Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Рихард Вагнер

Рихард Вагнер

Назва:
Рихард Вагнер
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
76,58 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Рихард Вагнер (1813-1883)

«Тангейзер в сяючій печері Венери, в тузі що рветься геть... дівчина, звинувачена в страшному злочині, кинута без допомоги, на захист якої в останню годину припливає на гігантському лебеді оточений сяйвом святий рицар; дочки Рейка, з піснями що снують, як золоті рибки, в блискучій пучині метафізичної ріки навколо золотого скарбу; крилаті валькірії в хмарах і блискавках, зі своїм скаженим кличом «Гойотого» що мчать на стихійних конях...» Так описує образи вагнеровських опер А. В. Луначарський.

Багато років мріяв Ріхард Вагнер про незвичайний театр, на сцені якого повинні були діяти його герої. Проста дерев'яна будівля, розташована не в столиці, а в невеликому німецькому містечку, амфітеатр для публіки, прихований від неї оркестр, спеціально запрошені актори. Слухати слідувало уважно і самозабутньо, і тоді людина могла побачити речі, раніше йому недоступні, проникнути в їх значення. Вагнер вважав, що опера повинна стати музичною драмою, де дія зллється з музикою, а композитор і драматург об'єднаються в одній особі. Він сам писав лібретто для своїх опер.

Вагнер складний композитор, сміливий новатор в музиці. Один з останніх представників романтизму, він відобразив в своїй творчості властиві цьому напряму суперечності.

Не можна заперечувати красу і велич музики Ріхарда Вагнера, його впливу на музичне мистецтво. Зі слів А. В. Луначарського, «жоден композитор до Вагнера не обрушувався на сприйняття слухача таким водоспадом звуків, такою найширшою рікою гармонії, такими пронизуючими мелодіями».

Вагнер прожив життя, повне боротьби, поразок і перемог, знав роки убогість і майже казкового багатства, невизнання і поклоніння. Народився Вагнер в Лейпциге. Дитячі роки хлопчика пройшли в Дрездене, в атмосфері мистецтва: його вітчим, Людвіг Гейер, був талановитим актором, письменником і живописцем, сестри талановитими оперними і драматичними актрисами, брат оперним співаком. Майбутній композитор писав вірші і драми, брав участь в дитячих спектаклях. З 16 років він систематично займається музикою: навчається композиції, грає на фортепіано. У Леїпцигськом університеті він отримує солідну підготовку на філософському факультеті.

Сфера інтересів Вагнера майже неосяжна. Він суміщав в собі дар композитора, поета і драматурга, публіциста і філософа.

Перші твори Вагнера фортепіанна соната, увертюри для оркестру, симфонія, струнний квартет, опери «Феї» і «Заборона любові» не відрізнялися оригінальністю стилю, в них відчувався вплив інших композиторів.

З 1834 по 1839 р. Вагнер керує оперними оркестрами Магдебурга, Кенігсберга і Рига, отримує популярність як диригент. У ці ж роки починається його діяльність літератора публіциста, теоретика мистецтва, яку він продовжує всю

життя. У гострих критичних статтях цього періоду він вітає все революційне, прогресивне.

Матеріальна потреба і бажання досягнути слави спонукають його попрямувати в Париж музичну столицю Європи. Роки, проведені там (1839 1842), були самими важкими. Визнання Вагнер не отримав, часто голодував. Опери

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Рихард Вагнер

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок