Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Зачіски народів Росії

Зачіски народів Росії

Назва:
Зачіски народів Росії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
54,92 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Мода Півночі та Півдня Росії. Подібно до української культури, багата й різноманітна спадщина російського народу. Вона складалася століттями і російський народ вкладав у неї не тільки свою працю, а й душу, мрії, надії. Тонкими нитками сплітаються між собою і старовинні вбрання, й зв'язки з іншими народами, і саме життя.

Ідеал жіночої краси можуть підкреслити такі слова: «А сама-то величава, виступаєт будто пава». Звідси видно, що естетична уява про жінку існувала неподільно з образом птаха, стародавнім символом добра та благополуччя. «Лебідка», «пава» — це епітети, що підкреслюють пластичність жінки. Народне мистецтво художніми засобами втілило цей образ у народний одяг, головні убори, зачіски, прикраси. У наш час головні убори і зачіски часто є джерелом творчості при створенні нових моделей. Головний убір завжди був однією з найважливіших частин загального ансамблю. Для всієї території Росії характерні дві різні категорії головних уборів: дівочі, що залишали відкритою тім'яну частину голови, і жіночі, які повністю закривали волосся.

Чоловіки носили шапки з сірої, білої або коричневої вовни. Вони мали форму ковпака. Взимку носили хутряні шапки, що гармонійно підходили до зачісок «під скобу», «руська».

Дівочі головні убори були прості за формою і технологією виготовлення. Найпопулярнішими були убори у вигляді вінця або обода, зроблені з кори дерева, обшиті тканиною й вишиті бісером, перлами. Використовували пов'язки з тканини, парчі з вишивкою золотом. Такі убори доповнювали підниззю з різних перлів (рис. 7.25).

Жіночі головні убори північних губерній Росії мали назву «кокошник» (рис. 7.26).

Робили їх професійні майстри. Для оздоблення використовували білий бісер, золоту фольгу, скло, перламутр, перлини. Основою для вишивки були шовк, оксамит. Узори нагадували гілки дерев, квіти, морозні малюнки на вікнах взимку.

Типовим головним убором південних областей Росії була «сорока» (рис. 7.27), основними частинами якої були тверда основа — кичка та м'який чохол — сорока з багатьма деталями. Кички були різноманітними за формою: рогаті, лопатоподібні та інші. На потилиці кріпили бісерну «підзатильню» (рис. 7.28). Кички вишивали золотом.

Найпопулярнішою жіночою прикрасою були різноманітні сережки: масивні, з перлами, прикрашені емаллю, узорчасті, металеві, зі скляними вставками.

На півночі популярними стали сережки з перламутру і перлів, на півдні носили сережки з гусячого пуху, пір'я, намистин, різнокольорових ниток, бісеру. Нашийні та нагрудні прикраси виконувалися також з бісеру, ланцюжків, джгутів — «гайтани» (широкі смуги з узорами із хрестів, ромбів), «язики», «грудки» (тканини з аплікацією).

Зазвичай волосся заплітали в коси, які ховали під кичкою або кокошником. На берегах Дона та Хопра жили донські козаки. Козачки любили носити «чикиліки» — широкі стрічки з червоного атласу, прикрашені перлами, до яких кріпили ще сітку з чималих перлів. Стрічка обкутувала голову, а сітка звисала з-під головного

убору, трохи прикриваючи щоки. Дуже гарно виглядали такі прикраси з довгими косами. Носили також прикраси з перлів, які прикріплювали на одязі до плечей, і вони звисали до пояса (рис. 7.29). Молоді козачки укладали косу на потилиці в клубок (рис 7.30) і ховали у «шличку» — маленьку шапочку з тканини. Сибір та Північ — це історико-етнографічна область Росії від Уральських гір на заході до Чукотки, Камчатки і острова Сахаліну. На Півночі живуть невеликі групи народів, так звані малі народи Півночі.

Найчисленніші з них ненці та евенки, потім чукчі, ханти, манси, коряки та інші. Суворі умови життя наклали відбиток на моду цих народів. Оскільки матеріали для одягу, прикрас, головних уборів зумовлені видом праці, оленярі носили одяг зі шкур оленів, мисливці — зі шкур тварин, на яких полювали, рибалки робили з кісток риб прикраси, гребені, заколки тощо. Зачіски цих народів були прості — коси, пучки, вінки з кіс. Ці невигадливі зачіски, як правило, закривали головними уборами і хустками, капорами, круглими шапками. Прикрашали одяг здоровенним бісером з кісток, фарфору (китайського), з морських мушель. Малюнки вишивали дуже чітко, віддавали перевагу жовтому, зеленому, червоному, білому та чорному кольорам. Евенки для урочистості до вишиванок додавали смуги кольорової тканини.

Якутки прикрашали голови високими хутряними шапками з металевими прикрасами. Вони носили нагрудні прикраси типу гривни і головні прикраси зі спадаючими на груди та спину ланцюжками (рис. 7.31), а також широкі браслети, масивні сережки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Зачіски народів Росії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок