Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Пабло Руїс Пікассо (1881-1973)

Пабло Руїс Пікассо (1881-1973)

Назва:
Пабло Руїс Пікассо (1881-1973)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,42 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Пабло Руїс Пікассо (1881-1973)


Пікассо Пабло (Picasso, Pablo) (1881-1973 р.), французький художник, іспанець по походженню. Скульптор, графік, живописець, кераміст і дизайнер, найбільш знаменитий, багатогранний і плідний серед сучасників.
Багато дослідників прагнуть пояснити стилістична мінливість художника його генами, приписуючи його матері єврейське походження; однак родина Пикассо була самою що не є іспанською і навіть андалузькою і належала до середовища провінційної дрібної буржуазії. Батько художника, Хосе Руїс Бласко (Пікассо - це прізвище матері художника), був живописцем середньої руки і викладав у художній школі в Малазі, потім у ліцеї в Ла Коруньї, куди він переїхав зі своєю родиною в 1891, і, нарешті, у Художній школі в Барселоні, де у вересні 1895 до нього приєднався Пабло. Саме тут починається його дійсне художнє народження, незважаючи на перебування протягом декількох місяців (зима 1897-1898) в академічному Мадриді, де він, утім, нічому особливо не навчився, оскільки його майстерність у цій області проявився ще раніш ("Чоловік у кашкеті", 1895). Художня атмосфера Барселони, у якій переважала неординарна особистість архітектора Гауді (майстерня Пікассо знаходилася перед будинком, побудованим Гауді), була дуже піддана зовнішнім впливам: Ар Нуво, мистецтва Бердслі, Мунка і північного експресіонізму в цілому, і в набагато меншому ступені - імпресіонізму і французького живопису, за винятком Стейнлена і Тулуз-Лотрека, вплив яких незабаром проявилося й у творчості Пікассо ("Танцівниця", 1901, Барселона, музей Пікассо). Каталонські художники, з якими Пікассо знайомиться в кафі "Чотири коти", заново відкривають Ель Греко, Сурбарана, середньовічну каталонську скульптуру, Іспанію, більш безпосередню і жагучу, чим це допускалося офіційним навчанням. Ця провінційна і романтична інтелігенція була глибоко пронизана соціальними інтересами і відрізнялася дійсною неприборканістю анархічних кіл. Пікассо, здавалося, сильно переживав убогість і духовну злиденність повій і п'яниць, завсідників кабаре і будинків побачень Баррио Чіно; у них Пикассо знайшов основні риси своїх персонажів і теми майбутнього "блакитного" періоду (1901-1905).
Перші поїздки в Париж.
"Голубий" і "рожевий" періоди. У 1900 Пікассо вперше побував у Парижі, де він здружився з Ісидро Ноньелем, найбільш близьким йому каталонським художником, але набагато менший вплив, що зробив на його, чим цього хочуть деякі іспанські дослідники. Він знову приїжджає в Париж у 1901 і 1902, і остаточно в 1904. Незважаючи на паризьку тональність деяких картин того часу ("Аматорка абсенту", 1901, Санкт-Петербург, Ермітаж), мистецтво Пікассо аж до 1907 зберігає свій чисто іспанський характер. Талановитий молодий живописець на самоті займається в Парижеві вивченням інтернаціонального живопису і вбирає в себе і з разючою легкістю засвоює самі різні впливи: Тулуз-Лотрека, Гогена ("Життя", 1903, Клівленд, музей), Каррьера ("Мати і дитя", 1903, Барселона, музей Пикассо), Пюви де Шаванна, а також грецького мистецтва ("Водопій", суха голка, 1905) і деяких іспанських традицій ("Старий гітарист", 1903, Чикаго, Художній інститут; "Портрети пані Каналье", 1905, Барселона, музей Пікассо). Після здобутків "блакитного" періоду (названого так через переважання блакитного кольору), на яких зображені виснажені від роботи і голоду люди ("Прасувальниця", 1904, Нью-Йорк, музей Соломона Гуггенхейма; "Убога трапеза", офорт, 1904), картини "рожевого" періоду представляють світ циркачів і бурлак ("Родина акробатів з мавпою", 1905, Ґетеборг, музей; "Дівчинка на кулі", Москва, Музей образотворчих мистецтв ім. А. С. Пушкіна; "Сімейство комедіантів", Вашингтон, Нац. Гал.).
Напередодні кубізму.
Аж до 1906 живопис Пікассо носить спонтанний характер, залишається байдужим до чисто пластичних проблем, і художник, здається, майже не виявляє інтересу до пошуків сучасного живопису. З 1905, і, імовірно, уже під впливом Сезана, він прагне додати формам більше простоти і значущості, у меншому ступені, однак, що відбилася на його перших скульптурних роботах ("Блазень", 1905), ніж у роботах еллінізуючого періоду ("Хлопчик, що веде коня", Нью-Йорк, Музей сучасного мистецтва).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Пабло Руїс Пікассо (1881-1973)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок