Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> реферат: Художні виставки в Україні у 2006 році

Загрузка...

Художні виставки в Україні у 2006 році / сторінка 16

Назва:
Художні виставки в Україні у 2006 році
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,77 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
На виставці можна було побачити і роботи майстрів друкованої графіки. Серед них – художники Р. Браїлов, В. Ваганов, І. Христич, Ю. Діденко, які досконало володіють багатьма техніками гравюри на металі, а саме: офортом, акватинтою, сухою голкою тощо. Привертали увагу відвідувачів і роботи заслуженого художника України Ф. Кідера. Талант художника виявився як у графіці, так і у живопису та скульптурі. А критики відзначали філософську глибину у створених ним образах.

Досить цікаво та різноманітно розвивалося у Херсонській області мистецтво художнього текстилю. Значне місце серед майстрів художнього ткацтва посідає заслужений художник України М. Шнайдер-Сенюк. У представлених на виставці її роботах критики відзначали професійну бездоганність. Усі роботи художниці було виконано у традиційній техніці ручного плетіння (триптих "Тиша Дніпрових плавнів"). До традицій українського фольклору звернувся і А. Шнайдер (диптих "Народні свята"). Відчуття матеріалу, образна наповненість, вишуканий художній смак були притаманні і гобеленам О. Ковача. Мистецтво пластики на виставці представляли станкові скульптурні твори І. Білокура, В. Шкуропата, І. Шапка та Ю. Шапка [65].

В Одеському літературному музеї відбулася виставка живопису народного художника України А. Гавдзинського. Художник успішно працює у жанрі портрета, пейзажу, сюжетної композиції. Але найбільші його здобутки саме у жанрі пейзажу. Мистецтвознавці відзначали, що для представлених на виставці робіт А. Гавдзинського характерні досконала фіксація краєвидів, невичерпна фантазія у створенні нових образів, підпорядкованість принципу відтворення цілісності життя, його повнокровності. Враження класичної ясності його композицій справляють не тільки фігури, пропорції будинків, але і точно знайдені просторові інтервали, тривалі паузи, що вносять у картини впорядкованість і "тишу", своєрідну зупиненість дії. Відвідувачі виставки побачили у живопису майстра тонко розроблену "мову почуттів". Вишукана культура кольору у творах художника допомагала побачити Одесу очима людини, закоханої у це місто. Життя передається в поетичній цілісності, і це робить картини митця чудовим набутком вітчизняного пейзажного живопису [66].

Подією мистецького життя Криму став традиційний Фестиваль акварельного мистецтва (бієнале камерної акварелі Криму). Майже два місяця шанувальники образотворчого мистецтва мали змогу переглядати роботи як вже відомих художників, так і тих, хто тільки приєднався до когорти кримських акварелістів. Також у заході брали участь акварелісти з різних міст України та з Росії. Взагалі, на виставці, що проходила у Сімферопольському художньому музеї експонувалося 530 робіт 135 художників. Церемонія відкриття та закриття бієнале стало справжнім святом для художників та їх численних шанувальників. Представлені роботи оцінювало компетентне журі на чолі з кандидатом мистецтвознавства Р. Бащенко. Кращою з робіт було визнано акварель В. Платонова "Фіолетовий вечір". Дипломи першого ступеня здобули С. Свиридов, Т. Олло та В. Бойченко. За традицією глядачі отримали подарунки від художників. За вхідними квитками розігрувалося двадцять три оригінальні роботи призерів та учасників бієнале [67].

Великий резонанс мала виставка живопису кримської художниці Л. Полякової, розгорнута у Севастополі, у Республіканському будинку художника. Вже з першого дня роботи виставка привернула увагу численних шанувальників образотворчого мистецтва. В експозиції було представлено пейзажі та натюрморти – улюблені жанри художниці, у яких вона працює багато років. Критики відзначали, що Л. Полякова досягла у своїй творчості висот майстерності, зуміла виробити свій особливий почерк. Її живопис називають "дзвінким" та пластичним, тонким по колористичному рішенню [68].

Подією у мистецькому житті Житомира стала виставка живопису Ю. Камишного у місцевому Будинку художника. Мистецтвознавці відзначали новаторство робіт художника, його тонкий гумор, філософські узагальнення. Легкий щем викликали полотна "Живе ще мати у господі", "Город", "Молоко, хліб, буття", "Струмки небес". На цих полотнах – паркан і копиця сіна, а за парканом – рідний краєвид старий сарай, звичайна лава, на якій – молоко, хліб і серп. Все інше глядач має домислити самостійно, відчути не зображених на картині людей [69].

У Хмельницькому обласному художньому музеї працювала виставка живопису "Трансформація" головного художника обласного театру ляльок М. Ніколаєва. Відвідувачі відзначали, що споглядати, роздумувати, комбінувати свої уявлення з "трансформерів" художника – дивних образів з полотен митця – справді захоплююче заняття. Тут таємнича магія: дзеркальний світ, перевернутий, кольоровий, почуття та імітація почуттів, тіні, тонкі ефірні тіла із глибин підсвідомості [70].
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: Художні виставки в Україні у 2006 році

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок