Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Пітер Пауел Рубенс

Пітер Пауел Рубенс

Назва:
Пітер Пауел Рубенс
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,71 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Пітер Пауел Рубенс (1577-1640)

Якщо будь-якого бельгійського школяра спитати, хто самий великий його співвітчизник, він без коливанні відповість: «Рубенс». Цей художник жив три з половиною сторіччя тому у Фландрії (нині Фландрія одна з провінцій Бельгії).

У роки нідерландської буржуазної революції кінця XVI в. фламандському народу, незважаючи на героїчні зусилля, не вдалося звільнитися від володарювання монархічної Іспанії. Але духовний підйом народу, викликаний революційною боротьбою, визначив високий розквіт фламандської культури XVII в. Провідну роль в мистецтві Фландрії набув тоді живопис. Її представники Рубенс, його учні і сподвижники ван Дейк, Снейдерс, Іордане, а також Брауер і Тенірс отримали світову популярність.

Всіх фламандських художників об'єднувало прагнення відобразити реальне життя в самих різних її виявах, життя, повне рушення, безперестанного розвитку і боротьби людських інтересів. Пов'язані в своїй творчості із замовленнями католицької церкви і знатних дворян, фламандські живописці часто писали картини на релігійні і міфологічні сюжети, наповнюючи їх диханням життя. Вони писали також численні портрети і сцени народних свят, пейзажі і натюрморти. Причому всі їх полотна об'єднує прагнення до героїчних образів, до великих, складних по композиції картин, соковитої і звучної яскравості. Фламандський живопис XVII в. - справжній гімн силі і мужності людини.

У творчості Пітера Пауела Рубенса всі ці особливості мистецтва Фландрії виявилися найбільш виразно і яскраво. Коло його тем надзвичайно широке, і створені ним образи складають цілий світ, динамічний і вічно що міняється, наповнений боротьбою і пристрастями. Рубенс жив в епоху, коли широкий розвиток в мистецтві Європи отримав стиль барокко. Він був найбільшим живописцем цього стилю і одним з його творців. Творчість Рубенса - це затвердження цінності земного буття і прославляння могутніх сил природи. Великий російський художник І. Е. Репін, що захоплювався Рубенсом, писав:

«.. трепет і блиск органічного життя нікому іншому не вдалося викликати на полотно з такою силою і яскравістю фарб, як Рубенсу».

Перші роки свого творчого життя Рубенс провів в Італії, де швидко завоював популярність. Повернувшись в 1608 р. на батьківщину, він став придворним живописцем іспанського намісника у Фландрії.

Переобтяжений замовленнями на прикрасу різних палаців і церкв, він починає працювати з великою групою помічників учнів.

Рубенс був одним з самих освічених людей своєї епохи. Він глибоко знав і любив античну літературу і мистецтво, вільно володів декількома сучасними і древніми мовами. Правителі Фландрії, знаючи його видатний розум і блискучий дар слова, не раз давали йому дипломатичні доручення, і він прагнув завжди знаходити найбільш справедливі рішення. У одному з його листів 1627 р. є такі слова: «Для себе б я хотів, щоб весь світ був в світі і ми могли б жити у віці золотому, а не залізному». Але головним для Рубенса протягом всього його життя було мистецтво. Відома така цікава розповідь сучасника. Одного разу в Лондоні один придворний, побачивши, що посол Фландрії Рубенс стоїть за мольбертом, здивовано спитав: «Пан посол займається живописом?» «Ні, мілорд, відповідав Рубенс, живописець займається іноді дипломатією».

Однак дипломатична діяльність не принесла Рубенсу задоволення, і він припинив її з гіркою свідомістю нездійсненності в сучасному йому мирі високих гуманістичних ідеалів.

Найбільш захоплено працював Рубенс над великими, монументальними творами. «.. По природженому почуттю, - писав він в 1621 р. одному з своїх замовників, - я більше схилений писати величезні полотна, чим маленькі дрібниці. У кожного свій дар: мій талант такий, що, як би величезна ні була робота по кількості і різноманітності сюжетів, вона ще ні разу не перевершила моїх сил». Приклад таких складних багатофігурних композицій, характерного для пануючого стилю барокко, картина, виконана ним ще в 1611 р. для вівтаря собору в Антверпені, «Водруження хреста». На величезному полотні зображений розп'ятий Христос. Це сильна, мужня людина, убита, але не переможений своїми противниками. М'язисті фігури катів, їх енергійні рухи додають всій сцені характер напруженої боротьби. Могутнє дихання життя захоплює глядачів при погляді на цю картину в євангельській розповіді видний відгомін подій, недавно пережитих фламандським народом. Так само сильно і гаряче, як людини, любив Рубенс природу. Він писав величні пейзажі:

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Пітер Пауел Рубенс

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок