Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Державна підтримка і можливості самореалізації творчої молоді в Україні

Державна підтримка і можливості самореалізації творчої молоді в Україні

Назва:
Державна підтримка і можливості самореалізації творчої молоді в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,47 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Молодь як соціально-демографічна група характеризується не лише віковими ознаками, але й специфікою соціального становлення, особливим місцем у структурі суспільства.

В Україні, для якої одним із найважливіших завдань є громадянське, національно-патріотичне та творче виховання дітей і молоді, їх залучення до соціально-політичних, економічних перетворень, мистецьких зрушень, процесу інтеграції до світової спільноти, проживає понад 11 млн. молодих громадян, що становить 22,6% населення країни.

На сьогодні актуальною проблемою для нашої країни є дефіцит висококваліфікованих працівників – фахівців високого рівня в різних галузях. Тому вирішення проблем обдарованості, творчості, інтелекту поступово переростає у послідовну державну політику, спрямовану на адекватне стимулювання творчої праці фахівців, захист таланту. Створення умов, які забезпечували б виявлення і розвиток обдарованих дітей, реалізацію їх потенційних можливостей, стає одним з пріоритетних соціальних і державних завдань [1].

Забезпечення соціального становлення і розвитку молоді, реалізації її конституційних прав та свобод завжди потребувало й потребує посиленої координації зусиль держави і громадськості в цьому напрямі. Саме тому необхідним було прийняття Верховною Радою України відповідних документів, зокрема – Закону України "Про Загальнодержавну програму підтримки молоді на 2004-2008 роки".

Мета Програми – створення сприятливих політичних, соціальних, економічних, законодавчих, фінансових та організаційних передумов для життєвого самовизначення і самореалізації молоді, розв'язання її нагальних проблем.

Основними напрямами виконання Програми є:

– сприяння творчому та інтелектуальному розвитку молоді. Зокрема – створення умов для всебічного розвитку особистості, навчання обдарованих дітей та молоді, запровадження системи цільового забезпечення талановитої студентської молоді працевлаштуванням у наукових установах, створення умов для реалізації творчих ініціатив молоді,

– інтеграція молоді до світової та європейської молодіжної спільноти. Це передбачає розширення можливостей для підвищення кваліфікації та стажування талановитої молоді за кордоном за рахунок фінансової підтримки спеціальних міжнародних програм, сприяння міжнародному молодіжному обміну між містами-побратимами, навчальними закладами, молодіжними громадськими організаціями та їх спілками, організацію й проведення міжнародних творчих виставок, музичних, фольклорних, театральних фестивалів, конкурсів і концертів, а також міжнародних наукових, інформаційно-методичних та інших заходів для молоді та ін. [2].

В результаті виконання Програми очікується формування у молоді основ гуманістичного світогляду, пріоритетності високих моральних, культурних, загальнолюдських цінностей, утвердження почуття патріотизму та національної самосвідомості, залучення юнаків та дівчат до оволодіння культурними цінностями українського народу, сприяння розвиткові професійної та самодіяльної художньої творчості, посилення роботи творчих спілок та об'єднань, клубів за інтересами, розвиток сучасної індустрії дозвілля молоді [3].

Стимулювати й підтримати культурні події, пов'язані з творчою молоддю в Україні, покликана також “Програма підтримки творчої молоді в Україні”, розроблена Міністерством культури і туризму України з ініціативи Державного підприємства "Форум творчої молоді України" – всеукраїнської творчої спілки, що лобіює інтереси творчої молоді в Україні. Її головою є відомий режисер і продюсер С. Проскурня.

У Програмі конкретно заявляються вікові обмеження – з 18 до 35 років, а також декларуються основні напрямки, за якими здійснюється підтримка. Таких напрямків п’ять: музика, література, візуальне мистецтво, кіно й телебачення як одне, театр або сценічні мистецтва (включаючи танок, перформанс та ін.). Основна ідея: у суспільстві потрібно створити певну систему конкурсного відбору творчих проектів. Для цього треба сформувати громадські мистецькі або експертні ради, які на засадах якомога ширшого обговорення і прозорості будуть здійснювати відбір цих проектів як в регіонах, так і в центрі [4].

С. Проскурня вважає, що це має змінити відносини держави та молодих митців: "Кошти від держави будуть розподілятися абсолютно прозоро через систему експертних рад, членів яких будуть обирати самі митці". Сам, Форум як подія і як організація, – це логічний наслідок розвитку процесів в царині культури [5].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Державна підтримка і можливості самореалізації творчої молоді в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок