Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Теорія та практика постмодерністського мистецтва 20 століття

Теорія та практика постмодерністського мистецтва 20 століття

Назва:
Теорія та практика постмодерністського мистецтва 20 століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,69 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ВСТУП

Якби на початку 60-х років кому-небудь з активних діячів художнього авангарду на Заході сказали, що через десять років музеї сучасного мистецтва виставлятимуть фігуративний живопис і в ретроспективах демонструватимуть дипломні проекти Еколь де Боз'ар, а фасади нових будівель «прикрашатимуть» колони, арки, сандрики, тільки найзапекліші скептики, зітхнувши, помітили б, що нове в мистецтві – завжди добре забуте старе. І в даному випадку не помилилися б. Після програмного антитрадиціоналізму, елітаризму, що доходив до герметизма, і відходу від реальності, крайнім виразом якого стала абстракція, через парадоксальну речовинність поп-арту, як би поза художню документальну прозу, кінофільми жахів, театральні хепенінги, що намагалися стерти грань між сценічним дійством і життєвою реальністю, художній авангард в капіталістичних країнах звернувся до відродження традиційних засобів виразності.

Можливо, найбільш наглядно – хоча б через фізичний масштаб і безпосередній зв'язок з життєдіяльністю мас-змін творчої спрямованості сприймаються в архітектурі. Ці зміни тим значніше, що архітектура історично виступає в ролі мистецтва, як би концентруючого саму суть рухів художньої свідомості і стабілізуючого стиль епохи, і робить цим самим непрямий, але глибокий вплив на інші види мистецтва.

Ось дещо «шокуючих прикладів» новітньої архітектури Заходу, що стали вже свого роду класикою Південної нової течії в архітектурі розвинутих капіталістичних країн в 70-80-ті роки – постмодернізму. В центрі великого американського міста Нью-Орлеана в другій половині 70-х років за проектом архітектора Чарльза Мура був побудований комплекс - громадський центр італійської общини, П’яцца д'Италиа. Поряд з висотними призмами з скла, бетону і сталі давно забутими капітелями і маскоронами круглий басейн з фонтаном, посередині з'явився оточений яскраво розфарбованими аркадами і колонадами, якого кольоровим камінням викладена рельєфна карта італійського «чобітка». Складно переплетені ремінісценції імператорських форумів і барочного Рима використовування поряд з традиційними матеріалами неіржавіючої сталі, аноди - рованного алюмінію, різнокольорових неонових трубок і суперграфіки, дух карнавальності буквально вражають уяву. Нагадування про минуле і навіть його відродження в якихось до дивності оновлених формах, запозичені з минулого, але гротесково переосмислені нарочито спотворені архітектурні деталі і зовсім вже несподівана після десятків літ панування абстрактного декору підкреслена образотворча всієї архітектури стали сенсацією, а сам комплекс був включений в число самих «суперечливих творів» архітектури 70-х років.

Іспанський архітектор Рікардо Бофілл будує в нових містах-супутниках Парижа житлові комплекси, запроектовані по строго осьовій, жорстко симетричній схемі з важкими карнизами і фронтонами могутніми (явно декоративними) колонами, підведеними на рустованих стилобатах. І всі ці спогади про французький класицизм – на базі сучасної індустріалізації будівництва: частини величезних колон і інші архітектурні елементи виготовляються на полігонах і лише вмонтовуються на будмайданчику.

Особняки, побудовані за проектами відомого американського архітектора, педагога і теоретика Роберта Вентури, явно апелюють до традиції своїми підкреслено розвинутими скатними дахами і свесами карнизів, слуховими вікнами, димарями, циркульными контурами отворів, використовуванням традиційних матеріалів – дерева, каменю. Тут же використовуються новітні прийоми просторових побудов, народжені сучасною архітектурою, і в той же час особняки ці демонстративно оборудуются громіздкими, старомодними меблями.

Безперечно, все це спонтанність з поглядів, що стали вже канонами позицій «модерністів» - архітекторів, художників і мистецтвознавців 50-60-х років, але так же безперечно тут виявляється певна закономірність при зіставленні цих явищі з «відродженням» фігуративного живопису, з організацією в провідних музеях сучасного мистецтва виставок еклектичної архітектури кінця XIX - початку XX століття і навряд чи не загальною гонитвою за старовинними меблями і посудом, з музикою «кантрі», із стилем «ретро» в кінематографії і модах. Сама собою напрошується думка, що подібні зміни у виразній мові архітектури, при всій їх важливості для розвитку формоутворення, певною мірою вторинні. Вони відображають більш глибокі зміни в архітектурному і ще шире - в художній свідомості.

СУЧАСНИЙ РУХ АБО РУХ ДО НОВОЇ АРХІТЕКТУРИ

«Сучасний рух», або «рух до нової (сучасної) архітектури», як назвали комплекс своїх ідей і прийомів, новаторських для свого часу, передові архітектори початку 20-х років, виразило в професійній сфері комплекс соціально-утопічних і естетичних переконань того часу. Їх надихала утопічна ідея за допомогою радикального оновлення і перетворення середовища життєдіяльності змінити поведінку людей і удосконалити соціальний пристрій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Теорія та практика постмодерністського мистецтва 20 століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок