% ймовірність того, що сьогодні цей керівник зв‘яжеться з вами. Лише 66,6% керівників вважають, що їх поведінка за столом бездоганна.
Керівники ВО Vatra-Shreder завжди надсилають вітальну картку найбільш важливим із своїх партнерів. На їх думку мета підприємства – це діяльність розрахована на далеку перспективу, довготривалу стабільну роботу, а також це зробити так, щоб була процвітаюча фірма. Тому тут такі якості: професіоналізм, впевненість в собі, ввічливість, тактовність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Діловий етикет в практиці успішного приватного підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок