Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Культура північноамериканського регіону

Культура північноамериканського регіону

Назва:
Культура північноамериканського регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,26 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Література

Перші літературні твори створювалися в англійських колоніях у Північній Америці з початку XVII в. Риси національної своєрідності американської літератури, що складається, виступили у творчості просві-тителів епохи Війни за незалежність 1775-1783 р. Процес формування національної літератури завершу-ється в першій половині XIX в. Найважливішу роль у ньому зіграли письменники романтики. Підйом демо-кратичних настроїв напередодні й у період Громадянської війни 1861-1865 р. сприяв зміцненню реалістич-них тенденцій у літературі США. Вершиною реалізму XIX в. з'явилася творчість Марка Твена (справжнє ім'я С.Клеменс), що відбило дійсність свого часу у всім її різноманітті. У 1910-і роки відбувається заро-дження модернізму. Поети Е.Паунд, Т.С.Еліот, прозаїк Г.Стайн проголосили розрив з Америкою, вважаючи її країною, де тріумфує буржуазний утилітаризм і немає ґрунту для щирої культури. Новітня поезія пере-йнята протестом проти механізації почуттів людини, перетворюваного в "одиницю статистики". У прозі 70-80-х років переважає тема духовної порожнечі й засилля псевдокультури, що спонукують героя до бунта, нерідко руйнівного характеру.

Музична культура

Музична культура США відрізняється багатством традицій, жанрів і стилів, розвитий мережею спе-ціальних інститутів, що організують і направляють музичне життя країни. Серед найважливіших тенден-цій, що характеризують музичну культуру США наших днів, – посилення ознак регіональної самобутності поряд із числом загальнонаціональних явищ, що збільшується. Сьогодні можна говорити про специфіку музичної культури ряду регіонів країни, серед яких особливо виділяється Захід, особливо Каліфорнія.

Образотворче мистецтво

Мистецтво США порівняно молоде, воно сформувалося разом з американською державою, успадко-вуючи культуру колишніх колоній європейських країн. Перемога у Війні за незалежність відкрила важли-вий етап у мистецтві. Могутніми факторами у формуванні мистецтва США були становлення нації, зага-льний підйом національної самосвідомості і широке поширення демократичних ідей.

В роки другої світової війни відбувається перелом у художній культурі США. Одне за іншим виника-ють усі нові модерністські плини. У 60-х і 70-х роках у США, а потім і в інших країнах поширилася безліч плинів, що вийшли в основному з поп-арту й об'єднаних нігілістичним відношенням до традицій світової культури. Традиції американського реалізму в другій половині століття віддано підтримували Р.Кент, Р.Сойєр, А.Рефреж’є, що створили повні цивільного пафосу композиції, що призивають до боротьби за мир і соціальну справедливість.

Архітектура

Розвиток професійної архітектури в американських колоніях почалося із середини XVII в. під впли-вом англійського неокласицизму. Американська архітектура склалася як особливе явище стосовно архітек-тури Старого Світла. У її основі лежали раціональні прийоми будівництва, характерні для періоду активно-го освоєння необжитих територій. Дерев'яний каркас будівель нових поселенців був перетворений Д.Тей-лором у практичну легку дощату систему так називаного "повітряного каркаса". Прагнення художньо осми-слити новий тип будинку, його каркасну структуру, засновану на єдиному модулі, і вертикальність обрисів породило на початку 80-х років XIX в. "чикагську школу" американської архітектури, Л.Г.Саллівен став її ідеологом. Специфічний характер американських міст сформувався в 30-і роки XX в. – надгуста забудова внутрішньої зони, над якою панують "кущі" хмарочосів ділового центра, сполучається з низькою щільністю пригородів. Святкування 200-річчя незалежності США (1976) дало стимул до великих робіт по реставрації історичних пам'ятників. Така діяльність виявилася економічно вигідної і розвивалася в 80-і роки.

Театр

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Культура північноамериканського регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок