Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Музика, її різновиди і жанри

Музика, її різновиди і жанри

Назва:
Музика, її різновиди і жанри
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,75 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Музика, її різновиди і жанри


Зміст


1. Осмислення музики як мистецтва
Мистецтво, одна з форм суспільної свідомості, складова частина духовної культури людства, специфічний рід практично-духовного освоєння світу. У цьому плані до мистецтва відносять групу різновидів людської діяльності - живопис, музику, театр, художню літературу і т.п., які поєднуються тому, що вони є специфічними - художньо-образними формами відтворення дійсності.
Мистецтво як специфічне суспільне явище являє собою складну систему якостей, структура якої характеризується поєднанням пізнавальної, оцінної, творчої (духовної і матеріальної) і знаково-комунікативної граней (або підсистем). Завдяки цьому воно виступає і як засіб спілкування людей, і як знаряддя їхньої освіти, збагачення їхніх знань про світ і про самих себе, і як спосіб виховання людини на основі тієї або іншої системи цінностей, і як джерело високих естетичних радостей.
Кожен вид мистецтва безпосередньо характеризується способом матеріального буття його витворів і типом образних знаків, що застосовуються. В цих межах усі його види мають різновиди, що визначаються особливостями того або іншого матеріалу і своєрідністю художньої мови, що випливає звідси. Так, різновидами словесного мистецтва є усна творчість і письмова література; різновидами музики - вокальний і різні типи інструментальної музики; різновидами сценічного мистецтва - драматичний, музичний, ляльковий театр, а також естрада і цирк і т.д.
Таким чином, мистецтво, взяте в цілому, є історично сформована система різних конкретних способів художнього освоєння світу, кожний з яких має і загальні для всіх риси і індивідуально-своєрідні.
Музика - вид мистецтва, що відбиває дійсність і впливає на людину за допомогою осмислених і особливим образом організованих звукових послідовностей, що складаються в основному з тонів. Музика — специфічний різновид звукової діяльності людей. З іншими різновидами (мова, інструментально-звукова сигналізація і т.д.) її поєднує здатність виражати думки, емоції і вольові процеси людини в чутній формі і служити засобом спілкування людей і управління їх поводженням. Разом з тим вона істотно відрізняється від всіх інших різновидів звукової діяльності людей. Зберігаючи деяку подобу звуків реального життя, музичне звучання принципово відрізняються від них строгою висотною і часовою (ритмічною) організованістю. Ці звучання входять в історично сформовані системи, основу яких складають тони. У кожному музичному творі тони утворюють свою систему вертикальних з'єднань і горизонтальних послідовностей — його форму.
У змісті музики чільну роль відіграють емоційні стани і процеси (а також вольові устремління). Їхнє провідне місце в музичному змісті визначається звуковою (інтонаційною) і часовою природою музики, що дозволяє їй, з одного боку, спиратися на багатовіковий досвід зовнішнього виявлення людьми своїх емоцій і передачі їхнім іншим членам суспільства насамперед і головним чином за допомогою саме звуків і, з іншого боку — адекватно виражати емоційне переживання як рух, процес із усіма його змінами і відтінками, динамічними наростаннями і спадами, взаємопереходами емоцій і їхніх зіткнень.
З різних видів емоцій музика втілює головним чином настрій. Широко представлені в музичному творі також емоційні сторони інтелектуальних і вольових якостей особистості (і відповідних процесів). Це дозволяє даному виду мистецтва розкривати не тільки психологічні стани людей, але і їхні характери. У максимально конкретному (але не перекладному на мову слів), досить тонкому і «заразливому» вираженні емоцій музика не знає собі рівних. Саме на цьому засноване широко розповсюджене визначення її як «мови душі».
Музиці доступний зміст різних родів: епічне, драматичне, ліричне. При цьому, однак, у силу її необразотворчої природи найбільш близька їй лірика.
Матеріальним втіленням змісту музики, способом його існування служить музична форма — та система музичних звучань, у якій реалізуються емоції, думки й образні представлення композитора.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Музика, її різновиди і жанри

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок