Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Скачати реферат безкоштовно: Художні виставки в Україні у 2006 році

Загрузка...

Художні виставки в Україні у 2006 році / сторінка 8

Назва:
Художні виставки в Україні у 2006 році
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,77 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Продовжували у минулому році свій діалог із сучасним мистецтвом і українські музеї. Вже традиційно порадував низкою цікавих експозицій Національний художній музей України. Зокрема, тут було розгорнуто виставку „Лисенко та його учні”, присвячену 100-річчю від дня народження видатного майстра української скульптури, академіка, професора Михайла Григоровича Лисенка. В своїй різноманітній творчості він увічнював революціонерів і героїв війни, героїв праці і видатних діячів культури, високі людські почуття і красу оточуючого життя в образах дитинства і материнства. Загалом на виставці було показано понад 200 скульптур М. Лисенка та 64 його учнів. Також, у рамках заходу, було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію "Традиції школи М.Г. Лисенка в контексті розвитку сучасної європейської скульптури" [27].

У залах цього ж Національного художнього музею України було організовано і виставку видатної української художниці Тетяни Нилівни Яблонської (1917—2005). Було представлено останні роботи майстра, створені в період із 2003 по 2005 роки. Ці твори виконані у техніці пастелі. Рівень гармонії в цих пейзажах і натюрмортах – вражає. На них фізично відчувається, як сонячний потік огинає різні предмети: від фруктів, до птахів і квітів. Зрозуміло, особливий інтерес на виставці викликала остання робота художниці "Дзвіночки", написана 16 червня 2005 року. Фіолетові дзвіночки буквально "клубочаться" на ній, "плаваючи" на зеленому фоні, що переходить у відкрите вікно. Цей, такий начебто простий натюрморт, породжує містичні відчуття. Але в цих почуттях зовсім немає холоду, лише – тепло любові. У пресі відзначалося, що виставка художниці стала справжнім подарунком для усіх шанувальників образотворчого мистецтва [28].

У жовтні 2006 року у Національному художньому музеї України можна було побачити виставку дійсного члена Національної академії мистецтв України, професора Харківської академії дизайну і мистецтв В. Гонтаріва. Віктор Гонтарів – знана творча особистість, і кожний на свій смак, згідно із власними уподобаннями сприймає або відкидає пропоновану художником версію тлумачення світу і місця людини у ньому. В. Гонтарів – міфотворець, асоціативний, метафоричний, двоплановий, гротескно-іронічний. Мистецтвознавці особливо виділяли полотна "Осінні суми", "Відлига", "Весняна радість", "Я народився у вітряку", "Ворона", "Байдина дума", "Сон контр-адмірала", "Козацька пісня", "Присвята батькові", "По той бік війни". Ці твори об’єднує манера ніби відстороненого погляду, хоча, насправді, погляду наскрізь зібраного, сконцентрованого, конденсованого [29].

Національний художній музей України підготував виставку і до 75-річчя від дня народження лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка Володимира Микити. Художник – бездоганний майстер композиції, де чуття доведеного простору на площині полотна завжди співвіднесене з розумінням ситуації, яку зродить уява, де кожна деталь візуального ряду зіставлена з розумінням цілісності образу й образної повноти. Він будує композицію так, що частки не виглядають випадковим елементом, вона є сутнісною одиницею задуманого живописного простору і в контексті структури сприймається невід’ємно. Тією самою гармонійністю сповнена колористична тканина полотен В. Микити, де холодні тони пасують теплим. Живопис В. Микити – тонально-декоративний, наповнений звучанням домінуючих у той або інший спосіб барв [30, 31].

Зацікавленість шанувальників мистецтва викликала і ретроспективна виставка відомого художника–львів’янина І. Остафійчука, теж представлена у Національному художньому музеї України. У пресі зазначалося, що І. Остафійчук виріс на благодатному грунті великої традиції львівської графіки і піднісся до вершин сучасних виражальних засобів. Його належність до культури – не обрядова, а філософська. Тим й імпонує творчість художника шанувальникам із багатьох країн світу. Він – один із небагатьох сучасних митців, хто репрезентує Україну у Третьяковській галереї, у приватних збірках колекціонерів із Європи, Канади, США. Та понад усе художник дорожить українськими поціновувачами. Ця виставка розкрила непересічну творчу долю в багатьох гранях пережитого ним – через поетику карпатського гірського краю, народного світоглядного міфотворення, стилізацію урбанізованого буття, декоративність народного письма, кольору, орнаменту, через поетичне сприйняття буденної сцени, через простір уявний, надреальний, позахвилинний, неосяжний, у площі конкретної барви. Художник малював на полотні олією, акрилом робив графічні аркуші, акварельні композиції тощо. На думку критиків, І. Остафійчук випліскує в об’єктах зображення надреальне, імпровізує у просторі, твердо пам’ятаючи про цілість композиційного ядра, про ясність декоративної площини. Він увесь перейнятий спогляданням, зачарований своїми почуттями, інтуїцією, внутрішнім зором. Особливу увагу як глядачів, так і фахівців привернули композиції "Коло", "Гра", полотна "Ідемо, поганяймо", "Сонце у воді", "Дерево життя" [32, 33].
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: Художні виставки в Україні у 2006 році

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок