Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Рембрандт (Харменс ван Рейн) 1606 - 1669

Рембрандт (Харменс ван Рейн) 1606 - 1669

Назва:
Рембрандт (Харменс ван Рейн) 1606 - 1669
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,46 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Рембрандт (Харменс ван Рейн) 1606 - 1669


Голландія в 17-м сторіччі була однієї із самих багатих країн Європи. У столицю Амстердам стікалися товари з усіх кінців світу. Розбагатілі голландські купці і банкіри хотіли, щоб твори мистецтва відбивали все їхнє життя.
Живопис був у ту пору найбільше популярним і розвитим видом мистецтва. Кожний мало-мальськи заможний голландець вважав картину кращою прикрасою свого житла. За словами сучасника, у голландських містах «усе вдома були напхані картинами».
Незважаючи на те, що одні художники писали в основному портрети, інші - жанрові сцени, треті - натюрморти, четверті - пейзажі, усі вони ринулися зображувати навколишнє життя реалістично: правдиво, просто, без прикрас. Це їм удалося, і багато хто з них прославилися на сторіччя.
Але як ні високо була майстерність голландських малярів 17-го сторіччя, усіх їх перевершив своїм великим мистецтвом Рембрандт ванний Рейн. Він великий надзвичайною простотою і людяністю. Засобами живопису Рембрандт зумів, як ніхто до нього, розкрити внутрішній світ людини, його складні щиросердечні переживання.
Рембрандт народився в голландському місті Лейдене в сім'ї мірошника. Батько хотів, щоб він став вченим, але юнак знайшов своє покликання в живописі. Він переїхав в Амстердам, і незабаром до нього прийшов великий успіх. Йому замовляли багато картин і портретів. Але гучна слава ніколи не залучала Рембрандта. Він не ринувся догоджати багатим городянам. І чим серьйозніше і глибше ставало його мистецтво, тим менше подобалося воно багатим, самовдоволеним замовникам.
Він писав те, що спостерігав у житті, і всіх, що він зображував, ставало надзвичайно поетичним. Це чудо чинила пензель великого майстра. У картинах Рембрандта панує півморок, і м'яке золотаве світло виділяє з нього фігури. Самі фарби, немов зігріті внутрішнім теплом, мерехтять , як дорогоцінні камені. «Вигнання торгуючих із храму" (1626 ДЕРЕВО, ОЛІЯ 43 х 33). було написано Рембрандтом у двадцятилітньому віці. Деякі риси цього твору говорять про недосвідченість починаючого майстра, хоча багато чого вже передвіщає його майбутні шедеври. Неважко зауважити в картині фахові огріхи: помилки в перспективі й у пропорціях. Проте вже самий вибір сюжету - свідчення незалежних устремлінь молодого маляра. Всупереч уподобанням більшості голландських малярів до побутового жанру, він обертається до історичної картини на біблійний сюжет і пише її з незвичним для "малых голландців" драматичним розжаренням пристрастей. Відтворені на полотнині крайні емоційні стани - страху, страхітливості, гніву - свідчення раннього інтересу художника до внутрішнього світу чоло сторіччя. Це декілька гротескне загострення щиросердечних проявів і було вихідною точкою у творчому шляху Рембрандта, що призвів його надалі до відкриття багатопланового життя людської душі. Нарешті, важливо і те, що вже тут молодий маляр ринеться до відтворення не тільки характерів, але і моральних проблем. Зображуючи біблійний сюжет вигнання Христом торговців і змінював із храму, Рембрандт відстоює думка про несумісність суєтної погоні за життєвими благами з високим призначенням людини.
Кухня" Рембрандта - найвидатніший малюнок голландської школи. З XVIII сторіччя до середини 1930-х років цей лист був відомий за назвою "Блинщица". Його нове визначення - Кухня" - запропонувала В. М. Невежина, що побачила в композиції інтер'єр кухні в будинку самого Рембрандта на вулиці Бестрат в Амстердамі, а в головних персонажах малюнка - зображення Хендрикье Стоффельс і її маленька дочка Корнелії.
Твір зрілого Рембрандта, ця композиція розкриває його майстерність рисувальника, його індивідуальне бачення світу, його відчуття життя. Виконаний бистром у традиційній техніка ручки і размивки, лист побудований на сполученні деяких скупих ліній і тонких переходів світлотіні. Мерехтлива, глибока і прозора, вона перетворить прозаїчну сцену ліричнай уява.
Картини і гравюри Рембрандта набагато ширше відомі публіці, ніж його малюнки, що залишалися протягом довгого часу предметом інтересів невеличкого кола збирачів і знавців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Рембрандт (Харменс ван Рейн) 1606 - 1669

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок