Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Музей народної архітектури та побуту України

Музей народної архітектури та побуту України

Назва:
Музей народної архітектури та побуту України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,45 KB
Завантажень:
524
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат
Музей народної архітектури та побуту України


Музей народної архітектури та побуту України
Розташування: | ,
Координати:
Площа: | 133,5
Заснований: |
Керуюча організація:
1.Середня 2. та 3. 4. 5. 6.Південь України 7.Вітряки 8.Ярмаркове поле 9.Сучасне село
Музей народної архітектури та побуту України (популярні назви: україномовна - «Пирогів», з російської мови - «Пирогово») — на природі, архітектурно-ландшафтний комплекс усіх історико-етнографічних регіонів . Розташований на південній околиці , у , поблизу . Загальна  — 133,5 .
Заснований року. Цьому передували громадські ініціативи, зокрема, публікація відкритого листа про створення музею народної культури в Києві від року в газеті . Урядова програма була розроблена дослідниками народної архітектури та етнографії. Колектив музею виконав експедиційно-пошукову роботу зі створення архітектурних і мистецько-побутових фондів та експозиції у стислі терміни до відкриття у році.
На площі музею зосереджено 275 архітектурних експонатів народного будівництва XVI—XX століть. Садиби з сільськими хатами і господарськими будівлями сформовано з документальною достовірністю та згруповано відповідно до особливостей планування поселень того чи іншого історико-етнографічного і географічного регіону. До музею також були перевезені , та інші пам'ятки архітектури та .
У фондах музею зберігається понад 70 тисяч предметів побуту, творів народного мистецтва, знарядь праці. Найбільш цікавими із експонатів обладнано інтер'єри будівель.
У музеї зібрана величезна колекція народного , , дерев'яного і глиняного , чоловічого і жіночого одягу, одна з кращих колекцій народних .
Працює музей щодня з 10 до 17 години.
Зміст
[]
·
o
o
o
o
·
o
§
§
§
o
o
o
o
§
o
o
o
·
o
·
·
·
·
[] Українська архітектура
[] Дерев'яна архітектура
Вітряк біля входу до музею
З давніх-давен більша частина території сучасної України була вкрита . Навіть на широких степових просторах , у долинах росли великі діброви. Тож було найпоширенішим матеріалом, з якого предки сучасних не лише зводили різноманітні будівлі, а й виготовляли все необхідне для життя: меблі, посуд, хатнє начиння, господарський реманент, виробниче устаткування, транспортні засоби.
Основним і наймасовішим витвором дерев'яної архітектури в Україні завжди залишалося житло. Народне житлове будівництво було водночас консервативним, зберігаючи тисячолітні традиції, і сприйнятливим до новацій. Метод створення традиційного народного житла відрізняється від сучасного проектування: житлові будинки, а також господарські споруди будували не за проектами, а за зразками вже існуючих будівель і згідно з традиціями, властивими певному регіону чи навіть окремому . Ці народні будівельні традиції, як і пісенний , передавалися з покоління в покоління.
В Україні житлові будинки для постійного мешкання називаються , а для сезонного чи тимчасового — , куренями. Не менш важливими, ніж хати, були господарські споруди, що утворювали комплекс селянського двору: для зберігання всього найціннішого,
Церква св. Покрови із села
, , , де тримали й (), для , для , курник, нерідко — із «журавлем», а також клуня для зберігання необмолоченого хліба, що ставилася окремо. Селянське обійстя поділялося на дві половини: так званий чистий двір і господарський. Неодмінною приналежністю кожної садиби були і . Суворі історичні умови призвели до появи унікального явища — окружного двору, який у Карпатах називали . В ньому всі будівлі й споруди групувалися довкола внутрішнього двору, утворюючи невелику з глухими зовнішніми стінами й однією .
Традиційна українська хата є справжнім шедевром, в якому поєдналися виняткова раціональність задуму та високий мистецький рівень виконання. Найчастіше її робили з одним житловим приміщенням, до якого могли прилягати допоміжні — , комора; а також із двома житловими приміщеннями, з якими поєднувалися у різних комбінаціях допоміжні й навіть виробничі. Матеріалом для стін слугувало дерево в різних варіантах: зруб із колод, чи плах, каркас із комбінованим заповненням (дрібне дерево, , з ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Музей народної архітектури та побуту України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок