Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Живе вчення Будди

Живе вчення Будди

Назва:
Живе вчення Будди
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,04 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Джерела

Це давнє вчення (VI ст. до н е.), що виникло на території Індостану І нараховує вже не одну сотню років. Згодом у нього з'явилося безліч послідовників у країнах Азії, але на батьківщині, як не дивно, буддизм поступово втратив свої позиції, І сьогодні кількість прихильників цього вчення обмежена.

Буддизм виник на основі життя і проповідницької діяльності Сиддхартхи Раутами Будди. Основним, фундаментальним віросповідальним документом буддизму стала знаменита бенареська проповідь Будди. Крім того, на виникнення вчення вплинуло кілька творів, що згодом увійшли до складу канонічного зведення буддизму, фундамент якого складає так звана Трипітака.

Трипітака — мовою означає - «три глеки», або «три кошики» Трипітака була кодифікована близько III ст. Тексти Трипітаки містять у собі три основні частини — літаки — Вінаяпітаку, Суттапітаку й Абхідхармапітаку. Перша, Вінаяпітака, присвячена головним чином правилам поведінки ченців І порядкам у чернечих громадах. Другу, центральну й найбільшу частину Трипітаки складає Суттапітака. У ній містяться оповідання про життя Будди і його вислов-Іювання щодо різних життєвих ситуацій До третього «глека» — Абхідхармапітаки - входять в основному проповіді й повчання з абстрактно-філософським поглядом на життя.

Буддизм, як і більшість філолофсько-етичних систем, складається з декількох напрямків, призначених для широкого кола, учнів і учених прихильників. Це махаяна — «широка колісниця», хшаяна — «вузька колісниця» (або тхеравада - «Істинне вчення») й варджаяна — «алмазна колісниця»

Догмати

Вчення про душу

Усесвіт у буддизмі має багатошарову будову Складається він Із десятків небес, тобто з 31 сфери буття, що розташовані одна над одною, знизу вгору за ступенем своєї височини І натхненності Вони поділяються на три розряди кармалока, рупалока й арупалока.

Кармалока це найнижча область буття, куди входять 11 ступенів — рівнів свідомості На цьому рівні усе підвладне кармі. Це сфера тілесного і матеріального буття Тільки на вищих рівнях вона починає перехопити в більш піднесену стадію.

До вищої сфери споглядання належить рупалока, куди входять 12—27-й рівні Тут уже не прийнятним є просте грубе споглядання, а потрібна уява, зв'язок н тілесним світом і формами речей

Арупалока - найвищий і останній рівень - повна воля, відчуженість віл форми і тілесного матеріального начала.

Почуттєвий світ у буддизмі добре показаний на картині релігійного змісту, що називається «сансаріїн-хурде». тобто «колесо сансари».

Величезний дух-мангус, слуга владики смерті, тримає в пазурах І зубах вели кий круг — символ сансари У центрі його, у невеликому круглому полі, сплелися тіла змії, півня і свині ці тварини є символами злості, хтивості й неуцтва, вони також відбивають ті якості, що викликають неминучі страждання

Центральне поле оточене п'ятьма секторами, що відповідають формам переродження, можливим у сансарі Верхні сектори відбивають світи людей І небожителів, нижній — пекло, яке завжди розташоване внизу

Правий верхній сектор присвячений світу людей Фігури, розташовані уздовж нижнього краю цього сектора, символізують прості земні людські страж дання народження, хворобу, старість І смерть (жінка, що народжує, хворий старий І мрець)

Лівий верхній сектор займають тенгріі й асури, що знаходяться між собою у вічній ворожнечі Вони кидають один в одного списи і стріли.

Лівий і правий бічні сектори присвячені тваринам і біритам Тварини мучать одна одну, тут перемагають найсильніші Страждання ж біритів полягають у невтолимому голоді

У нижньому секторі кола розташоване пекло На престолі сидить владика смерті й пекла — Ерлік-хан (санскритське — Яма) Тут знайшли відображення земні суди, катування і страти.

Картина роз'яснює і сам процес непорушного закону переродження в його буддійському розумінні 12 нідан охоплюють 3 життя, що йдуть одне за одним Всі етапи, що відбивають поступовий розпад буття, розташовані на чітко відведених для цього місцях і також символічні Малюнки широким ободом оперізують основне коло колеса.

Уже минуле життя представлене двома ніданами. Перша — у вигляді сліпої баби, що не бачить доріг, якими йде, і не знає, куди вона йде Цей малюнок символізує «затьмареність» (авідья). де Ілюзії у життєвих устремліннях і залежність від власних пристрастей неминуче призводять до переродження Другу нідану представляє гончар, зайнятий виготовленням глека Він символізує «вчинене» (сансара або карма)

Теперішнє (дане) життя передане вісьмома ніданами

1-а нідана — мавпа, що рве плоди з дерева, — символ «свідомості» (віджня на) Це перший момент переродження, що передує вступанню в нове життя І. відповідно до буддійських уявлень, починається з пробудження свідомості

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Живе вчення Будди

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок