Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Стародавні костюми

Стародавні костюми

Назва:
Стародавні костюми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
184,31 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
У першій половині XVII ст. у французькому костюмі підкреслювали природність пропорцій, ліквідуючи підбивки та вертюгадени, замінивши жорсткий корсет еластичним. Завищена талія (була модною до 1645 року) та широке декольте надавали жіночому костюму «воєнізованого» вигляду, тотожного мушкетерському силуету. Спідниця стає рівною, зборки переміщуються на боки та назад. Зникнення нашивних смуг та розрізів компенсується ліпним оздобленням з шнурів, розеток, бантів; замість суцільно мереживних комірців поширювались відлогі полотняні коміри з нешироким мереживом по краях; манжети носили і мереживні, і полотняні з мереживним оздобленням.

Силует костюма XII—XV століть формувався під впливом готики: прагнення до витонченого, вертикально витягнутого, худорлявого силуету стимулювало поширення вузького облягаючого одягу і у чоловіків, і у жінок. Кольорова гама була переважно яскравою, з контрастним поєднанням двох, трьох або чотирьох кольорів. Найширше використовувався жовтий колір (як геральдичний).

3 розвитком торгівлі та текстильного ремісництва на всій території Європи поширювалися нові тканини — легкі тафта, камка, фуляр, важка парча, а з XIV ст.— майже невідомий доти у Європі оксамит.

У XIII ст. відбувся остаточний перехід від суцільнокроених рукавів до вставних. Вперше з'явився розстібний одяг (переважно чоловічий) з застібками та шнурівками спереду, ззаду чи на боках. Відрізний одяг був ще у XII ст., але широке запровадження його почалося наприкінці XIV ст., саме тоді у жіночому платті застосовуються виточки, з'являються коміри — стоячі або відкладні з вилогами шаллю.Для жіночих костюмів італійського типу XV — початку XVI ст. характерні підкреслення природних пропорцій тіла, м'які широкі плечі за рахунок низько приспущених буфів рукавів, завищена талія. Спідниці носили воронкоподібні, у складках, ліфи — на шнурівці спереду або ззаду. Модним було біляве чи руде волосся. Брови та волосся на чолі часто вибривали.

Найспецифічнішою рисою німецьких костюмів першої половини XVI ст. була строката декоративність, захоплення розрізами овальної, еліпсовидної чи ромбовидної форми на рукавах, поєднання в єдиному костюмі розмаїтих яскравих кольорів. Ще зберігався готичний вигнутий силует з навмисно випнутим животом. Декольте і глибокі вирізи ліфа прикривали вставками. Спідниці з вузькою воронкою призбирували на талії. Тільки у Німеччині шляхетні дами випускали з боків та ззаду з-під плоских капелюшків волосся.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Стародавні костюми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок