Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Cексуальна поведінка і сексуальна культура

Cексуальна поведінка і сексуальна культура

Назва:
Cексуальна поведінка і сексуальна культура
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,21 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
У цьому розділі ми звернемося до розгляду лише двох форм сексуальної поведінки, які у суспільній свідомості мають неоднозначне сприйняття. Перша поведінка – найбільш масова після гетеросексуального статевого акту форма досягнення сексуального задоволення. Щодо другої форми поведінки, то вона є такою, яка на протязі останніх десятиріч є обєктом найбільш суперечливого до себе ставлення. Метою розгляду є зясування походження проблеми їх сприйняття і обгрунтованість тих чи інших їх оцінок.

Мастурбація (онанізм).

Мастурбацією називають самостимуляцію статевих органів і інших ерогенних зон тіла. Зігмунд Фройд навів переконливі свідоцтва, що стимуляцію таких чуттєвих зон, як рот (губи, язик, внутрішня слизова оболонка), анальний отвір, зовнішні статеві органи - люди починають вже в ранньому дитинстві. Він називав це онанізмом, виходячи з того, що при такій стимуляції досягається збудження і задоволення, які за своїм характером є сексуальні. (6.С.160-175) Проте маленьки діти, за дуже рідкими виключеннями, що стосуються лише дівчаток, не досягають при такій стимуляції оргазму. На відміну від Фройда, Елфрід Кінзі називав мастурбацією таку самостимуляцію ерогенних, яка має метою досягнення оргазму. Цього розуміння мастурбації будемо дотримуватися і ми (крім випадків, коли буде йти мова про маленьких дітей).

Мастурбація є дуже поширеною формою сексуальноъ поведінки. Саме з мастурбації в молоді роки починають своє знайомство з сексуальним задоволенням (оргазмом) майже всі чоловіки і, (як показало наше невелике і не достатньо репрезентативне дослідження), дещо більше третини жінок. В подальшому житті до мастурбації в різні періоди і з різною частотою звертаються абсолютна більшість чоловіків і більшість жінок. Разом з тим, ставлення у більшості ж людей до цієї форми отримання сексуального задоволення коливається від різко-негативного до терпимо-соромязливого. Відверта позитивна оцінка, яка передбачає і визнання власного досвіду мастурбації, зустрічається рідко.

З графіку, побудованого відомою американською дослідницею Дженет Ш.Хайд на основі даних Е.Кінзі (40-50-ті роки ХХ-го століття, коли ставлення до мастурбації в суспільстві було однозначно негативним ), слідує, що в віці 10 років тоді мастурбувало біля 6% дівчаток і приблизно в 5 разів меньше хлопчиків. Між 11-ю і 12-ю роками число мастурбуючих хлопчиків і дівчаток вирівнюється і складає біля 10%, а далі показник мастурбації у хлопців стрімко іде в гору і у віці 15 років досягає 82%, тоді як у дівчат його збільшення відбувається дуже повільно і к 15 рокам число мастурбуючих дівчат було десь у пятеро меньше, ніж хлопців. Загальна кількість чоловіків і жінок, що, за даними того ж Кінзі, до досягнення 45 років отримали досвід досягнення оргазму за допомогою мастурбації, відповідно 92 і 58 %. Причому, у чоловіків цей показник досягає максимуму вже у віці близько 18 років, тоді як у жінок у віці 25 років він близький лише до 40%, і досягає максимуму у віці, після 40 років.(1. Р.304-305, 400-401) Усього, на протязі життя, за даними Кінзі, до мастурбації вдавалося 62% жінок.

Пізніші дослідження (70-і роки) дають дані про використання мастурбації - чоловіками до 94%, а жінками до 82%. (5. С.332) Зростання показників (особливо – показника поширеності мастурбації у жінок), відображує процес становлення більш толерантного відношення до цієї форми задоволення сексуальної потреби, що проявляється як у збільшинні тих, хто нею користується, так і тих, хто користувався і раніше, але став готовим визнати це тільки в умовах нового рівню толерантності.

При тому, що діапазон частоти мастурбації у різних людей в різні періоди життя дуже коливається (деякі жінки можуть мастурбувати по кілька разів на день на протязі багатьох років), в середньому жінки мастурбують значно меньше за чоловіків. Проте, у 70-і роки (тобто, у розпал сексуальної революції) відмічалося помітне зростання частоти мастурбації жінок. Так, було відмічено, що за 30 з чимось років у віковій категорії 18-24 роки її середня частота зросла з 21 разу на рік, до 37. (5. С.333) (Тобто, приблизно на 75%.)

Хоча навряд чи будь які показники, що стосуються мастурбації можуть бути визнані точними, оскільки в суспільствах, де проводяться дослідження сексуальної поведінки, висока толерантність до неї не стала всезагальгою і декому важко зробити відверте зізнання про особисте знайомство з мастурбацією навіть при анонімному анкетуванні. 2

Це ставлення є давньою культурною традицією нашої цивілізації, яка сформувалася під впливом християнства (що запозичило таке ставлення з іудаізму).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Cексуальна поведінка і сексуальна культура

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок