Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Перукарське мистецтво у західній Європі XV - початку XVI ст

Перукарське мистецтво у західній Європі XV - початку XVI ст

Назва:
Перукарське мистецтво у західній Європі XV - початку XVI ст
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
441,11 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Гуманістична культура італійського Відродження значною мірою відбилася на розвитку та становленні більшості європейських країн. У XVI ст. провідні держави підхопили естафету Відродження. Німеччина, Англія, Франція, Іспанія, Нідерланди та інші держави починають формувати моду протилежного до середньовіччя напряму. Крім того, вплив італійської моди можна було помітити в Німеччині, іспанської — у Франції та Англії. І все ж свій національний колорит не втрачала жодна держава, зберігаючи за собою характерні риси.

Німеччина. Жіночі зачіски у Німеччині були індивідуальні. Найчастіше — це заплетене в тугі коси волосся, укладене навколо голови або збоку (рис. 2.25). Деякі заміжні жінки повністю закривали волосся головним убором, що нагадував кокон або равлика. Зустрічалися зачіски, в яких жінки змієподібними хвилями завивали волосся і спускали його на плечі. Улюбленими головними уборами були великі плоскі берети, прикрашені пір'ям і коштовним камінням.

Художники часто змальовували образи сучасників у біблійних і міфологічних сценах, при зображенні історичних подій, використовуючи аксесуари сучасної їм моди. На полотнах Кранаха Старшого та Кранаха Молодшого відбито моду Німеччини доби Відродження. Наприклад, одягнена за останнім словом моди німецького Ренесансу Юдіф з картини «Юдіф з головою Олофер-на» (1530), роботи Лукаса Кранаха Старшого демонструє зачіску, прикриту сіткою. Зверху надягнено темно-червоний оксамитовий розрізний берет. Пухнасті пір'їнки, наче візерунки із снігу, густо розміщені згори. Декілька світло-мідних локонів спадають окремо від сітки. Гладенький об'єм волосся, що також залишився неприкритим, дає змогу визначити, що волосся жінки не заплетене, а охайно укладене півколом у сітку (рис. 2.26).

На портретах Сибілли, Емілії та Сидонії Саксонських художник тільки Сибіллу намалював без головного убору, її коси гарно заплетені й укладені зверху від скроні до скроні. Декілька вільних пасом випущені з-під плетінки. Над чолом, у вигляді обідка, паралельно косам, прикріплено стрічку з перлами (рис. 2.26 б).

На малюнках, гравюрах, портретних зображеннях своїх сучасників і співвітчизників видатний художник Альбрехт Дюрер підкреслив витонченість моди Німеччини. На його портреті ми бачимо жінку, яка замислилася; на її голові — традиційний головний убір у вигляді кулі. Легка тканина, накинута зверху, увиразнює форму убору (рис. 2.27).

У так званому «Венеціанському портреті молодої жінки» Дюрер підкреслив красу мідно-рудого волосся, розділеного прямим проділом, відчесаного до потилиці й сформованого в об'єм на манеру італійської моди. Прозора сітка накинута на волосся, з-під неї кілька хвилястих пасом вільно спадають на скроні. Цей портрет є ще одним свідченням впливу італійської моди на моду інших країн (рис. 2.28).

Особливо гарними були зачіски дівчат, їхнє волосся вільно спадало вздовж тіла; зверху його прикрашали квітами, підв'язували стрічками, джгутами. Зустрічалися зачіски із заплетеними на потилиці й спущеними вздовж спини косами. При цьому зачіска починалася від чола у вигляді джгута, який перекручували в напрямку до потилиці, де і заплітали косу (рис. 2.29).

Чоловічі зачіски у Німеччині в добу Відродження не були складними, але мали власний колорит. А. Дюрер своїми портретами підтверджує існування різних модних напрямів.

Насамперед це автопортрети самого Дюрера в різні періоди його життя. Дюрер вважався не останнім і модником і, демонструючи на автопортретах себе, вказував на нюанси зміни моди. На автопортреті 1498 р. він зобразив себе з довгим волоссям ; (рис. 2.30 а).

Недбалі пасма, наче змійки, спадають до плечей. Художник одягнений за італійською модою. Дюрер надягнув модний плащ, смугастий головний убір. Волосся гарно вкладене дрібно завитими хвилястими пасмами, чоло прикрите невеликою плоскою чілкою. Навколо красивих уст вуса, що м'яко спадають на, невелику борідку.

Цікавим є інший автопортрет (1500) Дюрера (рис. 2.30 б). Одяг із розрізами, хутряний комір підкреслює м'якість образу. Над зачіскою, очевидно, працювали немало часу. Маса джгутоподібних локонів спадає на плечі, а вихраста чілка наче суперечить загальному образу. Вуса й борода невеликі, доглянуті.

Крім власних портретів, Дюрер залишив багато зображень молодих і літніх чоловіків. На «Портреті молодої людини» (1512) можна побачити типову зачіску з подовженого волосся, рівненько підстриженого і дбайливо укладеного. Короткий чубок майже не видно з-під великого капелюха. Обличчя гладенько поголене.

З подібними зачісками зображені імператор Максиміліан на картині А. Дюрера, Боніфацій Амербах з портрета роботи Г. Гольбейна, молода людина з портрета пензля А. Гольбейна.

Отже, у Німеччині чоловіки носили подовжене волосся, завивали його, підстригали чубки. Зустрічалися також стрижки, що нагадували «колбу»; волосся стригли півколом або прямо. Пізніше, під впливом іспанської моди, з'являються короткі стрижки і завиті в локони бакенбарди (рис. 2.31).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Перукарське мистецтво у західній Європі XV - початку XVI ст

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок