Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> реферат українською: Художні виставки в Україні у 2006 році

Загрузка...

Художні виставки в Україні у 2006 році / сторінка 19

Назва:
Художні виставки в Україні у 2006 році
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,77 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Севастопольський дев’ятий художній пленер зібрав 2006 року різних за майстерним досвідом, віком, знаннями художників. Тут, зокрема, працювали: М. Гайовий, І. Гоп’як, М. Дудченко, П. Зикунов, А. Зорко, О. Зубков, А. Іноземцев, Т. Красна, Н. Лоза, О. Молчанова та ін. Сформував, зорганізував, ініціював пленерно-конкурсні акції у Севастополі голова Севастопольської організації Національної спілки художників України А. Сухоруких. Спонсорську допомогу у проведенні заходу надав готель "Україна", розміщений у центрі Севастополя.

Характер Севастопольського пленеру визначили його повсякденні маршрути до бухт у Балаклаві, до Херсонеса, Бахчисарая, Інкермана тощо. Поряд із досвідченими митцями, стояли за мольбертом студенти мистецьких вузів, для яких захід став справжньою творчою школою. Пленер визначив орієнтацію на мистецьку якість, динамізував факт неповторності мотиву. абсорбував почуттєві візуальні спостереження й індивідуальну авторську настроєність, зродив атмосферу схвильованого емоційного імпульсу, який програмує мелодію гармонії між полотном і пензлем.

Кращі з робіт учасників пленеру було відібрано на виставку, розгорнуту у Севастопольському художньому музеї. Частина творів експонувалася у холі готелю "Україна". Увагу глядачів привернули, зокрема, живописні полотна О. Шумова ("Херсонес"), А. Зорка ("Соколине"), М. Гайового ("Мотив Стрілецької бухти"), О. Молчанової ("Бухта в Балаклаві"), А. Сухоруких ("Біля берегів Севастополя"), А. Дудченка ("Старий будинок у Балаклаві"), А. Дудченка ("Море").

У пресі відзначали, що Дев’ятий пленер, так само, як усі попередні, став якісною сходинкою сучасного мистецького життя, брав участь у формуванні клімату новітнього живопису України, нової хвилі мистецького мислення. Тож пленер став невід’ємною одиницею сучасного мистецького цілого [79].

Понад два тижні з натури у Сущанах Житомирської області творили свої полотна живописці Ю. Камишний, В. Кондратюк, О. Гирко, В. Радецький, А. Розбицький, В. Якимова, Н. Косницька. І вже довершені удома картини наприкінці листопада виставили у художньому салоні Житомира на огляд громадськості. Цю свою виставку – звіт про пленер у Сущанах – її творці назвали "Житомирщина очима майстрів". "Ми причастилися до живої, ще не зіпсованої цивілізацією природи, – сказав на відкритті виставка художник Ю. Камишний, – побачили самобутнє життя мешканців того краю і постаралися відтворити ті особливості у своїх картинах, щоб і глядачі надивилися на ту благодатну красу, причастилися до духовних надбань народу". Кожен член пленерної групи художників власним почерком відтворив краєвиди глибинного куточка Полісся, підмітив і зобразив на полотні чи папері цікаві його особливості й деталі, предмети, об’єкти, композиції. Ю. Камишний тонко та образно виписав натюрморти зі звичайних ужиткових предметів, придав їм влучні, промовисті назви-підписи. Простором і спокоєм дихають пейзажі В. Кондратюка теплі та ніжні відтінки характерні для робіт В. Якимової гармонію природи зобразив О. Гирко. Тож, у пресі відзначали, що учасники цього пленеру досить широко і різноманітно представили свої творчі можливості [80].

Слід зазначити, що міжнародні та всеукраїнські, міжрегіональні та обласні пленери сприяли розвитку сучасного образотворчого мистецтва, а виставки за їх підсумком зайняли належне місце серед вагомих мистецьких заходів.

Завершуючи огляд найбільш вагомих художніх виставок 2006 року слід зазначити що підтримка професійної творчості вітчизняних митців у галузі скульптури, графіки, декоративного мистецтва, а також творчості майстрів народного мистецтва є основними пріоритетами державної культурної політики у галузі образотворчого мистецтва. Зокрема, Міністерство культури і туризму України у співпраці з Національною спілкою художників України, Національною спілкою майстрів народного мистецтва України, іншими культурно-громадськими організаціями пропагують досягнення різних видів мистецтв шляхом організації художніх виставок, творчих симпозіумів, пленерів [81].

Та, як і у минулі роки, мистецька спільнота скаржиться на відсутність спонсорів та державної підтримки. Водночас придбати твори багатьох відомих авторів складно або неможливо. Якщо існує дефіцит – попит перевищує пропозицію. Навіщо іще меценати? Фінансові кошти благодійників удобрюють мистецьку ниву, але що виросте на цьому полі, залежить від божественного посіву. Питання в якості живопису та часу. Широкий попит на твори образотворчого мистецтва обов’язково з’явиться при розвитку в Україні широкого прошарку середнього класу. Допомога держави корисною може бути в певних межах. Як отрута – у малих дозах править за ліки. Держава, насамперед, повинна виконувати виховні функції: освітянські програми в учбових закладах різних рівнів, організація повноцінного телеканалу "Культура", стимулювання преси та телебачення на висвітлення питань образотворчого мистецтва на місцевому рівні, виділення приміщень під виставкову діяльність [82].
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: Художні виставки в Україні у 2006 році

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок