Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Зачіски постмодерну

Зачіски постмодерну

Назва:
Зачіски постмодерну
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
143,79 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Стиль модерн вплинув на розвиток прикладного мистецтва і культури XX ст. загалом. Перші його десятиліття були періодом великих змін у житті людей. Після Першої світової війни, жовтневого перевороту 1917 р. настав новий час, почали «набирати сили» нові ідеології, змінилися погляди на культуру, мистецтво, моду. Посилилися процеси емансипації жінок. Нові напрями у мистецтві — символізм, кубізм — створили сучасні еталони жіночої вроди. Утвердження єдиних стандартів у практично-діловому одязі надихнуло модельєрів на створення ілюзії «хлопчачої» фігури у жіночому образі. Короткі стрижки, які з'явилися в період модерну, супроводжували подібний образ. На обличчя густо накладали косметику. В жіночому образі поєднувалися риси підлітка з ознаками спокусливої зрілості (рис. 5.1).

Носіями такого ідеалу в 20-ті рейси XX ст. були сестри-близнюки, знамениті танцівниці Доллі. Вони носили коротку хлопчачу стрижку, яку в побуті назвали на честь сестер «Доллі».

У моду ввійшли лобні пов'язки (особливо шановані славетною танцівницею Айседорою Дункан); глибоко насунуті на чоло капелюшки, що тісно прилягали до голови. Нарядні зачіски прикрашали пір'ям і брошками (рис. 5.2). Мистецький напрям символізму вплинув і на створення модного гриму: ніжна блідість, затемнені повіки — так званий «містичний погляд», яскраво нафарбовані губи; з'явилися накладні вії, які надавали очам ще більшої таємничості.

У мистецтві початку XX ст. одним із провідних напрямів був кубізм (франц. сиbisте, від сиbе — куб). Ця модерністська течія з'явилася у Франції й переважала в образотворчому мистецтві першої чверті XX ст. її започаткували такі відомі художники, як П. Пікассо, Ж. Брак, X. Гріс. Для цього напряму характерне конструювання об'ємних форм на площині (куб, конус, циліндр), поділ складних форм на прості. Деформуючи образи реального світу, кубізм став попередником наступних модерністських течій у світовому мистецтві, в тому числі й перукарському. Значний вплив мав цей напрям і на вітчизняну моду. Під його впливом створювався характерний для пролетарського стилю образ радянського трудівника. Слід відзначити цілісність підходу до створення цього образу. Стиль в одязі відповідав стилю зачісок і за ідеологічним наповненням відображав смаки і ритми життя 20-х років XX ст. Сукні шили з тканин, розмальованих фантазійними малюнками, доповнюючи їх довгим намистом. Значно коротшими стали спідниці. Серед робітничої молоді з'явилася зачіска з коротким волоссям на потилиці та довгим об'ємним чубом, який завивали в кучері.

У 1923 р. відбулася значна подія — вийшов перший у Радянському Союзі журнал мод «Ательє». Він відображав характерні для радянського мистецтва віяння «пролетарської» моди, в якій широко використовувалися принципи популярного на той час у всьому світі кубізму.

Повніше уявлення про моду 20-х років з'явиться, якщо нагадати про органічний зв'язок мистецтва різних видів і зокрема про те, що значного поширення в музичному мистецтві початку XX ст. набула джазова музика. Природним було захоплення танцями. Це був час чарльстону і танго, «шиммі» й фокстроту. Танці стали настільки популярними, що їхні назви давали зачіскам. Наприклад, «фокстрот» являв собою стрижку з коротким волоссям на потилиці, трохи подовженим на скронях, зачесаним до обличчя у вигляді півмісяця. Чілка була прямою й короткою (рис. 5.3).

На портреті «зірки» німого кіно Асти Нільсен можна побачити саме таку зачіску. Зачіска «фокстрот» була популярною за часів НЕПу (рис. 5.4).

На основі «фокстроту» наприкінці 20-х років XX ст. модними знову стали стрижки «боб», «гарсон», «російська», «бубі копф».

З'явилися комбінації таких стрижок. Наприклад, «боб-каре» — поєднання «російської» стрижки і «боб». Укладка «холодна хвиля» у 20-ті роки здатна була прикрасити будь-яку зачіску, її комбінували з валиками на потилиці, виконували частково або по всій голові на коротких стрижках і волоссі середньої довжини (рис. 5.5 а, 6).

Модним став елемент зачісування волосся на обличчя у вигляді напівкруглих об'ємів на рівні щік. Такі зачіски також комбінували з «хвилями».

Наприкінці 20-х років з'явилася комбінована укладка волосся, що складалася з «холодної хвилі» навколо обличчя і кучерявого волосся на потилиці. Акторка німого кіно Ольга Бєляєва носила саме таку зачіску.

Чоловічі зачіски практично не змінилися. Коротка стрижка була найпопу-лярнішою. Деякі чоловіки доповнювали зачіску вусами. З'явилися «вуса бюрократа»: над верхньою губою формували невеликий квадрат із короткого волосся. Зустрічалися короткі вуса із закрученими догори кінцями. Втратила колишню популярність борода, хоча серед інтелігентів можна було побачити невеличку борідку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Зачіски постмодерну

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок