Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Мода американських індіанців

Мода американських індіанців

Назва:
Мода американських індіанців
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
215,48 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Американські індіанці — корінне населення Америки — були кочовими племенами. Займалися скотарством, мисливством, рибальством, сільським господарством. Індіанці були освіченим народом, який володів знаннями математики, географії, медицини, астрономії та інших наук. Це були чоловіки й жінки стрункої статури, високі, сміливі. Вони мали правильні риси обличчя, пряме чорне волосся. Північноамериканські індіанці каміа посилювали колір і без того чорного волосся відваром чорної смоли. Одягались Індіанці в шкіряний одяг, пізніше почали використовувати сукно.

Перлиною американських індіанців завжди була й залишається культура племен майя. Феодальна верхівка цього народу, очевидно, вийшла з невеликих поселень, які були центрами культури, а потім розвинулись у великі міста-держави, чиї споруди і тепер викликають захоплення.

Територія, на якій жили майя, — це нинішня Мексика. У поселеннях майя завжди встановлювали резервуари з водою, які у багатьох випадках використовували для ритуальних обрядів. Майя були жорстокими й войовничими людьми. Це підтверджують знайдені в Бонампіку фрески. Для релігійних церемоній вони використовували рослинні смоли, сік каучукових дерев. Майя вміли виробляли шоколад — улюблений напій із дерев какао. Зерна какао замінювали гроші. З коріння мильного дерева вони виготовляли особливий сорт мила. Красуні дбали про чисте волосся і тіло. Крім миття в річці, використовували своєрідні шампуні з соків рослин, переважно з пальмової лілії (юка). Приймання ванн мало ритуальний характер. Давні майя милися регулярно після роботи до й після приймання їжі та ще у багатьох випадках.

Майя займалися виготовленням тканин, які фарбували рослинними фарбами. Голубий колір вважався кольором жертвоприношення. За цим кольором виявляли людину — жертву для обрядів, її добре годували й охороняли, а в день жертвоприношення все її тіло фарбували у голубий колір.

Колір крові мав особливе значення, яким жертви задобрювали богів. На цьому базувався звичай нанесення татуювання. При цьому болючість процедури вказувала на мужність носія татуювання. Малюнок наносили за допомогою ножів, кісток, мушель, а потім фарбували. Після цього фарба залишалась у шрамах (рис. 7.60).

Часто майя розмальовували обличчя червоним кольором, що відповідало ритуальній косметиці й мало значення оберегів. Інші кольори, наприклад зелений або чорний, використовували для прикраси обличчя і тіла.

Жінки племені майя ніколи не знаходилися в ролі рабинь або тільки робочої сили, як жінки інших племен. У першу чергу це була багатодітна мати. Жінка займалася господарством, брала участь у численних святах. Жінки майя були витонченими, повногрудими, граціозними. Вони досягали провідного становища у суспільстві.

В деяких центрах на території майя час від часу володарями були жінки. Зображення людей на фресках і рельєфах дають уявлення про одяг майя, їхні прикраси та зачіски (рис. 7.61). Суспільство поділялося на певні соціальні прошарки, але одяг простих людей суттєво не відрізнявся від одягу багатого люду.

Чоловічі зачіски майя складались із зачесаного до маківки волосся, укладеного в пучки. Ознакою краси вважалися розкосі очі (рис. 7.62).

У знатних родинах прийнято було деформувати голову дитини, закладаючи її між двома дощечками. Волосся на голові стригли повністю. Жінки носили пучки, коси, джгути, що обгортали голову, наче тюрбан. Зачіски були скромні. Траплялося, що до свого волосся додавали шерсть тварин. Жінки майя фарбували волосся соками рослин, чорнили смолою, а деякі намагалися робити волосся світлішим. Зачіски прикрашали стрічками, пов'язками на чоло, пір'ям, квітами.

Індіанці з прерій прикрашали одяг пофарбованими голками дикобраза, намистом. Індіанці племен дакота, пано і сіу прикрашали себе гребенем із пір'я орла, що доходив до п'ят. Юнаки племені сіу носили довге волосся, яке прикрашали штучним ірокезом червоно-жовтого кольору, зробленим із кінського волосся. Ірокез доповнювали пір'ям. Через плече пов'язували перев'язь, до якої прикріплювали маленькі люстерка. Воїни дакота носили довге волосся, доповнене рогоподібною прикрасою.

Вождь сіу формував короткий ірокез із пір'ям. У вухах носив сережки, на шиї — намисто із зубів тварин.

Воїни деяких невеликих племен американських індіанців прикрашали голову вінком із пір'я, що розходилося, наче промені (рис. 7.63).

У племенах ірокезів чоловіки розмальовували тіло та робили татуювання. Зачіска складалася з пучка волосся, прикрашеного пір'ям. Більшість чоловіків племені ірокезів голили голову, залишаючи гребінь, що починався від чола і закінчувався на шиї. Гребінь підрізали таким чином, що жорстке чорне волосся стирчало вгору. Щоб гребінь здавався більш об'ємним, його доповнювали пір'ям орла й хутром оленя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Мода американських індіанців

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок