Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Безкоштовно реферат скачати: Художні виставки в Україні у 2006 році

Художні виставки в Україні у 2006 році / сторінка 9

Назва:
Художні виставки в Україні у 2006 році
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,77 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Цікавими були виставки і у інших столичних музеях. Так, відомий мистецтвознавець, збирач живопису, графіки та скульптури, поет О. Струєв представив у Національному музеї Т. Шевченка понад 100 творів сучасних українських художників. Шість музейних залів були сповнені теплом, почуттями різних художників, які відтворили красу рідного краю. Глядачі мали змогу побачити роботи як у жанрі класичного живопису, так і авангардні твори. Географія виставки була щонайширша – Бахчисарай, Ялта, Алупка, Гурзуф, Карпати, Київ, Сімферополь, Львів. О. Струєв є засновником Кримського музею сучасного мистецтва "Нові імена". Колекцію збирає вже понад 20 років [34].

"Співаю фарбами вічну українську пісню" – так сказав лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка, художник з Житомирщини Микола Максименко на відкритті своєї виставки у Національному музеї Т. Шевченка. Експозицію було розгорнуто до 80-річчя від дня народження майстра. Більше ста полотен митця було представлено у шести залах музею [35].

У Київському музеї російського мистецтва успіхом користувалася виставка столичної художниці Іви Павельчук, що підсумувала двадцятирічний етап її творчості. Він обіймає різні стильові потоки захоплень художниці. Вихована постмодерністичною традицією, І. Павельчук протягом свого мистецького сходження доводить усім – і в першу чергу сама собі – право митця творити у спосіб, який віддзеркалює її духовну екзистенцію. Критики зазначали, що представлені на виставці твори художниці поєднували мистецьку уяву і реальну ситуацію. Роботи І. Павельчук відзначаються філігранною орнаментикою, скерованістю до метафізичного мегастояння і формального перевтілення. Площина щоразу виступає в яскравому означенні (золота, біла, чорна, червона, теракотова домінантність) створюючи гру ілюзій. Рух ліній, барв, форм відзначається рафінованою витонченістю. Об’єкти у полі зору художниці трансформуються у вишукані, наповнені метафоричним змістом образи, де розкривається їх суть, стає повноцінним тлумаченням такої присутності у просторі площини, а нерідко – у площинах Простору [36].

Київські художники також влаштували у цьому ж музеї звіт про творчу роботу в Італії. Шість майстрів пензля – О. Бабенцова, М. Журавель, С. Лопухова, М. Муравський, О. Стратійчук та І. Ступаченко побували в невеличкому містечку біля Турина – Торре Канавезе, де написали цілу низку пейзажів. Тож, виставка відобразила осяяне сонцем різнобарв’я ландшафтів Канавезе та ясні обрії із силуетами Альп. Учасники акції віддали належне історії та культурі цієї місцевості, а також неабияк зацікавили італійців українською культурою [37].

У столичному Музеї українського народного декоративного мистецтва представляли гончарські вироби та декоративну скульптуру Якова Падалки. Тут експонувалося 136 робіт знаного народного умільця. Відвідувачі з цікавістю оглядали роботи майстра, якого називають філософом у глині. Виставку було присвячено 80-річчю від дня народження митця [38].

Понад 200 творів побачили відвідувачі на виставці відомого українського графіка, заслуженого діяча мистецтв України А. Базилевича у Музеї книги та друкарства України. Більшість робіт, представлених в експозиції, були ілюстраціями майстра до творів світової та української класики. Художник майстерно зумів передати дух безсмертних книг, допоміг глядачам побачити знайомі з дитинства образи світової класики [39].

Завдання "зламати стіну непорозуміння між сучасним мистецтвом та суспільством" було задекларовано при створенні нового проекту "Новий простір", який знайшов своє місце у стінах новоствореного бізнесменом і меценатом В. Пінчуком у столиці Музею сучасного мистецтва. Базою створення його були такі виставкові акції, як "Перша колекція" та "Прощай, зброє". Для пілотного проекту музею було обрано вибрано об’єкти, які вже отримали визнання не тільки на батьківщині, а й за її межами, наприклад, відомий "Донбас-Шоколад", який вже побачили у багатьох країнах світу. До формування музею було залучено професіоналів, а головну ставку було зроблено на масштабність та іміджевість проекту. Все ніби говорило про безперечний успіх та перспективи розвитку музею. Але відгуки преси були переважно стриманими – критики та мистецтвознавці не виказали особливого ентузіазму і були не готові робити якісь прогнози.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: Художні виставки в Україні у 2006 році

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок