Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Критика влади грошей у комерціалізованому суспільстві ( за п’єсою Фрідріха Дюрренматта „ Гостина старої дами ”)

Критика влади грошей у комерціалізованому суспільстві ( за п’єсою Фрідріха Дюрренматта „ Гостина старої дами ”)

Назва:
Критика влади грошей у комерціалізованому суспільстві ( за п’єсою Фрідріха Дюрренматта „ Гостина старої дами ”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,77 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Критика влади грошей у комерціалізованому суспільстві ( за п’єсою Фрідріха Дюрренматта „ Гостина старої дами ”)
„ Театр Дюрренматта – це насамперед дія, несподівана, постріл, як раптова ідея, що приголомшує й захоплює. У теоритичних статтях Дюрренматт захищає насичину фабулу, побудовану за добрими старими правилами зростаючої напруженості. У його п’єсах завжди багато дечого відбувається”.
Н.Павлова, В.Сєдельник
Фрідріх Дюрренматт (1921-1990) – швейцарський драматург , прозаїк , публіцист , автор кіносценаріїв та радіоп’єс , лауреат міжнародних і національних премій: Мольєра , Шиллера та ін. Його „ гротескні ” трагікомедії , що викривали вади суспільної свідомості , стали одним з найвизначніших явищ театрального життя другої половини ЧЧ ст.
Народився Фрідріх 5 січня 1921 року у Конольфігені (кантон Берн) в сім’ї провінційного пастора. Дюрренматти – потомки древнього і досить відомого свого часу швейчарського роду. Один із його предків, Ульріх Дюрренматт, був відомим на батьківщині поетом і громадським діячем, а його син – урядовим радником, онук редагував газету „Базебер нахріхтен”.
Рідне місто Фрідріха мало власний „ театральний зал ”, де ставились твори місцевого вчителя, та вокзал, де ненадовго зупинялися поїзди. Світ був замкнутий у собі, жив за своїми патріархальними законами. Хлопчик бачив у ньому багато чудесного та захоплюючого.
До 1935 року Фрідріх навчався у провінційній початковій школі, а згодом – у гімназії у Берні. Освіту продовжив в університетах Цюріха і Берна, де слухав курси лекцій з літератури, філософії, природничих наук.
„ Я ріс, – писав він про своє дитинство і юність, – у світі християнського благочестя”. Рання творчість Дюрренматта народилася з відчаю і протесту. У перших оповіданнях, які пізніше увійшли до збірки „Місто” (1952), він постійно підкреслює двоякість ситуації людини, яка може стати і катом, і жертвою, або катом, охоронцем і жертвою одночасно. Так окреслилось коло провідних тем Дюрренматтової творчості: взаємини судді і звинуваченого, жертви і ката, справедливості й насильства.
Шлях швейцарського драматурга до слави не був легким. Скандальними провалами супроводжувались постановки на швейцарській сцені його п’єс „У писанні сказано” (1946), „Сліпий” (1947). Пізніше - п’єси, що уславили його у світі: „Гостина старої дами” (1956), „Фізики” (1962), а далі – знову п’єси, що викликають невдоволення публіки, зникають із репертуарів театрів.
Літературний доробок Дюрренматта, крім драм, охоплює ще прозу: романи („Суддя та його кат” , „Підозра” , „Обіцянка” , „Ущелина Догориногами”), повісті („Грек шукає гречанку”, „Аварія” ), радіоп’єси ( „Нічна розмова з катом” , „Странницький і Національний герой”, „Вечір пізньою осінню” ), сценарії кінофільмів, театрознавчі та публіцистичні статті, есе.
Становлення світовідчуття та поетики Ф.Дюрренматта відбувалося під впливом його знайомства з творчістю Ф.Достоєвського, Ф.Кафки, письменників-екзистенціалістів.
Драматург постійно повертався до своїх завершених творів. Відомо, що багато редакцій майже кожної його п’єси – він переробляв їх знову і знову, змінюючи текст навіть тоді, коли слухав його зі сцени.
Друге покликання Дюрренматт – образотворче мистецтво. Власне кажучи, він починав як художник-графік. Лише згодом вирішив заробляти на життя літературною працею, а живопис став його хоббі.
Найближчим собі по духу художником Дюрренматт вважав маляра ЧV–ЧVІ ст. Є.Босха, уславленого майстра апокаліптичних картин.
В.Сєдельник казав: „Жахливі картини Апокаліпсису, всесвітньго краху Дюрренматт змальовував, звісно, не заради бажання зображувати катастрофи, а заради спасіння людства, що невблаганно сповзає у безодню самознищення”.
1980 р. написане Дюрренматтом становило 30 томів. За 10 років решти життя автор підготував ще 9 книг.
Фрідріх Дюрренматт побував в Україні під час відзначення 150-річчя з дня смерті Тараса Шевченка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 



Реферат на тему: Критика влади грошей у комерціалізованому суспільстві ( за п’єсою Фрідріха Дюрренматта „ Гостина старої дами ”)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок