Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Конкурси перукарів як форма розвитку професійної майстерності

Конкурси перукарів як форма розвитку професійної майстерності

Назва:
Конкурси перукарів як форма розвитку професійної майстерності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
559,75 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Розвиток майстерності перукарів — це історичний процес, в якому кожне нове покоління увібрало досвід своїх попередників, їхні досягнення і намагалося створити щось нове, небувале, задовольняючи смаки й потреби клієнтів. Конкуренція між майстрами перукарського мистецтва за всіх часів була і є умовою розвитку їхньої майстерності. Тому проведення конкурсів перукарів стало відкритою формою змагання, розвитку професійної майстерності учасників конкурсів, а також джерелом нових ідей та напрямів розвитку моди.

Міжнародні конкурси моди і краси почали проводити вже наприкінці XIX ст. Вперше міжнародний конкурс краси був організований П. Т. Барнумом у червні 1853 р. у США. Перукарське мистецтво стало складовою програми конкурсів. У 1947 р. в Парижі відбувся перший світовий чемпіонат з перукарського мистецтва.

До 1960 р. офіційні змагання між вітчизняними перукарями практично не проводилися. Перукарське мистецтво у Радянському Союзі в перше післявоєнне десятиріччя тільки набирало силу: відкривалися нові перукарні, набуваючи постійних клієнтів і ваги у професійному світі. Наприкінці 50-х років почали проводитися міські конкурси на кращого перукаря та кращу зачіску. Започаткували такий рух перукарі Москви — перший конкурс відбувся в 1959 р. Розпочали формуватися і республіканські команди для участі у всесоюзних і міжнародних конкурсах перукарів.

У 1961 р. вперше майстри з СРСР, які вважалися тоді справжніми зірками, поїхали на конкурс у Будапешт, де представляли радянське перукарське мистецтво. Цей конкурс викликав значний інтерес, і саме з нього почався конкурсний рух серед вітчизняних перукарів.

Про перший Всеросійський конкурс перукарського мистецтва 1966 р. журнал «Служба побуту», друкований орган працівників усіх комунальних служб Радянського Союзу, писав: «Москвичі були свідками дев'яти міських турнірів та одного обласного. Але одинадцятий конкурс відкрив новий рахунок — він був першим Всеросійським, організованим Міністерством побутового обслуговування населення РРФСР».

У 70-80-ті роки одним із найбільших підприємств служби побуту в Києві було міське об'єднання перукарського господарства. У його розпорядженні знаходилося понад триста перукарень з обладнаними жіночими і чоловічими залами, манікюрними, педикюрними та косметичними кабінетами. У складі господарства був цех із виготовлення і ремонту перук, шиньйонів та інших постижерних виробів. Щорічно об'єднання надавало киянам і гостям столиці послуги майже на 14 млн. карбованців.

Об'єднання здійснювало також консультаційну, абонементну та інші форми обслуговування. В ньому працювало 2700 кваліфікованих спеціалістів, серед них — 117 перукарів-модельєрів.

Слідом за Будапештським відбувся перший міжнародний конкурс на «Кубок дружби» між перукарями соціалістичних країн. Він проходив у 1962 р. в Берліні з ініціативи перукарських організацій Німецької Демократичної Республіки. Організатори конкурсу ставили перед конкурсантами три завдання: виявлення майстерності, вироблення єдиного напряму моди, формування інтернаціональної єдності майстрів перукарського мистецтва. Конкурс на «Кубок дружби» став досить популярним; було прийнято рішення про його періодичне проведення.

Конкурс засвідчив, що лише ті майстри, які, враховуючи вимоги сучасної моди, володіють технікою зачіски і постійно працюють над її вдосконаленням, можуть успішно виступити й вибороти перемогу.

За умовами конкурсу визначалися певна кількість видів змагань (номінацій), конкретний перелік правил до змагань кожного виду, строки виконання окремих робіт. Кожна робота, виконана на конкурсі, оцінювалася кваліфікованим журі, до якого входили представники всіх країн-учасниць.

Важливою умовою цього конкурсу було те, що майстер, виступаючи, мав показати модель, яка б відображала його розуміння моди, демонструвала можливості стилю у її розвитку, тобто відповідала вимогам не тільки сьогоднішнього, а й завтрашнього дня.

Щоб максимально яскраво продемонструвати свій задум і привернути увагу глядачів-професіоналів до нового рішення, модельєр дещо перебільшує деталі, чітко фіксуючи їх, тобто показує новий силует і форму у статичному вигляді. Зважаючи на сучасний характер конкурсу, та й з естетичних міркувань, він прикрашає модель технічно складними деталями. Тим самим модельєр намагається вигідно подати новий образ. Його завдання — показати своє розуміння подальших змін моди, а також створити на цій основі можливості для виконання повсякденних модельних зачісок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Конкурси перукарів як форма розвитку професійної майстерності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок