Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> реферат безкоштовно: Художні виставки в Україні у 2006 році

Загрузка...

Художні виставки в Україні у 2006 році / сторінка 6

Назва:
Художні виставки в Україні у 2006 році
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,77 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Близько 40 студентів художніх навчальних закладів країни стали учасниками ІV Всеукраїнського конкурсу малюнка "Срібний штрих" у Луганську. Лідерами стали студенти Сімферополя та Дніпропетровська. В рамках конкурсу було проведено семінар-практикум, в обласному художньому музеї влаштовано виставку робіт студентів Луганського державного інституту культури та мистецтва. "Срібний штрих" – конкурс, який є базовим для будь-якого художника-початківця, він дає змогу студентам реалізувати академічну школу малюнку. Як відзначали члени журі – обирати переможців в цей раз було дуже складно, бо коли конкурс проводився вперше – чітких правил не було, а у 2006 році вони оцінювали академічно грамотний малюнок. Також значно розширилася географія та кількість учасників заходу [18].

У пресі підкреслювалося, що проведення масштабних міжнародних та всеукраїнських виставок розкрило нові можливості перед багатьма авторами. Художники мали змогу познайомитися із сучасним надбанням інших митців, порівняти їх із своїм доробком. На сьогодні яскравіше викристалізувалися національні риси митців, твори яких стали символом сучасного українського мистецтва. Новий час сприяв створенню нових течій та напрямків, надав упевненість у своїх можливостях.

Водночас оцінка великих всеукраїнських виставок, що мають характер широких оглядів розмаїття образотворчості з більшості областей України, не була однозначною. Не перший рік точаться суперечки стосовно доцільності проведення тематичних виставок. Дехто вбачає у цьому певний анахронізм, натякаючи на застарілі засади формування експозиції, гальмівну дію виставкомів тощо. Зазвичай експозицію складають понад 300 творів, серед яких переважає живопис. І в такому сенсі – це унікальні масштабні події в сучасній виставковій практиці України. Тому існує спокуса піти уже перевіреним, а також плідним за результатами шляхом кураторських проектів. Тут, на думку багатьох мистецтвознавців, зникає своєрідний соціальний аспект, тобто якнайширше регіональне представництво, чинник, котрий часто-густо стає на перешкоді створення якісного художнього ряду. Загальний посередній рівень деякою мірою пов’язаний із характером тематичних уподобань більшості експонентів – пейзаж, натюрморт, невибаглива сюжетика. Але намагання надати столичну виставкову площу численним художникам, які здебільшого перебувають лише в "обласному просторі", не виглядає надто не аргументованим.

Безумовно, зазначали у пресі, є ціла група знаних майстрів, участь яких у таких виставках бажана і очікувана. Але не можна плекати ілюзій, що це автоматично вирішує усі означені проблеми. Іноді наявні в експозиції поодинокі твори сучасних класиків, які здебільшого ігнорують такі виставки, не просто губляться на загальному тлі, а вирізняються не так у мистецькому сенсі, як розмірами.

Однак, цю проблему слід розглядати не у фокусі перебудови виставкового процесу чи дії виставкому, а у світлі аналізу і загального стану постреалістичної художньої практики та її місця у сучасному мистецькому процесі.

Слід також констатувати, що такі виставки формує творча практика більшості митців України, і це об’єктивно. Таким чином маємо майже адекватну картину того, що відбувається у традиційному образотворчому мистецтві країні. Ці виставки не претендують на всебічне віддзеркалення усіх творчих процесів, що, власне, неможливо. Але реальний стан сучасного художнього буття українські акції значною мірою репрезентують. Не дивно, що за числом глядачів вони мають успіх, хоча позбавлені гучної реклами, яка зазвичай супроводжує сучасні модернові акції [19].

Серед інших значних мистецьких акцій, що відбулися протягом року, переважали колективні та персональні виставки. Так, у Центральному будинку художника відбулася панорамна виставка художників із Закарпаття з нагоди 60-річчя Закарпатської обласної організації НСХ України. Широко було представлено роботи відомих художників-класиків А. Ерделі, Й. Бокшая, З. Шолтеса, Г. Глюка, Ф. Манайла, Е. Контратовича, а також сучасних митців: Т. Данилича, Б. Коржа, Б. Кузьми, В. Приходька, В. Свалявчика, З. Мичка, П. Фелдеші. Тож, велика експозиція репрезентувала творчість художників закарпатської школи в її історичному розвитку [20].
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: Художні виставки в Україні у 2006 році

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок