Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Арабо-мусульманський культурний регіон

Арабо-мусульманський культурний регіон

Назва:
Арабо-мусульманський культурний регіон
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,61 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
План

Вступ

1. Культура арабських народів

2. Мистецтво середньовічного Єгипту

1) Архітектура

2) Образотворче мистецтво

3. Життя й суспільно-політична діяльність пророка Мухаммеда (Магомета)

Висновок

Вступ

Народам Арабського Сходу належить важливе місце в історії культури людства. Не випадково сере-дньовічні географи називали Арабський Схід грудьми світу: тут протягом багатьох сторіч билoся серце світової цивілізації. Арабська середньовічна культура розвивалася в Аравії, Іраку, Сирії, Палестині, Єгипті і Північній Африці, а також на території Південної Іспанії у період існування там Кордовського халіфату й арабських князівств. Середньовічна арабська культура у свій час була великим кроком вперед у прогреси-вному розвитку людства. Велика заслуга народів Арабського Сходу полягала й у тім, що вони зберегли (особливо в області науки) і передали наступним поколінням багато коштовних досягнень античності.

Культура арабських народів

В історичній науці вірне представлення про арабську культуру було вироблено не відразу. У минуло-му столітті, та ще й зараз, серед багатьох учених поширена помилкова думка, відповідно до якої у всіх країнах, що входили в VII-IX століттях в арабський халіфат і прийняли іслам, існувала єдина «арабська» культура. Таке розуміння арабської культури, некритично наступної середньовічної мусульманської тради-ції, веде до заперечення самостійності розвитку культури іранців, азербайджанців, узбеків, таджиків і бага-тьох інших народів в епоху середньовіччя. Насправді країни з неарабським населенням, що входили в ха-ліфат, розвивалися, спираючись на древні традиції, місцеві культури, що, як і культура арабів, стали кош-товним внеском у розвиток середньовічної цивілізації. Звичайно, між народами Ближнього і Середнього Сходу в умовах середньовіччя існувала складна й важлива для їх культури взаємодія, що породжувала риси спільності.

Культура народів, що населяли Аравійський півострів, відома з глибокої стародавності. Античні гео-графи називали південну, землеробську Аравію «щасливою». Тут із середини першого тисячоріччя до н.е. існували багаті держави: Мінейська, а пізніше Сабейська. У першому тисячолітті до н.е. у північно-західній частині півострова (так називаної «кам'янистої Аравії») виникла держава набатеїв. Процвітання цих царств визначалося вигідним економічним становищем на переплетенні світових торгових шляхів і великою посе-редницькою торгівлею з Єгиптом, Передньою Азією й Індією.

Архітектура й мистецтво древніх південно-арабських держав вивчені ще далеко не досить, по своє-му типу входять у коло культур рабовласницьких суспільств Передньої Азії. Збереглися залишки могутніх фортечних споруджень, гребель і цистерн, а також здобутки скульптури і прикладного мистецтва. На ка-м'яних стелях, покритих письменами, зустрічаються зображення людей, тварин і орнаменти.

Основну масу населення Аравії з древніх часів складали кочівники, що займалися скотарством у степах і напівпустелях півострова. Глибокий і складний процес класового розшарування усередині арабсь-кого суспільства і політичний стан, зв'язаний з боротьбою між Іраном і Візантією, створили умови для ви-никнення середньовічної арабської держави. Політичне об'єднання арабів на початку VII століття відбува-лося під егідою нової, що стала незабаром світовою релігією – ісламу. Первісним місцем перебування за-сновника ісламу й глави арабської держави – пророка Мухаммеда і його спадкоємців – халіфів (звідси на-зва держави – халіфат) були аравійські міста Медина, а потім Мекка.

У VII столітті араби завоювали Палестину, Сирію, Месопотамію, Єгипет і Іран. У 661 році Муавія – арабський намісник у Сирії – захопив владу і поклав початок династії Омейядів. Столицею Омейядів став Дамаск. Наприкінці VII і початку VIII століття до халіфату була приєднана гігантська територія, що включа-ла Піренейський півострів і всю Північну Африку на заході, Закавказзі і Середній Азії до кордонів Індії – на сході.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Арабо-мусульманський культурний регіон

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок