Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> реферат: Художні виставки в Україні у 2006 році

Загрузка...

Художні виставки в Україні у 2006 році / сторінка 2

Назва:
Художні виставки в Україні у 2006 році
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,77 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Виставка мала широкий резонанс у пресі, проте відгуки були не лише хвалебні. Так критик Л. Фесенко відзначала, що такий самий формат мали арт-фестивалі, які організовував наприкінці 90-х "Центр сучасного мистецтва", очолюваний В. Хаматовим. Однак керівництво "Українського дому" чомусь заявило, що їхній "Арт-Київ" перший, і по досвід директор Н. Заболотна їздила у закордонні відрядження. А спеціальний гість акції – одеська художниця О. Мась – ще й повідомила на церемонії відкриття, що у Москві вже відбулося 13 подібних заходів, а у Венеції – понад 100. Така "помилка" організаторів принижує нашу державу, бо ми наче нарешті схаменулися і збагнули: потрібно влаштовувати ярмарки вітчизняного образотворчого мистецтва. Чому ж не подякувати за ідею попередникам і не наголосити, що відроджується їхня справа. Адже ті арт-фестивалі проводили 5 років поспіль, і теж в "Українському домі", і так само: на першому поверсі – класики, на другому – парад галерей, де про себе заявляли представники усіх регіонів України, гості з Росії, Польщі, Німеччини. Молодій художниці О. Мась організатори відвели почесну площу поміж стендів видатних майстрів минулого, де підмальовані олівцем і аквареллю ескізи одеситки разом із живими голубами в клітках були дещо недоречними. Якщо те місце просто продавалося і дівчина за нього заплатила, то треба було так і сказати. Мабуть, спеціальними гостями логічніше було б назвати представників чеської галереї, які скромно поселилися на другому поверсі, хоча могли похвалитися більшою майстерністю і розумінням законів візуального мистецтва. А втім, добре й те, що арт-фестиваль таки відродився і зумів представити не лише окремих художників, а й мистецькі школи. Тепер же дирекції "Українського дому" потрібно не втратити позицій лідера, який згуртовує довкола себе малярську спільноту України. А це, зазначалося у пресі, значно складніше, ніж зібрати експозицію на два поверхи [5].

На початку 2006 року (із 20 січня по 6 лютого) у залах Центрального будинку художника за сприяння Міністерства культури і туризму України та Національної спілки художників України відбувалася Всеукраїнська художня виставка "Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників", яка стала визначною подією у мистецькому житті України. Це вже друга виставка з такою назвою, організована київським художником-монументалістом О. Мельником, що проводилася з метою відродження в українському мистецтві історичного жанру. Але виставка 2006 року відрізнялася від попередньої, організованої восени 2004 року, і набагато ширшим тематичним діапазоном, і майже втричі більшою кількістю учасників (93 проти 36) та у півтора рази більшою кількістю експонованих творів (близько 150) різних жанрів, у яких було відбито всі основні періоди нашої історії – трипільський, скіфський, давньоруський, козацький, радянський, сучасний – очима наших художників, що працюють над історичною тематикою. Говорити про своєчасність такої виставки просто не доводиться, бо, як підкреслювалося у пресі, невідкладним завданням сучасного національного мистецтва є показ знакових сторінок нашої історії. Її учасниками стали відомі майстри історичного жанру старшого і середнього поколінь, було представлено також цілі мистецькі школи Києва і Харкова, що показали досить високий мистецький рівень. Художники засвідчили як своє розуміння історичних подій, так і розмаїття стилістичних пошуків – від класичного реалізму до найновіших форм мистецького висловлення, використовуючи відповідно до обраної тематики також стилістичні засоби бароко, іконопису, парсуни тощо. При перевазі живопису, зокрема монументального, глядачі побачили і тематичну графіку, скульптуру, декоративно-ужиткове мистецтво.

Художники намагалися відтворити історичні події, які б формували позитивний образ нашого народу. Серед найцікавіших творів – монументально-барокові полотна "Колядники у гетьмана" та "Ще покриють Україну червоні жупани", Ф. Гуменюка, "Засновники Києво-Могилянської академії" В. Забашти, фрагмент мозаїки М. Стороженка "Україна скіфська – Еллада степова", полотно Д. Стецька "Дорога, довша як життя", картина Конотопської битви 1659 року та портрети Б. Хмельницького, М. Кривоноса відтворені М. Данченком та О. Садовським, лірико-епічна сцена О. Полтавець-Гуйди "З української старовини" та ін. [6].

Також слід зазначити, що оцінки Всеукраїнської виставки "Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників" у пресі були неоднозначними. Так, мистецтвознавець О. Федорук, вважає, що подана як всеукраїнська, виставка не відповідала суті заявленої назви, бо експонентами стали в основному кияни. Незважаючи на листи-запрошення, не відгукнулися художники Чернігова, Черкас, південних, західних регіонів. Звучали нарікання і до композиційних особливостей виставки [7].
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: Художні виставки в Україні у 2006 році

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок