Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Архітектура Древнього Єгипту

Архітектура Древнього Єгипту

Назва:
Архітектура Древнього Єгипту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,78 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Архітектура Древнього Єгипту
Додавання Давньоєгипетського мистецтва
( 4 тисячоріччя до н.е. )
Сліди людської діяльності в долині Нілу восходят до найдавніших часів. Порівняно цільне представлення про суспільство, що тут складалося, пам'ятники дають починаючи з 5 тисячоріччя до н.е. Найдавнішими житлами людини в долині Нілу були ями і печери; з натягнутих на тичинах шкір і плетінок улаштовувалися навіси і намети. Поступово з'явилися очеретяні хатини, обмазані глиною. З утворенням класового суспільства в таких хатинах протягом тисячоріч продовжувало жити найбідніше населення Єгипту. Житла вождів племен виділялися спочатку лише своїми розмірами; святилища також влаштовували у великих хатинах, причому на такій хатині або в її огорожі зміцнювали фетиш почитавшегося духу. Поступово для будівлі жител почали виготовляти цеглу- сирець. Перед житлом улаштовували двір, обнесений огорожею, а пізніше стіною. Найдавніший вид житла- яма- послужив зразком і для поховань, що мали форму овальної ями і були вистелені циновками. Таким чином, усі первісні види жител, святилищ і гробниць восходят до первісного житла людини; вони і мислилися саме житлами людей, парфумів, мертвих. Загальні риси в плануванні й оформленні будинку, палацу, храму і гробниці зберігалися і згодом в архітектурі рабовласницького Єгипту. З винаходом цегли могили стали робитися прямокутними й обкладатися цеглою. Такі гробниці з'явилися в найбільш забезпеченої верхівки суспільства- рядові общинники як і раніше погребались в овальних ямах. Розвиток майнової нерівності в громаді, що обумовила розходження у формі жител, відбилося і на розходженні поховань.
МИСТЕЦТВО ДРЕВНЬОГО ЦАРСТВА
( 3200 - 2400 р. до н.е. )
Період Древнього царства був часом додавання усіх форм єгипетської культури. Уже з ранніх часів у єгипетському мистецтві ведуче положення займала архітектура, причому издревле основними спорудженнями були монументальні гробниці царів і знаті. Це порозумівається тим особливим значенням, що мали в Єгипті заупокійні культи, тісно зв'язані із широко розвитими культами умираючих і божеств природи, що воскреють. Природно, що цар і рабовласницька знать, що грали головну роль у цих культах, приділяли особливу увагу забезпеченню собі посмертної “вічного життя”, а отже – спорудженню міцних гробниць; уже дуже рано для їхнього спорудження став застосовуватися найбільш міцний з, що малися в древніх зодчих матеріал- камінь. І в той час, як для жител, призначених для живих, продовжували вживати цегла і дерево, гробниці – «будинку вічності» – з'явилися першими кам'яними будівлями. Світські будинки майже не збереглися; про зовнішній вигляд палаців ми можемо судити тільки лише по зображеннях їхніх фасадів на стелах і саркофагах, представлення ж про будинки дають глиняні “будиночки, що містилися в гробниці, для душі”.
По представленнях Нила, що жив у долині, первісної людини, загробне життя було подобою земний, і померла людина так само мала потребу в житлі і їжі, як і живий; гробниця мислилася будинком померлого, що і визначило її первісну форму. З цього ж народилося прагнення зберегти тіло померлих або хоча б голову. Тому що на початку способи бальзамування були недосконалими, у гробниці ставили статуї померлого як заміну тіла у випадку його псування. Отже, гробниця- будинок померлого- повинна була служити таким приміщенням, де була б у повній цілості мумія, де містилася б статуя померлих і куди його рідні могли приносити все необхідне для його харчування. Ці вимоги і визначили структуру гробниць Древнього царства.
Гробниці знаті, так називані “мастаба”, складалися з підземної частини, де ставили труна з мумією, і масивної надземної будівлі. Подібні будівлі часу I династії мали вигляд будинку з двома помилковими двер і двором, де приносилися жертви. Цей «будинок» являв собою облицьований цеглою пагорб із піску й уламків каменів. До такого будинку потім стали пристроювати цегельну молитовню з жертовником. Для гробниць вищої знаті вже при I династії застосовувався вапняк.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Архітектура Древнього Єгипту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок