Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Закономірності поповнення хореографічної лексики та її новоутворення

Закономірності поповнення хореографічної лексики та її новоутворення

Назва:
Закономірності поповнення хореографічної лексики та її новоутворення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,12 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Перед українськими хореографами стоїть почесне завдання відтворювати в художніх образах життя свого народу. У роботах провідних балетмейстерів танець виступає як дійовий, образно-емоційний твір з чіткою сюжетною основою. І передусім, у постановках, де відтворено трудову діяльність сучасника, оспівано його життя, побут: "На кукурудзяному полі", "Вишивальниці", "Ми пам'ятаємо", "Моряки флотилії "Україна" П.Вірського, "Лісоруби" В.Петрика, "Карпатська смеречина" Г.Левіної, "Поліські льонарі" В.Починка, "Орлятко" Г.Клокова, "Бокораші" М.Сусликовата ін.

Розширення тематики народної хореографії, звернення до важливих соціальне - філософських проблем поставило перед творцями танцю вимогу не тільки вдосконалювати наявні засоби виразності, а й знаходити нові.

"Безмірно різноманітна людина, без кінця вона змінює свою пластичну мову, - відмічав М.Фокін. Свої радощі й горе, і всі душевні переживання вона висловлює у найрізноманітніших таї часто прекрасних формах, тому не можна зводити до єдиної форми всю її тілесну виразність".

Танець починається з рухів, які , органічно поєднуючись, йдуть до зародження образу з певним ідейно - емоційним рядом. Основним засобом виразності у народному танці є лексика, і цілком закономірно, що її розвиток зумовлює збагачення всього виражально-зображувального хореографічного комплексу.

Серед багатьох рухів, що функціонують у хореографії, чітко виділяються певні групи, які створюють її основний лексичний підхід. До цього фонду входять найхарактерніші па: ходи, тинки, пляси, доріжки, вірьовочки, присядки, млинці, голубці, кабрмлі, різноманітні оберти, стрибкові рухи тощо.

Присядки, тикки, вихилясники, вірьовочки та інші рухи зображують характерні ознаки: побутують по всій Україні. Використовуються у багатьох видах (класичний, народний, радний танці) та жанрах (хороводи, побутові, сюжетні танці), а відтак, притаманні національній хореографії і класифікуються як рухи давнього походження, до основного фонду належать не тільки названі рухи. скажімо, сучасний бігунець настільки ж поширений, як і енергійний танок. До того ж, деякі рухи можуть бути звідними в одній місцевості, а в іншій - підпорядкованими, не менш вживаними.

Як уже зазначалося, хореографія-мистецтво, яке властивими засобами відтворює життя народу, його побут, культуру, огляд тощо і, як решта видів мистецтв, відбиває процеси, що буваються на сучасному етапі розвитку культури.

Рушійною силою розвитку мистецтв є взаємовплив та збагачення національних культур. Народжуються нові зміни спілкування культур: національні декади літератури та в, фестивалі, огляди, свята пісні й танцю, народні гуляння, Пні вечори, присвячені видатним діячам літератури та мистецтва і т.д. Творчі взаємовпливи насичують мистецтво рафії новими виражальними засобами, які, певним чином формуючись, стають надбанням того чи іншого народу. До ж, популяризація засобами кіно, радіо, телебачення, преси досягнень у галузі літератури та мистецтв відкриває небачені шості для збагачення усіх видів мистецької творчості, хореографії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Закономірності поповнення хореографічної лексики та її новоутворення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок