Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Вплив античності на культуру Європи

Вплив античності на культуру Європи

Назва:
Вплив античності на культуру Європи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,63 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Мистецтво (живопис, скульптура, музика, поезія і ін ) — найтонша и найяскравіша єднальна нитка між епохами. Культура народів глибока, давня, символічна, щоб зрозуміти її, необхідно вивчати першоджерела. Міфологічні сюжети присутні не тільки у фольклорній традиції різних народів, а й відбиті також в образотворчому мистецтві Починаючи з епохи Відродження, чимало художників і скульпторів почали черпати сюжети для своїх творів саме з переказів міфів давніх греків римлян У будь-якому художньому музеї недосвідченому відвідувачеві подобаються ті або інші шедеври, але найчастіше йому залишається невідомим зміст полотен, що сподобалися, або скульптур (К.Брюллов «Зустріч Аполлона і Діани», Рубенс «Персей і Андромеда», І. Айвазовський «Посейдон, що мчить морем», В. Серов «Викрадення Європи», В. Демут-Малиновський «Викрадення Прозерпіни», Берніні «Аполлон і Дафна» та ш.). Міфологічні сюжети в основі своїй містять глибокий філософський зміст, тому потрібно вміти не тільки милуватися формами, але й «бачити» зміст.

Греко-римська міфологія глибоко проникнула й у російську літературу. Незнання античної культури, міфологічних персонажів, літературних сюжетів ускладнює вивчення творчості Г. Р. Державіна, раннього О С. Пушкіна, В. А Жуковського, М. Ю. Лєрмонтова, байок І. А. Крилова й ін., неписьменній людині залишиться незрозумілим ліричний або сатиричний зміст того або іншого твору.

Чому ж саме міфи невеликого народу лягли в основу загальнолюдської культури? Чому саме з його образами пов'язаний напрямок думок сучасної людини9 Адже навіть не задумуючись і не усвідомлюючи, кожна людина в повсякденному житті використовує в буденному мовленні міфологічні образи сізіфова праця — мається на увазі безглузда, марна праця; титанічні страждання І гігантські розміри — це титани й гіганти боролися з грецькими богами; панічний страх — маються на увазі витівки бога Пана, що наводили великий жах на людей; олімпійський спокій — спокій, який мали давні боги — мешканці священної гори Олімп; гомеричний сміх — це невтримний громовий сміх богів, описаний поетом Гомером; до цього ряду можна віднести порівняння з Геркулесом сильної людини, а з амазонкою — сміливої і рішучої жінки.

Основними передумовами своєрідної міфологічної «логіки» було те, що первісна людина не могла пояснити появу життя на землі, назвати причини, що викликають стихійні природні явища, перед якими вона була безсила. Наслідком цього виявилося наївне олюднення всієї природи, загальна персоніфікація. Так само, як на природні об'єкти переносилися людські властивості, так і міфологічним предкам привласнювалися риси природних об'єктів, особливо тварин.

Саме створення міфів було першим кроком людини до творчості й самопізнання. Поступово з окремих сказань, що зародилися в різних областях грецької землі, склалися цілі цикли про долі героїв і богів-покровителів. Усі ці легенди, міфи й пісні, що виконувалися мандрівними співцями, із часом поєднувалися у великі епічні поеми, такі як «Іліада» і «Одіссея» Гомера, «Теогонія» і «Труди й дні» Гесіода та безліч інших, що не дійшли до нашого часу. Великі давньогрецькі поети-драматурги V століття до нашої ери — Есхіл, Софокл, Еврипід — використовували для своїх трагедій давні сказання про богів і героїв.

Давні греки — діяльний, енергійний народ — не боялися пізнавати реальний світ, хоча він і був населений ворожими людині істотами. Але безмежна жага пізнання цього світу долала страх перед невідомою небезпекою. Прагнення пізнати світ у всіх його проявах покликали до життя пригоди Одіссея, Одіссей наділений чудовими практичними якостями — розумом, прагматизмом, хитрістю, спритністю. Тільки такий герой може здійснити похід з аргонавтами за золотим руном. Тут у поетичній формі відбите те ж саме прагнення довідатися якнайбільше про землю, на якій живе людина. У пошуках захисту від стихійних сил греки, подібно до всіх давніх народів, пройшли через фетишизм — віру в одухотвореність неживої природи (каміння, дерева, металу), — який потім зберігся в поклонінні прекрасним статуям, що зображували їхніх численних богів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вплив античності на культуру Європи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок