Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Зачіски Стародавнього Єгипту

Зачіски Стародавнього Єгипту

Назва:
Зачіски Стародавнього Єгипту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
254,55 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Ця таємнича, до кінця не вивчена цивілізація вплинула на різні культури, зокрема на грецьку, яка в свою чергу стала підґрунтям мистецтва і науки наших днів. Форми давньоєгипетського мистецтва надихали європейських митців у часи утворення стилів ампір, модерн, неокласицизм. Вони ще й досі, безперечно, здатні виливати на розвиток сучасної моди, оскільки в них закладено те, що можна означити поняттям «спогади про майбутнє».

Історія Стародавнього Єгипту становить майже три тисячоліття. У її періодизації вчені виділяють три етапи: Стародавнє царство (III тис. до н. е.), Середнє царство (ХХІ-ХVІІІ ст. до н. е.), Нове царство (ХVІ-ХІ ст. до н. е.). У 30-ті роки до н. е. Єгипет опинився у складі Римської імперії. З її розпадом території Єгипту відійшли до Візантії. У VII ст. Єгипет завоювали араби.

Про моду, ідеали краси Стародавнього Єгипту III тис. до н. е. свідчать пам'ятки культури, що збереглися до нашого часу. Фараонів і членів царської родини зображували сильними, кремезними, мускулистими. Жінки, як правило, виглядають високими, стрункими, з вузькими стегнами.

Вже у IV тис. до н. е. на території Єгипту були відомі складні технології догляду за волоссям. Вивчаючи мумії, записи на папірусах, на камінні, стінах пірамід, можна зробити висновок про високу професійну майстерність виконання зачісок. На малюнках, які дійшли до нашого часу, видно, що кожну операцію з догляду за волоссям виконував окремий раб (рис. 1.6).

Наприклад, одна людина мила волосся, друга його фарбувала, третя розчісувала, четверта надавала волоссю форми, п'ята заплітала і т. д. Зовні жіночі та чоловічі зачіски у Стародавньому Єгипті були подібні. Відрізнялися вони довжиною волосся та складністю укладки. Жіночі зачіски були довшими від чоловічих. Загальною характерною рисою єгипетських зачісок є чітка пропорційність, геометричність форми, що нагадує трапецію, коло, овал; для єгипетських зачісок також характерне плескате оформлення тім'яної зони (рис. 1.7).

Зустрічалися зачіски, в яких лінію окантовки робили «сходами» або за принципом каскаду (рис 1.8 а).

Деякі зачіски починалися з маківки і тім'я плескате, потім волосся заплітали у кіски або робили джгути, а кінці закручували в локони. Характерною прикрасою зачісок усіх прошарків населення були обідок або лобна пов'язка, прикрашені геометричним малюнком (рис. 1.8 б).

У Стародавньому Єгипті особливу популярність мали перуки. Знатні особи носили пишні перуки, зроблені з волосся рабів.

Деякі жінки одягали подвійні перуки. При цьому своє волосся стригли, на голену голову надягали одну перуку, а на неї — другу, коротшу. Перуки мали різне оформлення.

Чоловічі перуки були менш складними. Вони нагадували зачіски, які викопувалися на своєму волоссі (рис. 1.9).

Перуки для простих людей у Стародавньому Єгипті робили з вовни, ниток, мотузок, трави. Фарбували перуки в різні кольори: синій, оранжевий, чорний та ін. Використовували також хну.

Діти з родини фараона мали доповнення до зачіски — обідок зі штучною кіскою на скроні як символом дитинства (рис. 1.10). Іншим дітям голили голови, залишаючи на скроні пасмо волосся, яке зав'язували у «хвіст» або заплітали.

Ще п'ять тисячоліть тому була відома «мокра» завивка волосся, її виконували на гіпсових роликах. Рабині змазували волосся своїх панів і накручували, накладаючи зверху глину. Через деякий час глина висихала, обсипалась, а рабині пензликом знімали з волосся її залишки (рис. 1.11).

У Стародавньому Єгипті дуже високо цінувалося довге волосся. Його разом із коштовним камінням і металами приносили в жертву богам. Геометричні форми зачісок не завжди будувались на гладеньких і плоских формах. У Єгипті вміло використовували нарядні комбінації плетінь.

Наприклад, пишні, довгі пасма спускали вздовж обличчя, перев'язуючи декілька разів по довжині стрічкою або шнурком. При цьому волосся на тім'ї ділили на прямий проділ. Волосся, що залишалося на потилиці, від маківки заплітали в дрібні кіски або закручували у джгути. Вони обов'язково щільно прилягали до голови. Якщо зачіска була із чілкою або чубчиком, то вони також щільно прилягали до чола.

Жінки в Єгипті любили терпкі аромати, і тому в перуках або зачісках закріплювали ароматичний конус-вежу. Через отвори цієї вежі духмяні масла стікали на волосся, плечі, груди (рис. 1.12). Зачіска царівни Кавіт, зображена на рельєфах її усипальниці, має форму кулі й трохи нагадує чоловічу (рис. 1.13). її волосся охайно укладене горизонтальними джгутами. Однак, якщо уважно роздивитися зачіску, смуги горизонтальних ліній — оптична омана, тому що джгути насправді робилися вертикально, а потім їх горизонтально зшивали.

Зачіски богині Нефтис і цариці Нефертіті складаються з багатьох тонких, вишукано оформлених кісок, які рівненько спадають на плечі як бахрома. Геометрична форма зачісок при цьому нагадує чітку трапецію. Над чілкою кріпили обруч з геометричним малюнком, який у свята прикрашали коштовним камінням, стрічками, пір'ям птахів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Зачіски Стародавнього Єгипту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок