Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Римське мистецтво

Римське мистецтво

Назва:
Римське мистецтво
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,71 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Римське мистецтво

Мистецтво древнього Рима, як і древньої Греції, розвивалося в рамках рабовласницького суспільства, тому саме ці два основних компоненти мають внаслідок, коли кажуть про "античне мистецтво". Мистецтво Рима вважають завершенням художньої творчості античного суспільства. Правомірно стверджувати, що, хоч древньо римські майстри продовжували традиції еллінських, все ж мистецтво древнього Рима -- явище самостійне, що визначалося ходом і ходом історичних подій, і умовами життя, і своєрідністю релігійних переконань, властивостями характеру римлян, і іншими чинниками.

Римське мистецтво як особливе художнє явище стали вивчати лише в ХХ віці, по суті тільки тоді усвідомивши всю його самобутність і неповторність. І все ж досі багато які видні антикознавці вважають, що історія римського мистецтва ще не написана, ще не розкрита вся складність його проблематики.

У творах древніх римлян, на відміну від греків, переважала символіка і алегорія. Відповідно пластичні образи еліонів поступилися у римлян місцем живописним, в яких переважала ілюзорність простору і форми -- не тільки у фресках і мозаїках, але і в рельєфах. Статуї, подібні до Менади Скопаса або Ніке Самофракийської, вже не створювалися, зате римлянам належали неперевершені скульптурні портрети із виключно точною передачею індивідуальних особливостей особи і характеру, а також рельєфи, що достовірно фіксували історичні події. Римський майстер відмінно від грецького бачив реальність в її пластичній єдності, більше схилявся до аналізування, розчленування цілого на частини, детального зображення явища. Грек бачив світ як би крізь все і воєдино поетичний серпанок, що зв'язував міфа, що об'єднував. Для римлянина вона починала розсіюватися, і явища сприймалися в більш виразних формах, пізнавати які полегшало, хоч це ж приводило до втрати відчуття цілісності світобудови.

У древньому Римі скульптура обмежувалася переважно історичним рельєфом і портретом, зате отримали розвиток образотворчі мистецтва з ілюзорним трактуванням об'ємів і форм - фреска, мозаїка, станковий живопис, слабо поширена у греків. Архітектура досягла небувалих успіхів як в її будівельно-інженерному, так і в ансамблевому вираженні. Новим було у римлян і їх розуміння взаємозв'язку художньої форми і простору. Гранично компактні, концентричні в своїй суті форми класичного Парфенона не виключали, а навпаки, виражали відповідність будівлі просторам, що оточували Акрополь. У римській архітектурі, що вражає звичайно своїми ансамблевими розмахами, перевага віддавалася замкненим формам. Архітектори любили псевдоперипетри з колонадою, наполовину утопленою в стіну. Якщо древньогрецький площі завжди були відкриті простору, подібно до Агори в Афінах або інших еліністичних містах, то римські або обнеслися, як форуми Серпня або Нерви, високими стінами, або влаштовувалися в низинах.

Той же принцип виявлявся і в скульптурі. Пластичні форми грецьких атлетів завжди представлені відкрито. Образи, подібні римлянинові, що молиться, що накидав на голову край убрання, переважно містилися в собі, зосереджені. Римські майстри в скульптурних портретах концентрували увагу на особистих, індивідуальних особливостях людини.

Система римських архітектурно-пластичних образів глибоко суперечлива. Компактність форм в них тільки уявна, штучна, викликана наслідуванням класичним зразкам еллінів. Відношення римлян до форми, об'єму, простору принцпово інше, ніж у греків, основане на принципі прориву кордонів і рамок, на ексцентричній, а не концентричній динаміці художнього мислення. У цьому значенні римське мистецтво - якісно новий етап естетичного освоєння людиною реальності. Тяжіння римських художників до класичних елінських форм, зухвале відчуття подвійності римських пам'ятників, сприймається зараз як вияв свого роду реакції на новини, що заявляли про себе. Втрата римлянами цілісності художніх форм нерідко примушувала їх створювати споруди величезні по розмірах, часом грандіозні, щоб хоч цим заповнити суперечність або обмеженість образів. Можливо, саме в зв'язку з цим римські храми, форуми, а нерідко і скульптурні твори значно перевершували розмірами древньогрецькі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Римське мистецтво

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок