Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Українська діаспора:сучасний стан і перспективи співпраці

Українська діаспора:сучасний стан і перспективи співпраці

Назва:
Українська діаспора:сучасний стан і перспективи співпраці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,54 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Сьогодні підрахувати, яку частину від світової спільноти складають українці, майже неможливо. Багато хто прийняв громадянство тої країни, в якій нині проживає чимало й таких, які про своє українське походження навіть не здогадуються, бо народилися в іншій державі, куди колись емігрували предки [1].

Українська діаспора – таке збірне визначення української націо-нальної спільноти поза межами української національної території, – відіграє величезну роль у міжнародній спільноті, бо є важливим демографічним, інтелектуальним, соціально-культурним та інформаційним ресурсом України саме тому співпраця з діаспорою повинна бути одним із пріоритетів зовнішньополітичної діяльності нашої держави [2,3].

Загальновживаний етнополітичний термін «діаспора» походить від грецького «діаспора» й означає: „розсіяння по різних країнах народу, вигнаного завойовниками за межі батьківщини”.

Серед центральних органів виконавчої влади, в компетенцію яких входить вирішення проблем української діаспори, є Державний комітет України у справах національностей та міграції, на який Указом Президента № 486 від 27 квітня 2004 року “Про забезпечення організації співпраці з українцями, які проживають за межами України” було покладено забезпечення організації співпраці з українцями, які проживають за межами України та здійснення координації діяльності у цій сфері Міністерство закордонних справ України, яке спрямовує свою діяльність на виконання заходів щодо встановлення зв’язків з українцями, які проживають за межами України, а також Міністерство культури і туризму України, одним із важливих напрямів роботи якого є саме реалізація державної політики щодо підтримки культури українців, які проживають за межами держави.

Основним документом, розробленим з метою реалізації ст. 12 Кон-ституції України щодо задоволення національно-культурних і мовних потреб закордонних українців є Національна програма “Закордонне українство” на період до 2010 р., проект якої на даний момент знаходиться на опрацюванні в Міністерстві закордонних справ України [2].

Нещодавно Урядовий комітет із питань гуманітарної та соціальної політики під головуванням віце-прем’єр-міністра України В. Кириленка схвалив проект розпорядження „Про схвалення Концепції Державної програми співпраці із закордонними українцями на період до 2010 року”. За словами віце-прем’єра, „програму спрямовано на зміцнення зв’язків з українцями, котрі мешкають за кордоном, та з їхніми громадськими організаціями. Це сприятиме поширенню інформації про нашу державу, підвищенню авторитету України у світі”. Програмою передбачено активізацію співпраці із закордонними українцями у галузях науки, освіти, культури, туризму та інформації торговельно-економічне і науково-технічне співробітництво, проведення спільних заходів” [4].

Метою програми є збереження етнічної ідентичності зарубіжних українців шляхом сприяння процесам формування українських громадських організацій і національно-культурних автономій ефективне використання українського фактору при просуванні інтересів України у міждержавних відносинах поширення за допомогою закордонного українства відомостей серед громадських, політичних, наукових та ділових кіл зарубіжжя про торговельно-економічні, науково-технічні та туристичні можливості України, підвищення її авторитету в світі.

З огляду на необхідність врегулювання статусу українців, які проживають за межами держави, полегшення їхніх контактів з етнічною Батьківщиною було розроблено проект, а згодом прийнято Закон України “Про правовий статус закордонного українця” [5].

За Законом, “закордонний українець – це особа, яка є громадянином іншої держави або особою без громадянства, а також має українське етнічне походження або є походженням з України українське етнічне походження – належність особи або її предків до української нації та визнання нею України батьківщиною свого етнічного походження”.

Україна, з метою задоволення національно-культурних і мовних потреб закордонного українця, під час укладення міжнародних договорів передбачає забезпечення прав українських меншин за кордоном, створення оптимальних умов та можливостей для задоволення їхніх соціальних, культурно-освітніх, інформаційних та інших потреб сприяє укладенню міжнародних договорів про співробітництво в галузях культури, освіти, соціального захисту, інформаційного забезпечення з урахуванням інтересів організацій закордонних українців надає українським культурно-інформаційним центрам організаційну, методичну, технічну та іншу допомогу в місцях компактного проживання українців за кордоном створює умови для радіомовлення та телевізійної трансляції програм з України на територію компактного проживання українців за кордоном на підставі міжнародних угод, зокрема через супутниковий зв'язок та інші засоби комунікацій [6].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Українська діаспора:сучасний стан і перспективи співпраці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок