Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Художні виставки в Україні у 2006 році

Художні виставки в Україні у 2006 році / сторінка 15

Назва:
Художні виставки в Україні у 2006 році
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,77 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Кожна персональна виставка – це завжди відкриття художника. Здавалося б, що його роботи давно відомі по обласним та всеукраїнським оглядам, але тільки в експозиційній перспективі зібраних разом творів творчість художника постає досить повно та багатогранно. Яскравий приклад тому – персональна виставка робіт дніпропетровського живописця В. Арсенова, присвячена 60-річчю від дня його народження та 30-річчю творчої діяльності, що відбувалася у виставкових залах Дніпропетровського художнього музею. Несподівано для багатьох критиків та мистецтвознавців вона показала, що мистецтво художника більш різноманітно, ніж те уявлення, яке склалося про нього раніше. Глядачі побачили митця, який тонко відчуває, є щирим, люблячим добро та красу. Світ В. Арсенова – одухотворена реальність, визволення від матеріальної сутності, повсякденності конкретності, перевтілений у поетичний символ. Не випадково одним з головних героїв картин художника стає крилата людина ("А що там?", "Білі троянди", "Лети, малюк!"). Критики відзначали, що їм важко точно виявити жанр робіт художника. Це скоріш живописні новели ("Серенада", "Рік Кролика"). Живописець створює свою досить індивідуальну реальність, наділену різними відтінками , асоціаціями, іносказаннями. Це і напівфантазії і напівспомини. Навіть пейзажі В. Арсенова ("Весняні сутінки", "Весняне подвір'я") – своєрідні живописні імпровізації, наповнені музичними ритмами. Тож, відзначалося у пресі, виставка В. Арсенова багато нового розповіла глядачам про справжній поетичний світ художника [63].

У Черкаському художньому музеї працювала персональна виставка художника П. Козіна. У 2006 році він відзначив 80-річний ювілей, а одночасно і 50-річчя творчої діяльності. Твори митця зберігаються у музеях України, приватних колекціях у Росії, США, Франції, Фінляндії. Художнику близька тема Великої Вітчизняної війни. У полотнах, де зображені партизани, солдати, День Перемоги, відчутна сувора правда тих днів, які закарбувалися у пам’яті художника. Напередодні свого ювілею П. Козін подарував Черкаському художньому музею 15 своїх полотен, які відвідувачі тепер можуть побачити і гідно оцінити [64].

"Майстри Херсонщини" – таку назву мала виставка творів образотворчого мистецтва, що діяла у залах Херсонського художнього музею ім. О. Шовкуненка. Вона присвячувалася 35-річчю з часу створення обласної організації Національної спілки художників України. У 2006 році філія об’єднувала більше 70 майстрів живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва, мистецтвознавців. Серед них почесного звання "Народний художник України" удостоєні троє, "Заслужений художник України" – четверо митців.

Співробітники Херсонського художнього музею ім. О. Шовкуненка вважають, що пропаганда творчості земляків – одне з найважливіших завдань роботи музею. Тож виставка "Майстри Херсонщини" давала змогу досить широко познайомитися з кращими творчими досягненнями митців області. Увагу мистецтвознавців привернули роботи І. Батька – одного з фундаторів обласного відділення НСХ України. Це емоційно стримані, звучні за кольором пейзажі та натюрморти, виконані у техніці пастелі. Одна з тем творчості художника пов’язана з Херсонським суднобудівним заводом ("Черга за хлібом", Суднобудівний завод"). Також на виставці було представлено роботи художників реалістичного напряму: К. Московченка, Д. Дзеваневського, Д. Катиніна, Л. Штирмера. За всієї відмінності творчих індивідуальностей їх об’єднує життєва переконливість та правдивість художніх образів. Надзвичайною емоційністю, яка досягається підвищеною колірною напругою, відзначається творчість народного художника України А. Платонова ("Горобина", "Осінній мотив"). Близький А. Платонову у чутливому сприйнятті світу народний художник України В. Чуприна. Оригінальна техніка, зумовлена декоративним почуттям майстра допомагає йому при створенні романтично піднесених за настроєм образів природи ("Соняшники", "Станіслав. Дахи"). Матеріально вагомий світ відчувається у творах В. Трапенка, який майстерно володіє технікою гуаші на полотні ("Дощовий день", "На річці Кошовій"). Центральне місце у творчості Є. Толкунова посідає робота над створенням жіночого образу, який невід’ємно пов’язаний з природою ("Біля ріки").

У Херсоні склалася і своя акварельна школа. На виставці було представлено роботи старшого серед художників-акварелістів області Г. Петрова. Його мистецтво одночасно стримане й наповнене, земне й поетичне, приваблює гармонією сріблясто-лілових барв, легкою акварельною прозорістю, майстерністю ("Польові дельфініуми", "Елегія"). А декоративний характер творів заслуженого художника України В. Такаєвої зумовлений своєрідністю її світосприйняття, властивістю суто жіночої основи ("Віта", "Натюрморт з хурмою") [65].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: Художні виставки в Україні у 2006 році

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок