Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Культура Західної Європи

Культура Західної Європи

Назва:
Культура Західної Європи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,81 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
План

1. Коротка характеристика культури Західної Європи XVIII ст.

2. Епоха Просвітництва

1) Просвітництво як течія суспільної думки;

2) Просвітництво в Англії;

3) Просвітницький рух у Шотландії;

4) Французське просвітництво;

5) Просвітництво у Німеччині.

Висновок

Коротка характеристика культури Західної Європи XVIII ст.

XVIII століття прийнято називати століттям Просвітництва. Ранні буржуазні революції перемогли тільки в двох країнах – Англії і Нідерландах. У більшості європейських держав був збережений старий порядок. XVIII століття з його просвітительськими ідеалами, ідеями "волі, рівності, братерства" підготував панування класичних форм розвинутого буржуазного суспільства, а Французька революція 1789-1794 р. стала класичною буржуазною революцією, що захопила широкі народні маси.

XVIII століття підготувало також панування буржуазної культури. На зміну старій, феодальній ідеології прийшов час філософів, соціологів, економістів, літераторів нового століття Просвітництва.

Література, музика і театр досягають у цю епоху тієї художньої зрілості, що прийшла до живопису в XVI-XVII ст., досить назвати романи Прево, Філдінга, Смоллета, Вольтера, Гете, музику Баха, Моцарта, Гайдна.

Образотворчому мистецтву XVIII століття в кращих творах властивий аналіз найтонших переживань людини, відтворення нюансів почуттів і настроїв. Інтимність, ліризм образів, але й аналітична спостережливість – характерні риси мистецтва XVIII в. як у жанрі портрета, так і в побутовому живописі. Ці властивості художнього сприйняття життя є внеском XVIII століття в розвиток світової художньої культури, хоча варто визнати, що це було досягнуто ціною втрати універсальної повноти в зображенні духовного життя, цілісності у втіленні естетичних поглядів суспільства, властивих живопису Рубенса, Веласкеса, Рембрандта, Пуссена.

З початком нового, XVIII століття зовсім очевидно позначився процес розкладання французької абсолютної монархії. Смерть у 1715 р. "короля-сонця" – Людовика XIV – була просто завершальною подією в тім довгому ряді явищ, що підготовляли прихід нового століття, а з ним і новими напрямами в мистецтві.

Багато чого змінюється в мистецтві. Король перестає бути єдиним замовником творів мистецтва, а двір – єдиним колекціонером. З'являються приватні колекції, салони. На довгі десятиліття в центр художнього життя Західної Європи перетворюється Франція, що стає законодавицею всіх художніх нововведень, вона стає на чолі всього духовного життя Європи.

Епоха Просвітництва

Просвітництво – ідейний і суспільний рух у країнах Західної Європи, зв'язаний із загальними зміна-ми умов життя під впливом розкладу феодальних і утвердження капіталістичних виробничих відносин. Во-но поширилось в основному в період між "славною революцією" 1688 р. в Англії і революцією 1789-1790 р. у Франції. І залишило вагомий слід у науці, літературі, мистецтві, політиці ("просвітницький абсолю-тизм").

При всій розмаїтості думок більшість мислителів сходилися в його оцінці як передового, новаторсь-кого явища. Наприклад, Еммануїл Кант розумів Просвітництво як спробу використовувати розум в інтере-сах морального й інтелектуального розкріпачення особистості, а Фрідріх Енгельс вбачав у ньому ідеологіч-ну підготовку буржуазних революцій.

Серед представників Просвітництва зустрічалися матеріалісти й ідеалісти, прихильники раціоналіз-му (що признавали розум основою пізнання поведінки людей), сенсуалізму і навіть Божественного прови-діння (посилаючись на волю Бога). Частина з них вірила в неминучий прогрес людства, інша – розглядала історію як суспільний регрес. Тираноборчі мотиви у творчості просвітителів не заважали більшості з них залишатися супротивниками насильства і революцій. Їхній індивідуалізм разючим образом вживався з ко-лективістськими ідеями, висунутими деякими провісниками комунізму.

Просвітництво як течія суспільної думки

Як течія суспільної думки, Просвітництво безсумнівно являло собою деяку єдність. Полягало воно в особливому умонастрої, інтелектуальних схильностях і перевагах. Мова йде насамперед про цілі й ідеали Просвітництва, таких, як воля, добробут і щастя людей, мир, ненасильство, віротерпимість і ін., а також про знамените вільнодумство, критичне відношення до авторитетів усякого роду, не прийнятті догм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Культура Західної Європи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок