Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Танець йоксу-полька

Танець йоксу-полька

Назва:
Танець йоксу-полька
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,67 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Танець для дітей середнього і старшого шкільного віку створений на основі рухів естонського народного танцю.

Вихідне положення: танцюючі коштують парами проти вартовий стрілки обличчям по лінії танцю. Хлопчик правою рукою тримає дівчинку за талію. Ліва рука дівчинки лежить на правому плечі хлопчика. Вільні руки опущені вниз. Ноги в шостій позиції (мал. 195).

Виповнюються 4 такти вступу.

ОПИС ТАНЦЮ

Перша фігура

Музичний супровід № 1

1—2-й такти. Танцюючі виконують біг з підскіком (рух № 78), просуваючи по колу проти вартовий стрілки. Дівчинка починає рух із правої ноги, хлопчик— з лівої (мал. 196). Наприкінці 2-го такту повертаються обличчям друг до друга (дівчинка на лівій нозі, хлопчик — на правій). Хлопчик коштує спиною до центра кола і бере обома руками дівчинку за талію. Дівчинка обидві руки кладе хлопчику на плечі, корпус небагато відхилений назад (мал.

3—4-й такти. Виконуючи крок з підскіком у повороті (рух № 79), що танцюють просуваються по колу проти вартовий стрілки (мал. 198). Наприкінці 4-го такту стають у вихідне положення.

5—8-й такти. Повторюють руху 1—4-го тактів.

9-й такт. На «раз» — хлопчик з легким ударом ступні лівої ноги виконує випад уліво, праву руку широко розкриває убік.

Коліно лівої ноги зігнуте і спрямовано убік, коліно правої ноги витягнуто.

Одночасно дівчинка, починаючи з правої ноги, виконує біг з підскіком (рух № 78) і, повертаючи вліво, перебігає на праву сторону хлопчика. Хлопчик лівою рукою «перекидає» дівчинку на свою праву руку, лівою рукою бере її за талію, праву широко розкриває убік (мал. 199).

10-й такт. Повторюють руху 9-го такту з іншої ноги. Танцюючі повертаються у вихідне положення і стають обличчям друг до друга.

11—12-й такти. Повторюють руху 3—4-го тактів. Наприкінці 12-го такту танцюючі -стають обличчям по лінії танцю. Хлопчик правою рукою бере дівчинку за ліву руку, 'З'єднані кисті рук, зігнутих у ліктях, піднімають нагору («свічкою») на рівні пліч. Вільні руки опускають униз.

13-й такт. Виконуючи біг з підскіком (рух № 78), що танцюють відбігають друг від друга по діагоналі небагато вперед на відстані витягнутих з'єднаних рук. Корпус нахиляють злегка вперед. Вільні руки розкривають у сторони (мал. 200). Дівчинка починає рух із правої ноги, хлопчик — з лівої.

14-й такт. Хлопчик виконує біг з підскіком (рух № 78), починаючи з правої ноги. Праві з'єднані руки танцюючих підняті нагору. Одночасно дівчинка, починаючи рух з лівої ноги, повертається вправо під правою рукою хлопчика (мал. 201). Наприкінці 14-го такту танцюючі стають обличчям друг до друга.

/Я-16-й такти. Повторюють руху 3—4-го тактів.

Друга фігура Музичний супровід № 2

1—4-й такти. Повторюють руху 9—12-го тактів першої фігури.

5—6-й такти. Танцюючі коштують обличчям друг до друга (хлопчик спиною до центра кола). Праву руку він кладе на талію дівчинки, лівою рукою бере її праву руку, витягнуту убік. ' Дівчинка ліву руку кладе на праве плече хлопчика (поза вальсу). Танцюючі виконують бічний крок з ударом ступні (рух № 80): хлопчик починає рух з лівої ноги, дівчинка — із правої.

7—8-й такти. Повторюють руху 5—6-го тактів з іншої ноги і повертаються на колишні місця. Положення рук не міняється, корпус нахиляється убік руху танцю.

9-й такт. На «раз» — хлопчик повертається вліво, ударяючи ступнею лівої ноги об підлогу. На «і» — праву ногу приставляє на напівпальці до середини ступні лівої ноги. На «два» — переступає на напівпальці лівої ноги на місці. На «і» — підскакує на лівій нозі; праву, зігнуту в коліні, небагато піднімає нагору, коліно спрямоване убік руху.

Одночасно дівчинка, починаючи з правої ноги, тим же рухом пробігає полкруга вперед (обличчям до хлопчика) і, підскочивши на правій нозі, ліву, зігнуту в коліні, піднімає нагору; коліно спрямоване убік руху. Положення рук не міняється.

10-й такт. Повторюють руху 9-го такту. Хлопчик виконує полповорота вправо, починаючи з правої ноги. Дівчинка, починаючи з лівої ноги, перебігає на колишнє місце.

11—12-й такти. Не змінюючи положення рук, що танцюють, виконуючи біг з підскіком (рух № 78), повертаються по колу проти вартовий стрілки.

13—16-й такти. Повторюють руху 1—4-го тактів першої фігури.

Третя фігура

Музичний супровід № 3

1—4-й такти. Повторюють руху 9—12-го тактів першої фігури.

5—8-й такти. Повторюють руху 13—16-го тактів першої фігури. Не змінюючи положення рук, що танцюють наприкінці 8-го такту стають обличчям друг до друга.

9—12-й такти. Виконують полповорота, біг і винесення ноги на каблук (рух № 81): хлопчик починає рух з лівої ноги, дівчинка — із правої.

13—16-й такти. Повторюють руху 9—12-го тактів. Хлопчик починає рух із правої ноги, дівчинка — з лівої (мал. 202). Наприкінці

16-го такту танцюючі повертаються на колишні місця (по колу обличчям проти вартовий стрілки). Руки роз'єднують і вільно опускають униз.

Четверта фігура Музичний супровід № 1

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Танець йоксу-полька

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок