Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Основні положення виконавців в українському катодному танці

Основні положення виконавців в українському катодному танці

Назва:
Основні положення виконавців в українському катодному танці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,17 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Позиції та положення рук. Обидві руки виконавця можуть бути у чотирьох основних напрямках стосовно до нього. Згідно з |цим установлюються такі позиції рук:

вихідне положення - руки опущені вниз;

перша позиція - руки спрямовані уперед, кисті - до тулуба;

друга позиція - руки розведені врізнобіч;

третя позиція (закрита) - руки спрямовані вгору так, щоб виконавець бачив їх, не підводячи голови, долоні спрямовані до обличчя.

третя позиція (відкрита) - руки спрямовані вгору і розведені від ліктя врізнобіч.

За своїм характером положення рук можуть бути:

- прості, якщо руки розташовані симетрично, тобто перебувають в однаковому положенні;

- складні, якщо розташування рук різне;

- комбіновані, якщо одна рука в одній із основних позицій, а друга - в іншій, або в одному з раніш описаних простих положень.

Позиції та положення ніг. У народносценічному танці ті ж позиції ніг, що і в класичному, проте виконавці ставлять ноги менш виворітне.

Тут можливі також паралельні друга і четверта, шоста позиції, якщо носки обох ніг спрямовані уперед; зворотні перша і друга, якщо носки обох ніг спрямовані всередину, тобто одне до одного.

У народносиенічному танці усталена додаткова шоста позиція ніг.

Перша позиція - п'яти зімкнуті, носки рівномірно, тобто симетрично розведені врізнобіч.

Перша зворотна позиція - носки зімкнуті, п'яти рівномірно розведені врізнобіч.

Друга позиція - одна нога відставлена вбік на відстані стопи від другої, обидві стопи розташовані паралельно, носки - уперед.

Друга паралельна позиція - одна нога відставлена вбік на відстані стопи від другої, п'яти спрямовані одна до одної, носки рівномірно розведені врізнобіч.

Друга зворотна позиція - одна нога на відстані стопи від другої, носки спрямовані всередину, п'яти рівномірно розведені врізнобіч.

Третя позиція - п'ята однієї ноги приставлена спереду до середини стопи другої ноги, носки рівномірно розведені врізнобіч. У цій позиції попереду буває то права, то ліва нога.

Четверта позиція - одна нога попереду другої на відстані стопи, п'ята однієї ноги проти носка другої, носки рівномірно розведені врізнобіч. У цій позиції попереду буває то ліва, то права нога.

Четверта паралельна позиція - одна нога попереду другої на відстані стопи, носки спрямовані уперед.

П'ята позиція - п'ята однієї ноги щільно притулена до носка другої, носки рівномірно розведені врізнобіч. У цій позиції попереду буває то права, то ліва нога.

Шоста позиція - обидві стопи розташовані поруч, паралельно одна до одної, щільно стулені так, що носок торкається до носка, п'ята до п'яти, носки спрямовані уперед.

Шоста паралельна позиція - ноги розставлені на ширину однієї стопи.

Положення рук.

1-е положення - обидві руки, зігнуті в ліктях, лежать кулаками збоку на талії, лікті спрямовані трохи вперед.

2-е положення руки схрещені на грудях.

Це положення має три варіанти:

- лікті трохи відведені від тулуба, права рука під лівою, кість правої руки лежить долонею на лівій вище ліктя, кисть лівої правою;

- руки щільно притулені до тулуба, кисть стиснута в кулак і захована під лікоть другої руки;

- лікті трохи відведені від тулуба і спрямовані уперед, кисть однієї руки лежить долонею на другій, трохи вище ліктя.

3-є положення - обидві руки невисоко піднесені врізнобіч і перебувають між вихідною і другою позиціями, лікті вільні, кисті спрямовані долонями уперед і трохи вгору.

4-е положення (чоловіче). Обидві руки лежать долонями на потилиці, неначебто підтримують шапку, причому зігнуті лікті ^спрямовані вбік.

5-е положення (жіноче). Дівчина, взявшись руками за кінці , що звисають ззаду від вінка, відводить їх врізнобіч, кисті вище плечей, зворотною стороною спрямовані назад, заокруглені лікті піднесені вбік.

6-е положення (жіноче). Ліва рука в другій позиції, лікоть трохи заокруглений, кисть ледве зігнута, долоня спрямована Праворуч.

Права рука, зігнута в лікті, від ліктя до кисті перебуває перед грудьми дівчини, кисть піднесена трохи вище лівого плеча, долонею праворуч, заокругленими пальцями вгору, лікоть спрямований вниз і трішки відведений від тулуба. Дівчина неначебто когось відштовхує від себе.

7-е положення (жіноче). Одна рука лежить долонею на грудях, підтримуючи намисто, друга, стиснута в кулачок, збоку на талії, або у вихідній позиції.

8-е положення (жіноче). Кисть правої руки прикладена до лівої щоки і повернена зворотною стороною то глядача, зігнутий лікоть спрямований униз. Кисть лівої руки прикладена низу до ліктя правої. Ліва рука від .ліктя до кисті прикладена до тулуба, або трохи відведена від нього. Тулуб випростаний, голова спирається на кисті і може бути повернена до правого або лівого плеча.

9-е положення. Обидві руки розведені врізнобіч трохи вище рівня талії. Кисті рук заокруглені і спрямовані долонями вгору.

10-е положення. Обидві руки зігнуті в ліктях, долоні засунуті за прийми кептаря, лікті вільно опущені вздовж тулуба.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Основні положення виконавців в українському катодному танці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок