Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Безкоштовно реферат на тему: Художні виставки в Україні у 2006 році

Художні виставки в Україні у 2006 році / сторінка 11

Назва:
Художні виставки в Україні у 2006 році
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,77 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
У столичній галереї "Срібні дзвони" працювала виставка кераміки Ю. Яковенко та В. Тузинського, яку художники назвали "Весь світ мені дім". Майже усе в експозиції – спільні роботи, підписані двома іменами. Ці роботи – вишукані, красиві за технікою, формою, декором. Для митців не має якоїсь "творчої" різниці між маленьким блюдцем і великою керамічною скульптурою – кожна робота була передовсім віртуозно реалізованим задумом, завжди цікавим і часто незвичайним ("Народження планет", "Русалка", "Скарабеї", "Дельфіни"). Критики відзначали, що на виставці не було випадкових, прохідних робіт. Кожна ваза, кожна чашка потребували ретельного споглядання. Проте найефектнішими виявилися все ж великі керамічні скульптури ("Страж, що спить", "Таємний радник", "Нічний гість") [45].

Увагу преси привернула і виставка живопису молодих київських художників М. Орлової і Л. Павленка, що експонувалася у столичній галереї "Грифон". Звертаючись до однакових жанрів (натюрморт, пейзаж), вони особливо яскраво демонструють відмінність творчих манер. Леонід Павленко монументальний і грандіозний. Його храми, гори та велетенські рослини піднімаються до самого неба ("Лавра", "Білий день", "Мальви", "Ромашки"). Одночасно світ художника надзвичайно декоративний, це поєднання чистих та яскравих фарб, взятих головним чином із холодної частини спектру, і приведених у струнку та логічну систему ("Інкрустовані тіні", "Біле мереживо"). Пейзажі Марини Орлової дуже поетичні, їхні фарби ніжні та прозорі, а композиції властива особлива вишуканість, що певним чином відбилася навіть у назвах картин ("Молочний ранок", "Срібляста тиша", "Ранкова роса"). Краса світу трактується як чудова казка ("Сині гори. Карпати", "Казковий день"), а найвеличнішим природним мотивам, виявляється, властиві обжитість, навіть затишність, забарвлена радісною гармонією ("Скельний монастир") [46].

Широкого розголосу набула персональна виставка Н. Мартиненко, що теж експонувалася у галереї "Грифон". Чернігівська художниця звертається до багатьох жанрів: створює портрети ("Дама"), натюрморти ("Іриси"), сюжетні композиції ("Інь і Янь"). Проте всім картинам Н. Мартиненко, незалежно від їхнього зовнішнього змісту, незмінно властиві особлива увага до колористичного рішення, тонкий ліризм і легкий смуток. А особливо помітні й виразні ці особливості в пейзажах. Пейзажі на виставці явно переважали. Тут було і медитативне споглядання природи ("Осінній пейзаж", "Місячне світло"), й акомпанемент до історії любові ("Прогулянка під місяцем"), і міські сценки ("Люблю блакитне", "Вечоріє"), й демонстрація майстерності, коли виключно колористична віртуозність перетворює дві схожі композиції в "Холодний день" і "Жаркий день" [47].

У столичній галереї "Печерська" відбулася виставка живопису, графіки та сценографії черкаської художниці Н. Нікіфорової, творчість якої тісно пов’язана з театром. Вона представила ескізи до вистав ("Лісова пісня", "Гайдамаки", "За двома зайцями", "Снігуронька"), живописні портрети, пейзажі, натюрморти, сюжетні композиції ("Автопортрет", "Осіннє проміння", "Натюрморт із апельсинами", "Літні квіти", "Пісня" та ін.), графічні замальовки. У деяких творах було застосовано особливу авторську техніку – з аплікацією, рельєфною фактурою ("Золоті дерева", "Озеро"). Увагу глядачів привертав і оригінальний портрет Т. Шевченка у вигляді мозаїки з виконаних на невеликих шматочках полотна сюжетів за творами поета [48].

Відкриттям назвали критики виставку у галереї "Мистець" з 27 робіт двох молодих київських художниць – Т. Ягодкіної та О. Гордієць – на теми давньоруської культури. У пресі відзначалося, що звернення творчої молоді до витоків національної культури свідчить про зростання інтересу до історичних основ українського суспільства, бажання осягнути архетипічну символіку народного мистецтва [49].

Резонансною стала виставка миколаївських художників у столичній галереї "Імена". Середовище миколаївських художників надійно стабільне з ознакою якісного випробування. Це – А. Антонюк, В. Бахтов, Т. Бахтова, М. Бережний, І. Булавицький, Ю. Корнюков та ін. Стилістично миколаївці різнорідні, і ота багатоякість є привабливим аргументом для вияснення ідентичного волевиявлення кожного з учасників творчого процесу. Живопис миколаївців наповнений життям, у ньому людське буття і світ реалій є носіями такої умови. Він щоразу заново відкриває необжитий чуттєво простір для цієї гармонії, того порядку, який зберігає ясність внутрішнього зору. Природа, небо, земля, люди, намальовані миколаївцями, становлять підмурівок їхнього художнього досвіду [50].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: Художні виставки в Україні у 2006 році

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок