Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Музеї Львівщини: новостворені і не створені

Музеї Львівщини: новостворені і не створені

Назва:
Музеї Львівщини: новостворені і не створені
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,63 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
У довідці, присвяченій питанням створення нових музейних закладів на Львівщині, використано матеріали обласної і районної преси 2004-2006 років, аналіз яких дозволяє визначити основні проблеми, що перешкоджають успішному розвитку музейної мережі на теренах області.

Завдяки благородній меті – служити високим ідеалам духовності та розвитку національної культури – значення музейних закладів у житті суспільства є неоціненним. Саме крізь призму культурних цінностей і того, як вони зберігаються і пропагуються, оцінюється сучасне становище і перспективи тієї чи іншої країни.

Музейники надають необхідну професійну, методичну і практичну допомогу спеціалістам з різних галузей знань, проводячи творчі заходи, семінари, конференції з культурно-освітньої тематики.

Для багатьох країн саме музеї є основним джерелом поповнення бюджету.

Незважаючи на це, музейні спеціалісти мають багато проблем.

В Україні, де є чимало унікальних музеїв, через фінансові труднощі деякі заклади не мають належної охорони та сигналізації, зручних сховищ для зберігання фондів.

Неабиякою проблемою є й питання кадрів. Замість фахівців колекції нерідко комплектують краєзнавці-аматори.

Але, попри всі негаразди, музейна Україна розвивається. Сьогодні в Україні працює понад 400 державних музеїв і близько чотирьох тисяч громадських музейних закладів. На теренах Львівщини – 115 музеїв та музейних кімнат. У фондах громадських музеїв зберігається 93 тисячі пам’яток. У 2005 році їх відвідали 192 тисячі осіб [17].

У 2005 році, завдяки зусиллям членів Товариства шанувальників Львова, науковців, реставраторів, мистецтвознавців, фахівців Інституту „Укрзахідпроектреставрація” в приміщенні палацу Бандінеллі було відкрито Музей історичних коштовностей. Там розміщено експонати та кілька виставок трипільської культури, історичного жіночого портрета, історії архітектурного ансамблю площі Ринок у Львові з фондів Львівського історичного музею [25].

18 травня 2006 року у Львові відбулося довгоочікуване відкриття Музею європейського мистецтва (відділ львівської галереї мистецтв) в приміщенні палацу Потоцьких. В експозиції новоствореного музею – кращі твори європейських майстрів XIV-XVIII століть [14]. У жовтні 2005 року в смт. Брюховичі (Львівська міська рада) подією європейського рівня стало відкриття Українського музею модерного мистецтва (філія львівської галереї мистецтв), створеного на кошти М. Дзиндри – відомого скульптора, колишнього краянина, який довгий час проживав у США [7, 33, 40].

В експозиції музею – понад 800 скульптур, які митець творив упродовж усього життя, а, повернувшись на Україну, передав своєму народові.

За величезний внесок в історію розвитку сучасного мистецтва М. Дзиндру було удостоєно обласної премії 2005 року в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури в номінації „Культурологія, мистецтвознавство, музейна справа” [24].

У жовтні 2006 року в новоствореному музеї на виставці „Левова частка” в рамках артистичного проекту „Музей ідей” представили свій творчий доробок молоді художники, продовжувачі справи незабутнього митця [11].

6 березня 2005 року відбулося відкриття „Кімнати-музею ім. Т. Шевченка при Львівському Палаці мистецтв”, приурочене до 191-ї річниці від дня народження Кобзаря [15, 26].

Експозиція музею, який розміщено в чотирьох кімнатах, постійно оновлюється. Першим подарунком новоствореному закладу стала колекція з 50 картин, створених заслуженим художником України Є. Менишиним під час експедиції 1997-2003 рр. шляхами Кобзаря.

Велике значення для культурного розвитку Львівщини мало відкриття впродовж 2004-2005 років Музею східних культур, Музею історичних коштовностей та Музею європейського мистецтва. Символічно, що відкриття всіх трьох закладів було приурочено до Міжнародного дня музеїв.

Єдиний в Україні Музей східних культур розташовано в так званому Китайському палаці, що входить до комплексу Золочівського замку [18].

Приміщення музею – один з найкращих зразків фортифікаційного мистецтва України кінця XVI-XVII ст. В експозиції представлено твори мистецтва з Індії, Шумерії, Китаю, Туреччини, Японії, островів Балі, Персії, В’єтнаму, Єгипту, а також подарунки послів Індонезії та Індії.

За твердженнями спеціалістів, крім золочівського, в Європі існує тільки два схожих музейних заклади: Сан-Сусі (Німеччина) та в с. Ломоносове (Росія).

У 2004 році з нагоди 345-ї річниці Конотопської битви в с. Руда (Жидачівський р-н), було відкрито Музей І. Виговського [39].

Саме тут у 1659-1664 роках проживав із родиною видатний громадський та політичний діяч Козацької держави – Гетьманщини. За багатьма історичними версіями, тут його було й поховано.

Музей площею 1000 квадратних метрів обладнано в колишньому відділенні місцевої лікарні. Найціннішими експонатами є ікони та дерев’яні двері з родинної церкви Виговських XVIII ст. В експозиції також широко представлено живописні портрети видатних історичних діячів минулого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Музеї Львівщини: новостворені і не створені

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок