Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Скачати: Художні виставки в Україні у 2006 році

Загрузка...

Художні виставки в Україні у 2006 році

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
Художні виставки в Україні у 2006 році
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,77 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Українське образотворче мистецтво в усі періоди буття нашого народу було тим важливим чинником, який сприяв створенню і збереженню незалежності, державності та духовної самодостатності. І сьогодні українські художники своєю діяльністю утверджують високі ідеали гуманізму та демократії. У 2006 році значно розширився діапазон творчості митців та їх творчих пошуків йшло утвердження попередніх мистецьких досягнень. Одним із показників такої творчої активності стала організація та проведення великої кількості художніх виставок від малих вернісажів до великих експозицій, де було представлено широкий зріз сучасного мистецтва України.

Вагомими культурними подіями року були міжнародні та всеукраїнські виставки на теренах нашої держави. Показовим тут можна вважати те, що значного резонансу набули не тільки столичні, а й регіональні виставки.

Традиційно Міністерство культури і мистецтв України разом з Національною спілкою художників України організовують Всеукраїнську художню виставку "Мальовнича Україна", яка відбувається у рамках Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята "В сім’ї вольній, новій…". Виставка вже побувала на полтавській, запорізькій, вінницькій, чернігівській землі, на Сумщині, Херсонщині, Черкащині, Хмельниччині тощо. А 2006 року вона проходила в Одесі. У заході взяли участь 180 живописців з усіх областей України, які демонстрували свої роботи у різних виставкових залах міста. Так, у Музеї західного і східного мистецтва були представлені "традиціоналісти", серед яких вирізнялися полотна А. Гавдзинського, О. Слєшинського, В. Литвиненка. А нефігуративний живопис, зокрема, роботи В. Маринюка, С. Савченка, О. Волошинкова, виставлялися у "Морській галереї". Доповнила карту "Мальовничої України" виставка "Кольори та мелодії українських свят" з приватних колекцій Президента України В. Ющенка, режисера В. Вовкуна та з Музею Івана Гончара і галереї "Родовід" [1].

Гучною подією стала Міжнародна художня виставка-ярмарок "Арт-Київ-2006", що проходила у Центрі ділового та культурного співробітництва "Український дім". Виставка складалася з трьох частин: експозиції творів з приватних колекцій, параду галерей (тобто презентації творів молодих українських художників) та експозиції творів спеціального гостя програми – О. Мась.

"Арт-Київ" продемонстрував широкий формат видів сучасного образотворчого мистецтва: живопис, графіка, скульптура, фотографія, інсталяція та декоративно-прикладне мистецтво. Основна мета акції – популяризація українського мистецтва, створення цивілізованого арт-ринку в Україні. На виставці було представлено відомі мистецькі школи України: західноукраїнська, кримська, центральна українська тощо.

На перший погляд, зазначалося у пресі, експозиція здавалася незвичайною, навіть еклектичною: безліч художніх напрямів, стилів, техніки, жанрів. Роботи відомих авторів, визнаних класиків другої половини минулого століття сусідували із творами модних молодих художників. Але цей яскравий калейдоскоп мав свою логіку та своє глибоке значення, і він радше соціальний, аніж суто художній. "Арт-Київ-2006" – це перша така масштабна спроба надати для загального огляду приватні колекції. Талановиті роботи, що зберігаються в домашніх зібраннях, уперше отримали публічне життя. Те, що в Європі та США практикується не перше десятиріччя, для нас, країни, у якій взагалі багато процесів відбувається у "тіні", диковинне. Завдяки ж зусиллям організаторів на виставку представили свої колекції Євгенія та Богдан Губські, Олег Пінчук, Наталія Заболотна (вона якраз була автором проекту), сім’я Кінахів та ін.

На "Арт-Київ", як вже зазначалося, було запрошено також 15 галерей. Серед них галерея "MIRO" (Чехія), "Триптих", "Ірена", аукціонний дім "Золотий перетин", компанія Арт Блюз, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник та інші. Ще однією новинкою було представлення спеціального гостя. Ним стала досить молода, але вже відома не лише в Україні, а й за кордоном, одеситка – О. Мась. Роботи О. Мась представлені в Луврі. Свою територію вона "обрала" в червоний килим та розмістила клітки з голубами, яких ще й дозволялося годувати.

До відкриття Міжнародної виставки „Арт-Київ” було видано каталог творів митців, представлених на самій виставці приватними колекціонерами, галереями та власне художниками [2, 3, 4].
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: Художні виставки в Україні у 2006 році

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок