Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> реферат українською: Художні виставки в Україні у 2006 році

Загрузка...

Художні виставки в Україні у 2006 році / сторінка 5

Назва:
Художні виставки в Україні у 2006 році
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,77 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
На своєрідну столицю ковальського мистецтва перетворився у травні 2006 р. Івано-Франківськ. Тут було організовано ІV Міжнародний фестиваль "Свято ковалів-2006" та виставку "Орнаментальне ковальство". Про масштабність акції свідчило те, що у ній взяло участь 214 ковалів з різних регіонів України та з 19 країн світу, зокрема, Німеччини, Франції, Італії, Великобританії, США. Популяризації ковальського мистецтва сприяла демонстрація процесу виготовлення художніх виробів із металу на майдані міста. Просто неба розмістилися численні ковальські майстерні. Митці упродовж дня виготовляли невеличкі роботи, які згодом були закріплені на гвинтовій поверхні підготовленої конструкції і утворили спільну монументальну композицію "Букет майстрів". Але центральною подією заходів стала виставка "Орнаментальне ковальство", яка експонувалася у виставковому залі обласного відділення Національної спілки художників України. На ній було представлено широкий діапазон творчого доробку майстрів художньої обробки металу: декоративні двері, решітки, настінні бра, світильники, вази, підставки для квітів, панно тощо. Основотворчим елементом багатьох робіт стала традиційна народна орнаментика, зокрема рослинні та геометричні мотиви. Майстри сучасно переосмислили їх і створили оригінальні авторські композиції. Особливої живописності творам художнього ковальства, представленим на виставці, надало поєднання металу з іншими матеріалами: склом ("Бджола" О. Гороб’юка), деревом ("Дерево" С. Полуботька та С. Бовцаревського), тканиною ("Плітки" Я. Ткачука). Серед експонованих робіт вирізнялися фігурні скульптури, пронизані філософським осмисленням теми. Так, у творі "Блазень" А. Безручка передано цілісність натури, стан душі блазня. Драматизм міжособистих взаємин закоханих передано в динамічній скульптурі "Разом ми подолаємо проблеми" Ш. Сантьяго (Голландія). Такі роботи демонстрували широкі технологічні можливості і сучасні тенденції розвитку ковальства. Стає очевидним, що воно поступово позбавляється традиційно ужиткового призначення і стає самодостатнім явищем сучасного українського образотворчого мистецтва. Водночас, виставка показала, що важливо не втратити здобутки народного ковальського ремесла, оскільки саме воно є невичерпним джерелом національної самобутності і запорукою майбутнього розвитку українського художнього ковальства [15].

У Полтаві, з нагоди 150-річчя від дня народження художника О. Сластьона, за ініціативи обласної організації Національної спілки художників України та Полтавського художнього музею (Галерея мистецтв) проходила Всеукраїнська виставка "Український краєвид", для якої було відібрано 240 робіт 218 майстрів з різних регіонів України. Експоновані роботи у більшості випадків представляли собою етюди та ескізи, виконані на пленерах або ж мальовані з уяви. Класичних продуманих картинних композицій на виставці було небагато. Дещо відмінне спостерігалося у графіці й низці акварелей. Відчувалося, що митці не готувалися до всеукраїнської виставки, а подали те, що в них зберігалося у майстерні. Серед експонованих робіт фаховою культурою вирізнялися твори харківської школи. Гарний тон задавали живописці О. Судаков, В. Ковтун, В. Бабак, В. Ганоцький, Н. Вітаєв. На відміну від харків’ян полтавці виглядали не так впевнено у своїх експонованих композиціях, мальованих олійними фарбами та аквареллю. За останні два десятиріччя академічні живописці переважно свідомо відмовилися від реального і поетичного творення образу природи. Вони експериментують із формою, пластикою, наслідують те, що давно побутувало у Франції, Німеччині чи США. Тому увагу критиків привернули лише деякі роботи полтавських майстрів, зокрема, В. Трохимця-Милютіна, С. Мисака, О. Тарасенка, А. Кривобоченка, П. Волика. У реалістичній манері було виконано більшість робіт дніпропетровських, донецьких й кримських митців, які майстерно зобразили неповторну природу Донбасу та Криму. Також слід зазначити, що виставка стала значною подією у мистецькому житті Полтави, тож було прийнято рішення раз на два роки проводити у місті подібні всеукраїнські акції [16].

Із 2 лютого 2006 року у виставковому залі НСХ України у м. Ялті проходила Всеукраїнська виставка молодих художників, влаштована Ялтинською організацією НСХ України. На виставці було показано 82 твори 34 авторів – молодих художників з Ялти, Севастополя, Сімферополя. Широко було представлено живопис – пейзажі, портрети, натюрморти репрезентована графіка. Глядачі відзначили художників з Ялти Т. Римана, Н. Савлаєву, А. Гудзикевича, О. Волкову. Митці продовжували традиції кримської реалістичної школи живопису. Серед графічних композицій увагу привернули роботи Валерія Ліба, Віталія Ліба, В. Новикова. На закритті виставки за участь преси і телебачення відбулося обговорення творів, а також проблем пошуку молодими художниками індивідуального стилю [17].
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: Художні виставки в Україні у 2006 році

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок