Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Принципи підготовки фахівців для галузі шоу-бізнесу

Принципи підготовки фахівців для галузі шоу-бізнесу

Назва:
Принципи підготовки фахівців для галузі шоу-бізнесу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,45 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Менеджмент — ключова проблема галузі

Забезпечення галузі індустрії дозвілля кваліфікованим управлінським персоналом набуває щораз більшої актуальності. Причиною цієї тенденції стало прогресуюче розширення та структурне ускладнення галузі. Її експансія супроводжується тим, що рекреаційно-дозвіллєві технології все активніше проникають у сфери освіти, бізнесу, масових комунікацій та політики — набувають щораз більшої соціотворчої значущості. Все це висуває високі вимоги до системи управління галуззю, до глибшого осмислення її сутності, до піднесення якості підготовки її управлінського персоналу, вдосконалення його професійних та особистісних характеристик. Стратегічними каталізаторами цих процесів виступають постіндустріальні вектори інформатизації суспільства та глобалізації економіки, подальша комерціалізація духовно-гуманітарної сфери.

Всі перелічені тут тенденції повною мірою стосуються й України. Саме тому керівництво Київського національного університету культури і мистецтв п’ять років тому здійснило рішучий інноваційний крок, створивши першу на теренах східноєвропейського і пострадянського простору методологічно-дослідницьку та освітньо-педагогічну формацію — секцію менеджменту шоу-бізнесу. Це рішення поклало початок формуванню київської теоретичної школи шоу-бізнесу. Великий вплив на спрямовування й активізацію цього процесу справило видання книг професора М.М. Поплавського «Менеджмент шоу-бізнесу» та «Шоу-бізнес: історія, теорія, практика».

Київська теоретична школа шоу-бізнесу

Осмислення сутності близьких за змістом понять — «індустрія дозвілля», «індустрія розваг», «масова культура», «поп-культура» та «шоу-бізнес» — потребувало визначення природи, суспільних функцій та диспозиції тих видів діяльності, що відповідають вказаним вище терміном.

Очевидно, що новостворена секція шоу-бізнесу в першу чергу виокремила свій титульний предмет, запропонувавши таку його дефініцію: шоу-бізнес — це сектор індустрії розваг, а також професійна комерційна діяльність в галузі масової культури, зміст якої полягає в організації створення, множення та масового споживання творів часових (процесуальних) видів мистецтва. Саме наявність твору мистецтва, як продукту діяльності, а також його комерційна спрямованість на ринок саме масового споживання визначають специфіку шоу-бізнесу. Суміжними з ним галузями позиціюються мистецтво, реклама, медійний та модельний бізнес, спорт. Базовим товаром шоу-бізнесу є аудіо/відеозапис музичного або музично-драматичного твору, основною послугою — шоу-програма, сутнісною споживчою якістю першого і другого — бренд у вигляді феномену «зірки».

Уточнення змісту поняття «шоу-бізнесу» призвело до його логічного розмежування з поняттям «індустрія розваг», а останнє, в свою чергу, виявило потребу в самоідентифікації на тлі ширшого поля, яким є «індустрія дозвілля». Отже, за визначенням, прийнятим на секції шоу-бізнесу, «індустрія розваг — це комерційна діяльність у сфері суспільного дозвілля, метою якої є задоволення базової психофізіологічної потреби споживача в переживанні процесу задоволення». До цієї галузі належать такі заклади, інституції, товари, послуги і види діяльності: гральний бізнес (казино, гральні автомати, ігротеки, букмекерські контори); нічні клуби, бари та ресторани (шоу-програми, стриптиз, спілкування, психологічна атмосфера, напої та страви); дискотеки (стаціонарні); ігри (портативні або стаціонарні пристрої); містечка розваг; зони відпочинку; національні парки; кіно-індустрія; шоу-бізнес; порно-бізнес та нарко-бізнес. Зрозуміло, що два останніх мають здебільшого кримінальний характер. Підсумовуючи зазначене, підкреслимо — особливістю індустрії розваг є комерційність та спрямованість на базові психофізіологічні потреби людини, які задовольняються у формі надання послуг, що мають процесуальний характер і переживаються споживачем як самоцінний чуттєвий акт, як необхідний особистісний життєвий досвід (пригода). Звідси — і відновлювальна функція, і маркетинг спокушання, і небезпека залежності.

Загалом, для цілісного усвідомлення шоу-бізнесу як культурного та економічного явища, як виду суспільної практики або типу професійної діяльності секція менеджменту шоу-бізнесу орієнтується на багатовимірну модель досліджень, включаючи інструментарій таких наукових та науково-прикладних дисциплін, як менеджмент, маркетинг, продюсинг, економіка, соціологія, естетика, мистецтвознавство, правознавство, історія, політологія, психологія, педагогіка, філософія, теорія підприємництва, інформатика, комп’ютерні технології, іміджелогія, журналістика, музикознавство тощо.

Наслідком п’ятирічних дослідницьких зусиль професорсько-викладацького складу секції менеджменту шоу-бізнесу стало не лише створення понад двох десятків навчальних і робочих програм з новостворених спеціалізованих дисциплін, але й вироблення стрункої системи знань та методології формування фахівців сфери управління в галузях шоу-бізнесу та індустрії розваг.

Система підготовки фахівців

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Принципи підготовки фахівців для галузі шоу-бізнесу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок