Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Практичні рекомендації з розвитку вокальної техніки естрадних співаків-початківців

Практичні рекомендації з розвитку вокальної техніки естрадних співаків-початківців

Назва:
Практичні рекомендації з розвитку вокальної техніки естрадних співаків-початківців
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,32 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Запропоновані у статті рекомендації з розвитку вокальної техніки є відповіддю на запитання, які найчастіше виникають у естрадних співаків-початківців або у педагогів, що з ними працюють. Вони відбивають педагогічні ситуації, які найчастіше зустрічаються у практиці.

Спеціальна література містить багато цінного матеріалу з питань фізіології та гігієни голосу (11; 17; 18), вокальної педагогіки (1; 3; 4; 9), методики вокального навчання (6; 8; 10), тим часом як аналізу конкретних педагогічних ситуацій з розглядом варіантів їх вирішення уваги надається недостатньо.

Зрозуміло, є певна доля суб'єктивізму у підходах того чи іншого педагога до тієї чи іншої ситуації, але відомо, що таке “суб'єктивне” допомагає знайти власні рішення. Об'єктивізований досвід “суб'єктивного” дає можливість читачу-музиканту співставити його з власним, перевірити “на практиці” і переконатися у прийнятності або неприйнятності для себе (12; 13; 16).

Обрана форма статті – у вигляді питань та відповідей – уможливлює конкретизацію питань вокальної методики, яку фахівці можуть знайти у фаховій літературі (2; 6; 7; 8; 9; 16), до конкретних педагогічних ситуацій і зробити наданий матеріал доступним безпосередньо для естрадних співаків-початківців, які не володіють спеціальною термінологію і не знайомі з фаховою літературою.

Які форми роботи є найефективнішими для розвитку вокальної техніки?

Вважаю найефективнішими такі форми навчальної роботи (застосовуються в комплексі):

• спів a capрella, без супроводу. Деяким співакам-початківцям він здається “нецікавим”, але забезпечує більш швидке засвоєння навичок володіння голосом. Супровід “заглушує” деякі вади голосу; спів a caрpella їх виявляє. Водночас такий спів уможливлює якісну роботу над нюансуванням, тембральними якостями голосу;

• спеціальні вправи під фонограми в різних стилях сучасної музики, на основі яких поєднується розвиток “техніки” і “відчуття стилів”;

• вправи для вокального дихання;

• сценрух (хореографія); тренування дихання в процесі руху;

• ансамблевий спів, що формує “дисципліну голосу”, уміння підпорядковувати його різноманітним акустичним фонам;

• робота з мікрофоном;

• активна концертна діяльність.

Слід відзначити необхідність інтенсивного накопичення репертуару (до 15-20 різностильових творів на місяць).

Як досягти "чистоти" інтонування?

По-перше, чистота інтонування легше досягається на "тихому" звучанні, тому –

Рекомендація 1: якщо співак співає голосно, його потрібно просити співати тихо.

• при "тихому" звучанні співаку легше слухати себе;

• при "тихому" звучанні співак краще чує фортепіано або фонограму;

• при “тихому” звучанні співаку легше “підбудовувати” свій голос під акустичний фон.

Тому –

Рекомендація 1-а: співаку потрібно зосередитися на “слуханні себе” , свого голосу. Співаючи голосно, важко відчути фальшивість власного співу.

Рекомендація 1-б: співак (закритим ротом) інтонаційно наслідує мелодію, що грається на інструменті.

По-друге, “фальшивість” може бути обумовлена складністю вокальної партії. Це виявляється у тому, що співак на тих самих звуках в одних музичних епізодах не фальшивить, а в інших – фальшивить. У таких випадках –

Рекомендація 2: проаналізувати, чим відрізняється один музичний матеріал від іншого, знайти проміжні, “полегшені” його варіанти за рівнем складності, на основі яких опрацьовувати вокальну техніку.

По-третє, “фальшивість” може бути пов'язана з неправильним вокальним диханням і відтворенням звуку, про що докладніше можна прочитати нижче .

Як позбутися “носового звучання”?

Якщо “носове звучання” не є частиною сценічного іміджу, воно розглядається як вокальний дефект. Позбутися його дуже важко, особливо якщо:

• воно обумовлене фізіологією вокального апарату;

• виконавець до цього багато співав “носовим звуком” і в нього сформувався відповідний вокальний стереотип.

Якщо причиною є “фізіологія” -

Рекомендація 4: перетворення “вади” у “доречність”, тобто, елемент іміджу (звичайно, при наявності вокальних даних).

Якщо причиною є неправильно сформований вокальний стереотип –

Рекомендація 5: інтонувати мелодію на “р” : при співі на цій приголосній носове звучання неможливе. Правда, можуть виникнути певні труднощі при переході від цієї вправи до “нормального” співу.

Рекомендація 6: затиснути ніс пальцями і співати на “а” ; при цьому природно виникає “носове звучання” . В цьому положенні слід спробувати спрямувати звук “у потилицю”, трохи опустивши голову й опускаючи щелепу – голосний “а” буде позбавлятися від “носового звучання”.

Ця вправа буде корисною і співакам без “носового звучання”, оскільки дає додатковий комплекс співочих відчуттів.

Як досягти співвідношення максимальної сили голосу і його м'якості?

Деякі співаки-початківці намагаються досягти голосного звучання лементом (криком), посиленням горлової “напруги”. Це призводить до неякісного тембру звуку. У зв'язку з цим –

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Практичні рекомендації з розвитку вокальної техніки естрадних співаків-початківців

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок